Erzurum Merkez Ahmet Turan Atilabey

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ahmet Turan  Atilabey

merkez, ERZURUM
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Geometri Kursu , Fizik Kursu , Kimya Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ahmet Turan Atilabey, ERZURUM MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 18.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ERZURUM ilinde hizmet veren 85 kurs/özel ders verenden 32 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ahmet Turan Atilabey, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf  öğrencisiyim. daha önceden özel ders verdim. öğrencilerim belirgin derecede fayda sağlayıp kısa sürede uzun yollar katettiler. TEOG, YGS, LYS dahil tüm derslerde yardimci olurum. evimiz vardır her zaman Müsait tir. ilgilenenler bana ulaşabilir.


Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir

Fizik Nedir?

Maddenin kimyasal yapısındaki değişiklikler dışında kalan genel özelliklerini, genel ya da geçici yasalara bağlı, deney yoluyla incelenebilen, matematiksel olarak tanımlanabilen durum ve devinimlerini konu alan bilim dalıdır.

Fizik bilimi insanların doğada gerçekleşen  olayları açıklama isteğinden doğdu. Bu duruma uygun bir başka tanımla; Fizik; doğayı anlama, doğal olayların neden ve sonuçlarının öğrenme ve bunları matematiksel metotlarla ifade etme işidir.

Fizik bilimiyle uğraşan bilim insanlarına fizikçi denir. Fizikçi bilimsel metotlar kullanarak maddenin temel özeliklerini inceler. Bu incelemelerini yaparken fizik biliminin sorgulanabilir, denenebilir, yanlışlanabilir ve elde edilen verilere dayandırılabilir olduğunu bilir.

Fizikçilerin amacı, doğaya insanlığın yararına olacak şekilde yön verebilmektir.
Verilen Kursların Ayrıntıları