Edirne Merkez Mustafa Karataş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mustafa Karataş

merkez, EDİRNE
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mustafa Karataş, EDİRNE MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 21.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. EDİRNE ilinde hizmet veren 65 kurs/özel ders verenden 25 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mustafa Karataş, 5 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Değerli öğrenci ve veliler;uzun yıllardan beri teog ve lise ara sınıf öğrencilerini hedeflerine ulaşmaları için hazırlıyorum.Büyük hedefi olan öğrencilerimin isteklerine mutlaka ulaşmaları veya orta düzey öğrencilerimin matematiği severek seviyelerini daha yukarı taşımaları için değişik  metod ve çalışmaları uygulamaktayım.
Zaten öngörüşme ve deneme dersinde bunun farkına hemen varacaksınız.
Kişisel gelişim ve kariyer plânlama konusunda yetkinlik sertifikamin resmini de ekledim.
Ayrica öğretmen evinde ders alacak öğrencim araçla alınıp tekrar geri bırakılmaktadır.
Yarışın sert geçtiği bu dönem de tecrübeli bir koçla hedeflerinize ulaşın....şimdiden tüm öğrencilere  başarılar...


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları