Eskişehir Merkez Empati Eğitim Kurumu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Empati Eğitim Kurumu

merkez, ESKİŞEHİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bil. Muhasebe Kursu , Hızlı Okuma Kursu , Diksiyon Kursu , Beden Dili Kursu , İletişim Kursu , NLP Kursu , Aile Danışmanlığı Kursu , Web Tasarım Kursu , Bil. İşletmenliği Kursu , Donanım Kursu , On Parmak Kursu , İşaret Dili Kursu , Hasta Bakımı Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu , Açıköğretim Kursu , KPSS Kursu , KPSS-B Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Empati Eğitim Kurumu , ESKİŞEHİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 27.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 405 kurs/özel ders verenden 34 . sıradadır. Başta KPSS-B olmak üzere 17 farklı kurs/özel ders vermektedir. Empati Eğitim Kurumu , 59 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Hakkımızda
Vizyonumuz
Yaşam boyu eğitim anlayışıyla eğitim yapan EMPATİ EĞİTİM KURUMLARI eskişehir’de öncü bir eğitim kurumu olarak, ihtiyaç duyulan dünya standartlarına sahip bir yüksek öğretim kurumunun temellerini oluşturarak lider olmak ve sürekli gelişen fiziki ve beşeri altyapısıyla öğrencilerin ve öğrenmeye istekli herkesin kişisel potansiyellerini keşfedebilmesine olanak sağlayarak, mesleki gelişimlerine destek olup, ihtiyaca uygun planlama yapıp, sürekli gelişmeyi ve öğrenmeyi teşvik eden, araştırmacı, analiz ve sentez yeteneğini kazandıran bir kurum olmaktır.

Misyonumuz
Geçmişimizin deneyimini, bugünün gerçeğini, geleceğin gerekliliklerini göz önünde bulundurarak;
- Öğrenciyi varlığının ve devamlılığının gerekçesi sayan
- - Bireysel yetenekle birlikte toplam kaliteye önem veren
- - Eğitim – öğretim sürecinde etkin öğrenmeyi ve yetkin uygulamayı hakim kılan
- - Yeniden yapılanmanın ve başarısızlığın önündeki engelleri kaldırarak başarıya odaklanan bir kurum olarak;
- - Yaşamın her alanında yetkin ve kendine güvenen, şehrin seçkin öğretim kadrosunun hazırladığı yayınlarla, çok boyutlu ve bağımsız düşünce yeteneği ile donanmış, toplumsal değerlere saygılı, araştırmacı, katılımcı ve üretken insanlar yetiştirerek;
- Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda toplumumuzu çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarabilecek, bilgi toplumunun olmanın gerektirdiği beceriye sahip yurttaşlar yetiştiren, tüm paydaşların memnuniyetini arttıran, eğitim-öğretim sürecini geliştiren bir kurum olmak.

Tarihçemiz
Empati kursları, T.C Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı’nın 20.12.1990 tarihli ve 37578 sayılı onayı ile kurulmuştur.
Empati Kursları 1990 yılından beri 26 yıllık deneyimi ile eğitim ve öğretim veren Eskişehir’imizin en güzide eğitim kurumlarından biridir.
Empati Kursları’nda her yaşta insanımıza çeşitli kurslar verilmektedir.
21. Yüzyılda bilgi ve teknoloji çağında insanımızın kendisini geliştirilmesinde katkıda bulunmak bizleri gururlandırıyor. Vizyonumuz kursiyerlerimizin başarısı ve mutluluğudur. Bireylerin mutlu olması tolumun mutlu olması demektir. Geleceğe güvenle bakabilmek insanımızın kişisel ve toplumsal kalitesiyle mümkündür. İnsanların farklılığı farklarına bağlıdır.

Eğitim Politikamız
Bir eğitim kurumu olan kurumumuzda eğitim kalitesi herşeyin önünde gelir.Gerek teorik gerekse uygulamalı derslerde eğitimimiz öğrenci merkezlidir.Ezberlemeye değil öğrenmeye yöneliktir. Uygulamalı derslerimiz projeksiyon destekli ve her öğrenciye bir bilgisayar gelecek şekilde yapılır.Verilen Kursların Ayrıntıları
Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

KİMLER KATILABİLİR?
Muhasebeyi hiç tanımayanlar ve Genel Muhasebe teorisini görmüş fakat uygulamada muhasebe yapmamış, ayrıca bilgisayar ve muhasebe ile aynı anda çalışmayanlar içindir. Eğitim sonunda katılımcılarımız muhasebe mantığını kavramış, genel anlamda muhasebe bilgisine sahip ve en az 3 program üzerinde teorik ve pratik geliştirmiş olacaklardır.


KURS İÇERİĞİ
• Muhasebenin temel kavramları muhasebe usul ve esasları
• Tek düzen muhasebe uygulama açıklamaları tekdüzen hesap çerçevesi hesapların açıklanması
• TDHP hesaplarının işleyişi kayıt düzeni ve defterleri
• Aralıklı Envanter Yöntemleri
• Sürekli Envanter Yöntemleri
• Açılış ve Kapanış bilançosu
• Dönem sonu işlemleri
• Mali tablolar ilkeleri
• Ücret Bordrosu hazırlanması ve Muhasebe kayıtları
• Temel mali tabloların düzenlenmesi ve sunulması
• VUK ve TTK göre tutulması gerekli olan defterler tastik ve diğer kanuni hükümler
• Ticari Belgeler
• Banka, Kasa, Stok, Cari, Çek-Senet Takibi
• Fatura Düzenleme, Giriş ve Çıkışlarınını bilgisayar ortamında yapmak
• Gerçek Evraklarla bilgisayar ortamında kayıt yapma
1- Logo Muhasebe Programı
2- Eta Muhasebe Programı
3- GMSS5 Muhasebe Programı
4- Zirve Muhasebe Programı


EĞİTİMİN TOPLAM SÜRESİ
Eğitimin toplam süresi 2,5 aydır. Toplam 160 saatlik eğitim verilmektedir.
Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

KİMLER KATILABİLİR
Okunmayı bekleyen yüzlerce sayfalık, hatta binlerce sayfalık iş dosyalarınız bulunabilir, çalıştığınız sektörden dolayı kendi kişisel kalitenize katkıda bulunabilecek kitapları okumaya zaman ayıramıyor olabilirsiniz.
İşte bu noktada Empati yeni nesil hızlı okuma kursları devreye giriyor. Sınavlarda zamanı yetiştiremeyenler, Sınavlarda soruları anlamakta güçlük çekenler, Ders çalışırken ya da kitap okurken anlama güçlüğü çekenler, Kitap okurken çabuk sıkılanlar, Soru da ya da okuduğu kitapta ana fikri anlamakta güçlük çekenler eğitimimize katılabilir.


NİÇİN YAVAŞ OKUYORUZ?
Temelde hızlı okumanın mantığı kelime kelime yerine bir bütünü görebilmek ve algılayabilmektir. Peki biz niçin yavaş okuyoruz?
1- Kelimeleri teker teker okuyoruz.
2- Okurken kelimelere takılıyoruz ve geriye dönüşler yapıyoruz.
3- Okurken dudaklarımızı belki dilimizi oynatarak okuyoruz.
4- Bir konuyu daha iyi anlayabilmek için yavaş okumanın gerekliliğine inanıyoruz.
5- Yavaş okumanın nedeni dikkatimizi toparlayamamak, çabuk yorulmaktır.


KURS SONUNDA NELER ELDE EDECEKSİNİZ?
Kitap Okumaktan zevk alacaksınız - Hızlı Okuyacaksınız
Kitap okumayı seviyorsunuz ancak yoğun iş trafiğinde okumaya zaman ayıramıyorsunuz. Okumak için ayırdığınız 10-15 dakikada topu topu 20-25 sayfa okuyorsunuz. Elinize aldığınız bir kitap bazen haftalarca çantanızda, masanızın üstünde duruyor ama bir türlü onu bitiremiyorsunuz. Sizlere tavsiye ediyoruz: Çok hızlı okumayı öğrenin. Artık siz bir dakikada en azından 10-15 sayfa okuyacaksınız. Böylece okuma alışkanlığınızı kaybetmeyecek, okumaktan zevk almaya devam edeceksiniz
Birileriyle konuşarak kitap okuyabileceksiniz
Evet Yanlış Okumadınız hem konuşup hem kitap okuyabileceksiniz. Yaptığımız şey sadece hızlı okuma eğitimi vermek değil. Aynı zamanda sizlerin çoklu düşünüş ve muhakemat yeteneğinizi geliştiriyoruz ve bu sayede kitap okurken aynı zamanda sohbet edebileceksiniz.
Kendinize olan özgüveniniz artacak
Dakikada 1000 kelime okuyan bir insan kimin dikkatinden kaçabilir ki! Emin olun, beyninizin yaptıklarını görünce kendinize olan güveniniz artacak. Beyninizin çok daha iyi şeyler yapabileceğini göreceksiniz.


OKUMA HIZINIZI 10 KATAINA ÇIKARACAĞIZ
Yanlış okumadınız. Evet Okuma hızınızı tam 10 katına çıkaracağız. Size 500-600 kelime değil en az 1000 kelime okutacağız. İnanın beynimiz bunu becerebilecek kabileyete sahip. Sıkı durun daha bitmedi. 20 günlük performans ödevlerinizi yaptığınız takdirde okuma hızınız dakikada 2000 kelimeye çıkacak bu kadarıda bana yetmez derseniz 2. ve 3. sektör eğitimleimize katılarak en az 5000 kelime okuyabilirsiniz.
Diksiyon, Etkin İletişim, Beden Dili, İnsan Tanıma Teknikleri

KİMLER KATILABİLİR VE AMAÇ
Programın amacı; Nefes güçlendirme, anlaşılır ses çıkarma, heceleri doğru vurgulayabilme, düzgün cümle kurma, konuşmaları vücut diliyle destekleme ve etkili konuşma planını yapma becerileri kazandıran kişi yetiştirmektir. Bu programı başarı ile tamamlayan kişi Türkçe’yi iyi kullanma ve etkili konuşma becerilerini kazanmış olur.

Bazen bir tek kelimenin telâffuzu bile, o kişinin geçmişi, öğrenim derecesi, zihin faaliyeti ve yeteneği hakkında fikir verebilir. Ses; dalgınlık, kayıtsızlık, korkma, utanma, kibirlilik, kendini beğenme, dikkatsizlik, bünyece zayıflık vb. birçok özellikleri ortaya koyabilir. Aynı zamanda o kimsenin uyanık, yetenekli, dengeli, atak, makul, cesur olduğunu da gösterebilir. Kaba, pürüzlü, sert, haşin, genizsil, çok ince sesler; dinleyenler üzerinde iyi bir etki bırakmaz.

Diksiyonda başarı; kişinin okuduğunu, söylediğini içinde duyabilmesine, içinden geldiği gibi sıcak, içten söyleyebilmesine bağlıdır. Bahsedilen kabiliyetleri edindikten sonra, kişi söylediklerine bir anlam derinliği kazandırabilir. Bu eğitimin temelinde yer alan en önemli unsur sestir.

BEDEN DİLİ
İletişimin jest, hareket ve mimiklere dökülmüş hali olarak tanımlanabilen beden dili, hepimizin günlük yaşamında kendini ifade etme tarzı olarak tanımlanabilmektedir.

Beden dilinin doğru biçimde kullanımı hem karşı tarafa duygularınızı doğru bir biçimde yansıtabilmenize hem de karşınızdaki kişiye yönelik bir kanıya varabilmenizde büyük önem taşımaktadır.

Özellikle iş hayatında özgüvenini hareketlerine yansıtabilmiş, duruşunun farkında olan ve beden dilini etkin bir biçimde kullanabilen çalışanlar firmaların tercih listelerinde öncelikli sıraya yerleşmektedir.
KURSUN İÇERİĞİ
• Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
• Sesin Etkili Kullanımı, Ses Eğitimi
• Doğru Sesletimin önemi
• Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
• Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
• Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Ayrımlar
• Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma (İstanbul Ağzı) Kuralları
• Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma
• Akıcı ve Anlaşılır Konuşmanın Sağlanması
• Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Ulama, Kavşak, Durak vb. Kurallar
• Hitabet
• Doğaçlama
• Beden Dilinin Etkili Kullanımı
Etkili İletişim Teknikleri
İnsan Tanıma Teknikleri


KURS BİTİMİNDE ALACAĞINIZ SERTİFİKALAR
MEB ONAYLI SERTİFİKA


EĞİTİMİN TOPLAM SÜRESİ
Eğitimimiz toplamda 32 saatten oluşmaktadır. Haftada 4'er saatlik eğitimler ile eğitimimiz 8 haftada tamamlanır.
Diksiyon, Etkin İletişim, Beden Dili, İnsan Tanıma Teknikleri

KİMLER KATILABİLİR VE AMAÇ
Programın amacı; Nefes güçlendirme, anlaşılır ses çıkarma, heceleri doğru vurgulayabilme, düzgün cümle kurma, konuşmaları vücut diliyle destekleme ve etkili konuşma planını yapma becerileri kazandıran kişi yetiştirmektir. Bu programı başarı ile tamamlayan kişi Türkçe’yi iyi kullanma ve etkili konuşma becerilerini kazanmış olur.

Bazen bir tek kelimenin telâffuzu bile, o kişinin geçmişi, öğrenim derecesi, zihin faaliyeti ve yeteneği hakkında fikir verebilir. Ses; dalgınlık, kayıtsızlık, korkma, utanma, kibirlilik, kendini beğenme, dikkatsizlik, bünyece zayıflık vb. birçok özellikleri ortaya koyabilir. Aynı zamanda o kimsenin uyanık, yetenekli, dengeli, atak, makul, cesur olduğunu da gösterebilir. Kaba, pürüzlü, sert, haşin, genizsil, çok ince sesler; dinleyenler üzerinde iyi bir etki bırakmaz.

Diksiyonda başarı; kişinin okuduğunu, söylediğini içinde duyabilmesine, içinden geldiği gibi sıcak, içten söyleyebilmesine bağlıdır. Bahsedilen kabiliyetleri edindikten sonra, kişi söylediklerine bir anlam derinliği kazandırabilir. Bu eğitimin temelinde yer alan en önemli unsur sestir.

BEDEN DİLİ
İletişimin jest, hareket ve mimiklere dökülmüş hali olarak tanımlanabilen beden dili, hepimizin günlük yaşamında kendini ifade etme tarzı olarak tanımlanabilmektedir.

Beden dilinin doğru biçimde kullanımı hem karşı tarafa duygularınızı doğru bir biçimde yansıtabilmenize hem de karşınızdaki kişiye yönelik bir kanıya varabilmenizde büyük önem taşımaktadır.

