Kocaeli Gebze Erişim Eğitim Danışmanlık Ve Sosyal Hizmetler

Bu kursu paylaş
0 Yorum

ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER

gebze, KOCAELİ
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Arama Kurtarma Kursu , İlk Yardım Kursu , Yangın Kursu , Yüksekte Çalışma Eğitimi Kursu , KAPALI ve KISITLI ALANLARDA ÇALIŞMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ Kursu , iskele kurulum ve söküm ve iskelede güvenli çalışma eğitimi Kursu , İLKYARDIM GÜNCELLEME EĞİTİMİ Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER, KOCAELİ GEBZE ve civarında hizmet vermekte olup 13.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 476 kurs/özel ders verenden 83 . sıradadır. Başta KAPALI ve KISITLI ALANLARDA ÇALIŞMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER, 9 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
TEMEL YANGIN EĞİTİMİ

İLERİ SEVİYE YANGIN EĞİTİMİ

YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ

ARAMA VE KURTARMA EĞİTİMİ

İLYARDIMCI EĞİTİMİ

İLKYARDIM GÜNCELLEME EĞİTİMİ

TMGD UZMANLARI İÇİN YANGIN EĞİTİMİ

ASBEST SÖKÜM ÇALIŞANI EĞİTİMİ

SAPANLAR VE SAPAN KULLANIMI EĞİTİMİ

İPLER (HALAT) ve DÜĞÜM TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

DİKEY ve YATAY YAŞAM HATLARI EĞİTİMİ

ACİL DURUM EKİPLERİ EĞİTİMİ

DEPREM BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ

İSKELE KURULUM – SÖKÜM VE İSKELEDE GÜVENLİ ÇALIŞMA EĞİTİMİ

SABOTAJ ve SALDIRILARA KARŞI ALINMASI GEREKEN ÖNELEMLER EĞT.

KAPALI – KISITLI ALANLARDA ÇALIŞMA  EĞİTİMİ

Eğitim Sonunda Eğitim Katılım Sertifikanızı,
İster ERİŞİM EĞİTİM
İster ÜNİVERSİTE  Onaylı  verebiliyoruz…


Fotoğraflar
ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER ERİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE SOSYAL HİZMETLER


Verilen Kursların Ayrıntıları
Kurs Açıklaması
Bu Eğitim ile Arama Kurtarma Ekiplerinin veya bireysel müdahale edebilecek kişilerin olası doğal afetlere karşı bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlanmaktadır.

Afet sonrası profesyonel ekipler gelene kadar, zaman kaybetmeden doğru müdahale etmek hayati önem taşımaktadır, böyle bir durumda yalnızca orada bulunanlar birbirlerine yardım etmek zorunda kalmaktadır. Yanlış yapılan müdahaleler kişilerin sonradan sakat kalmasına, ya da hayatını kaybetmesine neden olabilmektedir. Arama Kurtarma Eğitimi Teori ve Uygulamalı olarak düzenlenmektedir.
Kurs Açıklaması
Az Tehlikeli sınıftaki işletmelerde her 20 kişi için 1, Tehlikeli sınıftaki işletmelerde her 15 kişi için 1, Çok Tehlikeli sınıflarda her 10 kişi için 1 kişinin bu eğitimi almaları zorunludur. (İlkyardım Yönt. 29.7.2015-29429)

**Ayrıca Antrenör olmak, cankurtaran olmak ve Ambulans şoförü olabilmek için de bu sertifika sahibi olmak zorunludur.

**İlk yardım Sertifika geçerlilik süresi 3 yıldır. 3 yılını dolduran kursiyerlerimize 1 günlük Güncelleme Eğitimi alarak belgelerinin geçerlilik süreleri 3 yıl daha uzatılmaktadır.
Kurs Açıklaması

TÜRKİYE GENELİNDE
Temel Yangın eğitimi, her şirketin yangın önleme tedbirlerinin alınmasından sorumlu çalışanları için verilen bir eğitimdir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu , Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik, İş Yerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik gereği tüm kurum çalışanlarının alması gerekmektedir. Böylelikle yangın ortamında görevli kişilerin olmaması halinde orada bulunan çalışanlar gereken müdahaleyi yapabileceklerdir ve böylece büyük bir tehlike önlenmiş olacaktır.

Temel Yangın Eğitimi’ni teori ve uygulamalı olarak istediğiniz tarih ve saatte firmanızda verebilmekteyiz.
Kurs Açıklaması
Katılımcıları, yüksekte yapacakları çalışmaları güvenli bir şekilde tamamlamaları için gerekli olan asgari yüksekte güvenli çalışma metotları konusunda bilgilendirmektedir. Yüksekte Çalışma Eğitimlerinin amacı, her türlü çalışma alanında çalışma ekipmanlarının doğru kullanımı, bakımı ve kontrolünü sağlamanın yanı sıra mevcut tehlike ve risklere karşı farkındalık oluşturmaktır.

Yüksek’te Çalışma Eğitimi’ni teori ve uygulamalı olarak istediğiniz tarih ve saatte firmanız da verebilmekteyiz. Ayrıca her Pazar Yüksekte Çalışma Eğitim grubu oluşturmaktayız. Fiyatlarımız ve Eğitim talebi için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.
Kurs Açıklaması
KAPALI – KISITLI ALANLARDA ÇALIŞMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROGRAMI

Türkiye de İLK Defa tarafımızdan açılan bir eğitimdir…

Eğiminin Amacı ;

Alt kısımda belirtilen kanun ve yönetmelikler baz alınarak mevzuata uygun şekilde işletmelerde çalışan tüm personelin zorunlu alması gereken 1 günlük “ Kapalı – Kısıtlı Alanlarda Çalışma Eğitimi ” verebilecek, kimyasallarla çalışmalarda güvenlik önlemleri alınması, kirli havanın bertaraf yapılarak temiz hava girişinin sağlanması, acil durumlarda müdahale vb. konularında         ” Kapalı – Kısıtlı Alanlarda Çalışma Eğitici Eğitmeni ” yetiştirmektir.

Eğitimin Yasal Dayanağı ;

* 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

* 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu.

* 2013 tarihli Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde kullanılması hakkında yönetmelik,

* 2013 tarihli Kimyasal Maddelerle çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik,

* 2013 tarihli Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği.

* Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yönetmeliği.

Eğitimin Hedef Kitlesi ;

Özel sektörde veya kamu kurumlarında en az 1 yıl tecrübesi olan ve aşağıdaki şartlardan herhangi birini taşıyan  ve Zorunlu Eğitimleri tamamlayan kişiler başvurabilir.

Özel veya kamu kuruluşlarında eğitim bölümlerinde çalışan en az Lise ve Dengi Okul Mezunu,
Üniversitelerin ön lisans (İş sağlığı ve iş güvenliği, sivil savunma, insan kaynakları ve itfaiyecilik bölümü) programında okuyan ya da mezun olanlar,
Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinde görev yapan A, B ve C sertifikasına sahip iş güvenliği uzmanları,
Özel Eğitim Merkezlerinde Eğitici olarak çalışanlar,
İSG Uzman adayları,
Bağımsız veya kuruma bağlı eğitim veren eğiticiler,
Eğitimci olmak isteyen veya yeni meslek edinmek isteyen En az Üniversite ön lisans Mezunları,
Özel Firmalarda veya Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan İSG uzmanları.
Kapalı alanlarda yoğun halde çalışma yapan firmaların yöneticileri,
Kamu Kurum ve Kuruluşları veya Özel Sektör Sivil Savunma Uzmanları,
İş sağlığı, İnsan Kaynakları ve Sivil Savunma Bölümlerinden mezun veya okuyan öğrenciler,
(1. Seviye Yangın Eğitici Eğitimini, 1. Seviye Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimini Tamamlayan ve İlkyardımcı Eğitimini Tamamlayan Katılımcılar bu Eğitici Programını Almaya Hak Kazanmaktadır.)

Eğitimin Süresi ve Şekli ;

3 gün Uzaktan, 2 Gün Örgün (1 Gün Teorik Eğitim, 1 Gün Uygulama Eğitimi) Toplamda 45 saat sürecek olan bir eğitim.

Eğitimin Uygulama İçeriği ;

Kapalı alan tankerde kontrol, çalışma alan emniyeti alma, gerekli form ve izinlerin alınması, çalışma ortamının kontrolü ve temizi hava oranı tespiti, kapalı alanda kişisel koruyucu donanımlar, temiz hava solunum cihazı ve maske kullanımı, kapalı alanda çalışırkıregı95t4en bayılma yaşayan personelin hızlı ve anında çıkarılması-tahliyesi, çıkarılan personelin güvenli alana taşınması, çıkarılan personelin ilk yardım uygulamasının yapılması ve hastaneye sevkinin sağlanması…Eğitime Katılacak Kişi Sayısı ;

1 grupta yer alacak maksimum kursiyer sayısı 20 dir.

Eğitim Yeri ;

Şu anda İSTANBUL, Çok Yakında Diğer İL temsilciliklerimizde açılarak katılımcılarımıza duyuru yapılacaktır.

Eğitim Süreci ve Sertifikalandırma ;

a) Sertifikalarınız da olabilecek yanlışların önüne geçilebilmesi için, eğitime başlamadan önce, katılımcı kimliğini, mezuniyet belgesini diğer katılımı zorunlu olan Eğitici Eğitimi Belgelerini bulentustalar@gmail.com veya bulent@erisimegitim.com.tr adreslerinden birisine scanner yaparak mail atması gerekmektedir.
b)Eğitim sırasında dağıtılan yoklama kağıtlarına katılımcılar doldurmak kaydı ile imza atacaklardır.
c)Eğitim yoklamalarına, eğitim koordinatörü de imza atacaktır.
d)Eğitim bittikten sonra katılımcılara, eğitmen tarafından eğitim değerlendirme formu ve sertifika testi dağıtılarak doldurmaları sağlanacaktır. Sertifika sınavını geçme notu 100 üzerinden, 70 puan ve üzeridir.
e)Olumsuz hava koşulları, vardiya değişikliği, kursiyerlerin bilgi ve tecrübe koşulları gibi nedenlerden dolayı, eğitimin saat ve içeriğini değiştirme tasarrufu Erişim Eğitim Merkezine aittir.
f)Uygulama eğitimi icra edilirken, oluşabilecek risklerden eğitmen sorumlu olup, üniversite sorumlu değildir.
g)Sertifikalar, YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ tarafından hazırlanarak onaylanacaktır.


Eğitim Sonrası Bireysel Kazanımlar ;

–          Kaplı – Kısıtlı alanlarda çalışma yapacak olan personeli denetleme, kontrol edebilme,

–          Kapalı – Kısıtlı alanlarda çalışmalarda, standartları belirleme, talimatlar yazma,

–          Kapalı – Kısıtlı alanlarda çalışma yapacak arkadaşların seçimi ve sağlık kontrollerinin denetlenmesi,

–          Kapalı – Kısıtlı alanlarda olabilecek kaza, ramak kala ve acil durumlara müdahale etme ve kurtarma çalışmalarında bulunma,

–          Kapalı – Kısıtlı alanlar da Acil Durum Planı Düzenleme, Risk Analizi Yapma ve Kişisel Koruyucu Donanımları belirleme,

–          Kapalı – Kısıtlı alanlarda çalışma yapmalarda kirli havanın bertafının sağlanması, temiz hava solunum cihazları kullanımlarının kazandırılması,

–          Kapalı – Kısıtlı alanlarda çalışma yapılmadan önce içerisinde bulunan gazların ölçümlerinin yapılarak raporlanması,

–          Kapalı – Kısıtlı alanlarda çalışma yapacak personele eğitim vererek, personele Katılım Sertifikası veya Katılım Belgesi düzenleyebilecektir.Eğitim Sonrası Kurumsal Kazanımlar ;

Kurum içerisinde, basit tedbirsizlik sonucu meydana gelebilecek kazaların önlenmesini,
Zehirlenme, Boğulma, Patlama ve Parlama olmaması için mücadele edilmesini,
İşletme veya kurumların prestijinin korunmasını,
Verim ve kalitenin artmasını,
Eğitim maliyetlerin düşürülmesi,
Personelin öz güveninin artırılmasını,
Yetişkinlere doğru ve etkili eğitim vermenin başarısını sağlayacaktır.
Kurs Açıklaması
Günümüz koşullarında her geçen gün yapıların artması, sıva, boya, badana ve mantolama işlerinin artması sonucu iskele kullanan işçi sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Bu işlerde çalışan personeller geçmişten gelen alışkanlıklarını yenememe, bir şey olmaz, her zam biz böyle yaptık ve aşırı güven söz konusu olduğunda iş kazaları kaçınılmaz olmakta ve hayatımızı olumsuz yönde de etkilemektedir.

Yukarıda sayılan hallerin olmaması güvenlik kurallarının ve iş sağlığı, iş güvenliği bilincinin oturtulabilmesi, kanun ve yönetmeliklerin karşısında sıkıntı yaşamamak adına eğitimlerin alınması gerekmektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

İskele Nedir ?, Çeşitleri nelerdir ?, İskele kurulum ve söküm aşamaları ve kontrollerin yapılması, İskele kurulumunda binaya sabitleme,

İskele parçaları, İskelede yük taşınması, İskelede kalan çalışanın kurtarılması,

İskelelerin çökmesi ve iş kazaları, Standartlar ve kullanılacak malzeme bilgisi, verilecek olan eğitim başlıklarıdır.
Kurs Açıklaması
İlkyardımcı Ünvanı alarak belgelerinin geçerlilik süresi dolan belge sahipleri belgelerinin dolmasına müteakip 3 ay içerisinde bu belgelerinin güncellemelerini tamamlamaları gerekmektedir.

Aksi halde belgeleri geçersiz sayılarak tekrar sıfırdan kursa katılarak sınava tabi tutulmaları gerekecektir. Güncelleme eğitimlerinin sınavları tarafımızdan yapılmaktadır.