Denizli Merkez İpek Yapıcı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İpek  Yapıcı

merkez, DENİZLİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Edebiyat Özel Ders , Edebiyat Özel Ders , Edebiyat Kursu , AYT Türk Dili ve Edebiyatı Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İpek Yapıcı , DENİZLİ MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 03.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. DENİZLİ ilinde hizmet veren 287 kurs/özel ders verenden 148 . sıradadır. Başta Lise Edebiyat Özel Ders olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. İpek Yapıcı , 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Pamukkale Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Pedagojik formasyon eğitimim var. Ayrıca Osmanlı Türkçesi sertifikalarım var. Eski Türk Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmaktayım.


Lise Edebiyat Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik edebiyat özel dersi verilir.

Edebiyat Özel Ders Nedir?

Edebiyat duygu, düşünce, olay ve hayallerin, insanlarda estetik duygular uyandıracak bir şekilde, dil kullanılarak, söz ve yazıyla anlatımını amaçlayan sanat dalıdır. Bu sanatın kurallarıyla ve ürünleriyle uğraşan bilim koluna da aynı zamanda Edebiyat diyebiliriz. Farklı bir tabirle edebiyat yani yazın; sanat yapma amacı ile oluşturulan yazıların bütünü olarak da düşünülmektedir. Yazılı olmayan ve halk arasında ağızdan ağıza dolaşan ve bu sayede yaşayan edebiyata sözlü edebiyat denilmektedir. Edebi eserler, uzunluk kısalık formlarına göre hikâye, roman, kısa öykü veya drama gibi farklı türlere ayrılır.