Özellikle iş hayatında özgüvenini hareketlerine yansıtabilmiş, duruşunun farkında olan ve beden dilini etkin bir biçimde kullanabilen çalışanlar firmaların tercih listelerinde öncelikli sıraya yerleşmektedir.
KURSUN İÇERİĞİ
• Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
• Sesin Etkili Kullanımı, Ses Eğitimi
• Doğru Sesletimin önemi
• Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
• Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
• Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Ayrımlar
• Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma (İstanbul Ağzı) Kuralları
• Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma
• Akıcı ve Anlaşılır Konuşmanın Sağlanması
• Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Ulama, Kavşak, Durak vb. Kurallar
• Hitabet
• Doğaçlama
• Beden Dilinin Etkili Kullanımı
Etkili İletişim Teknikleri
İnsan Tanıma Teknikleri


KURS BİTİMİNDE ALACAĞINIZ SERTİFİKALAR
MEB ONAYLI SERTİFİKA


EĞİTİMİN TOPLAM SÜRESİ
Eğitimimiz toplamda 32 saatten oluşmaktadır. Haftada 4'er saatlik eğitimler ile eğitimimiz 8 haftada tamamlanır.
Diksiyon, Etkin İletişim, Beden Dili, İnsan Tanıma Teknikleri

KİMLER KATILABİLİR VE AMAÇ
Programın amacı; Nefes güçlendirme, anlaşılır ses çıkarma, heceleri doğru vurgulayabilme, düzgün cümle kurma, konuşmaları vücut diliyle destekleme ve etkili konuşma planını yapma becerileri kazandıran kişi yetiştirmektir. Bu programı başarı ile tamamlayan kişi Türkçe’yi iyi kullanma ve etkili konuşma becerilerini kazanmış olur.

Bazen bir tek kelimenin telâffuzu bile, o kişinin geçmişi, öğrenim derecesi, zihin faaliyeti ve yeteneği hakkında fikir verebilir. Ses; dalgınlık, kayıtsızlık, korkma, utanma, kibirlilik, kendini beğenme, dikkatsizlik, bünyece zayıflık vb. birçok özellikleri ortaya koyabilir. Aynı zamanda o kimsenin uyanık, yetenekli, dengeli, atak, makul, cesur olduğunu da gösterebilir. Kaba, pürüzlü, sert, haşin, genizsil, çok ince sesler; dinleyenler üzerinde iyi bir etki bırakmaz.

Diksiyonda başarı; kişinin okuduğunu, söylediğini içinde duyabilmesine, içinden geldiği gibi sıcak, içten söyleyebilmesine bağlıdır. Bahsedilen kabiliyetleri edindikten sonra, kişi söylediklerine bir anlam derinliği kazandırabilir. Bu eğitimin temelinde yer alan en önemli unsur sestir.

BEDEN DİLİ
İletişimin jest, hareket ve mimiklere dökülmüş hali olarak tanımlanabilen beden dili, hepimizin günlük yaşamında kendini ifade etme tarzı olarak tanımlanabilmektedir.

Beden dilinin doğru biçimde kullanımı hem karşı tarafa duygularınızı doğru bir biçimde yansıtabilmenize hem de karşınızdaki kişiye yönelik bir kanıya varabilmenizde büyük önem taşımaktadır.

Özellikle iş hayatında özgüvenini hareketlerine yansıtabilmiş, duruşunun farkında olan ve beden dilini etkin bir biçimde kullanabilen çalışanlar firmaların tercih listelerinde öncelikli sıraya yerleşmektedir.
KURSUN İÇERİĞİ
• Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
• Sesin Etkili Kullanımı, Ses Eğitimi
• Doğru Sesletimin önemi
• Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
• Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
• Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Ayrımlar
• Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma (İstanbul Ağzı) Kuralları
• Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma
• Akıcı ve Anlaşılır Konuşmanın Sağlanması
• Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Ulama, Kavşak, Durak vb. Kurallar
• Hitabet
• Doğaçlama
• Beden Dilinin Etkili Kullanımı
Etkili İletişim Teknikleri
İnsan Tanıma Teknikleri


KURS BİTİMİNDE ALACAĞINIZ SERTİFİKALAR
MEB ONAYLI SERTİFİKA


EĞİTİMİN TOPLAM SÜRESİ
Eğitimimiz toplamda 32 saatten oluşmaktadır. Haftada 4'er saatlik eğitimler ile eğitimimiz 8 haftada tamamlanır.
Kişisel Gelişim NLP

KİMLER KATILABİLİR
Tüm yöneticiler ve yönetici adayları, Mağaza danışmanları ve adayları, tüm çalışanlar, niteliklerini artırmak isteyen ve sıradanlıktan uzaklaşmak isteyenler, fark oluşturarak farkı bulmaya çalışanlar, İş yaşamında başarılı olmak isteyen tüm öğrenciler


HANGİ EĞİTİMLER VERİLİYOR?

1- Liderlik ve Takım Çalışması
2- Yöneticilik ve Becerilerini Geliştirebilme
3- Yönetimde Başarı Stratejileri
4- Çağdaş Motivasyon Teknikleri
5- Toplantı Yönetimi
6- Zor Durumlar ve Zor Kişiler ile Başa Çıkma Teknikleri
7- Kriz Yönetimi
8- Stres Yönetimi
9- Etkili İletişim Becerileri
10- Yaratıcı Düşünebilme ve Farklı Bakabilme Teknikleri
11- Başarıyı sağlamak için pozitif bakabilme
12- Empatik İletişim
Web Tasarım Kursu

KİMLER KATILABİLİR?
Web Tasarımı Eğitimi’ne katılabilmek için katılımcıların web konusunda bilgi sahibi olmalarına gerek yoktur. Gerekli altyapı, uzman eğitmenlerimizce örnek anlatılar üzerinden hem teorik hem de pratik olarak kazandırılacaktır.Reklam ajansları, Web tasarım firmalarında iş arayanlar veya satacak ürününü, paylaşacak bilgisi, duyuracak sesi olan herkes bu kurstan fayda sağlar.


WEB TASARIM NEDİR?
Internet kullanımının yaygınlaşması ve yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte, firmaların Internet üzerindeki varlıkları da çok daha büyük önem arz etmeye başlamıştır.

Firmaların internet sitelerinin arayüz tasarımları, bir bakıma firmanın marka imajının, firma kültürünün, müşteriye bakış açısının, mal ve hizmet kalitesinin müşteriye sunulduğu ilk mecra olması açısından üzerinde hassasiyetle durulması gereken hususların başında gelmektedir.

Potansiyel müşteri ve firmalar hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olan internet’e başvurmakta ve firmanın internet sitesine yönelmektedirler. Bu aşamada, müşteri memnuniyetinin eksiksiz biçimde gerçekleşmesini sağlamak, site tasarımının estetiğine, kişiye aradığını zahmetsizce ve en kısa zamanda sunmasına, yani fonksiyonelliğine bağlıdır.

Kendisine özgü, fonksiyonel, kişide hayranlık ve ilgi uyandıran site tasarımları yaratmak, firmaların marka imajına ve insanlar üzerinde yarattığı ilk etkiye olumlu katkılar sağlar.


KURS İÇERİĞİ
* Dreamweaver : Bu programlar ile web sayfasılarının ara yüzünün tasarımı yapılır. Bu programın alterneatifleri (frontpage vardır) ama en iyisi ve en yaygın kullanılan Dreamweaver dır.
* Html, CSS : Sayfanızı kodlar ile kontrol edebilirsiniz.
* Photoshop : Web sayfası yapımı gerekli tüm komutlar gösterilecektir. * Flash : Web saylasının hareketli animasyon kısımları için kullanılacaktır.
* Web Hosting ve Domain : Wen alanı ve isim tescili hakkında bilgiler veriliyor.
* FTP : Çalışmalarınızı yayınlanmak üzere server'e transfer etmek için kullanılır.
* Web sayfası yayınlamak : Kurs süresi içinde yaptığınız web sayfalarını internet ortamında herkes ile paylaşacaksınız


WEB TASARIMCI İŞ OLANAKLARI
* Tüm kamu kurumlarının tasarım bölümlerinde
* Özel şirketlerin tasarım bölümlerinde
* Piyasaya Web ve grafik işi yapan ajanslarda
* Kendiniz özel olarak piyasaya tasarım yapabilirsiniz
* Web sayfası yaptırmış kişi ve kurumlara sayfa güncelleme ve danışmanlık hizmeti vermek
* Kendi kişisel web sayfanızı yaparak sanal ticaret yapmak vs.
* Veya internet aracılığı ile hayal ettiğiniz her şey ( web tasarım ve yazılım ile alışveriş sisteleri, tanıtım ve pazarlam sisteleri, kendi özel siteniz, arkadaşlık sitesi vs. yapabilirsiniz. Google uzmanlığı ile ise sayfanızın ilk sayfa da üst sıralarda üstelik para da kazanarak yapabilirsiniz.)


EĞİTİMİN TOPLAM SÜRESİ
Eğitimin toplam süresi 60 saattir.


KURS SONUNDA ALACAĞINIZ SERTİFİKALAR
Eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize Empati Eğitim Kurumları kurs bitirme sertifikası verilir
Bilgisayar İşletmenlik Kursu

KİMLER KATILABİLİR
Daha önce hiç bilgisayar kullanmamış ya da az bilgisi olduğunu düşünenler, bilgisayara hakim fakat MEB Onaylı sertifikası olmayanlar ya da memur olmak için istenen Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası almak isteyenler bilgisayar işletmenliği kursuna katılabilirler.Bilgisayarın temel elemanlarının tanıtımı, Windows 7, Office 2007 (Word-Excel-Powerpoint), internet ve yardımcı programlar bilgisayar işletmenliği eğitiminin ana konularıdır.


KURS İÇERİĞİ
Bilgisayara Giriş
Bilgisayar donanım
Windows 7 işletim sistemi
MS Word kelime işlem programı
MS Excel hesap tabloları programı
MS Powerpoint sunu hazırlama programı
Internet E-posta işlemleri
Soru ve Sorunlar, Çözüm Teknikleri


KURS SONUNDA ALACAĞINIZ SERTİFİKA
Kurs sonunda Milli Eğitim tarafından yapılan yazılı ve uygulama sınavında başarılı olan adaylara 160 SAATLİK MEB ONAYLI BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SERTİFİKASI verilir.


BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SERTİFİKASI NE İŞE YARAR?
Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası öncelikle Bilgisayar bildiğinizi ispatlayabileceğiniz MEB Onaylı tek sertifikadır Kamuda görevde yükselmede istenilen bu sertifika aynı zamanda KPSS atamalarında tercih aşamasında adaylardan istenmektedir. Alacağınız Bilgisayar İşletmenlik sertifikası ile Özel Kurslarda Bilgisayar Öğretmeni olarak görev alabilirsiniz.


BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SINAV TARİHLERİ
Bilgisayar İşletmenlik Sınavı her 2 ayda bir Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır.


SINAVLAR NEREDE YAPILIYOR?
Bilgisayar İşletmenlik sınavı 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. aşama test sınavı çoktan seçmeli,2.aşamada ise uygulama sınavıdır.Bu sınavlar kurs merkezimizde yapılmaktadır.
Donanım ve Teknik Servis Kursu

KİMLER KATILABİLİR?
Değişik konularda ve çok miktardaki bilgiyi, bilgisayar ortamında hızlı ve sistematik bir biçimde çözümlemek ve değerlendirebilmek amacı ile donanım ve teknik destek bilgisi öğrenmek isteyen herkes kursumuza katılabilir.


KURS İÇERİĞİ
Bilgisayarın temel donanımları hakkında ileri düzeyde bilgiye sahip olma.
Donanım seçebilme, sıfırdan bilgisayar toplama, montaj yapabilme
HDD bölümlendirme, işletim sistemini sıfırdan kurma, işletim sistemini kaldırma-kurma (formatlama)
Genel arıza durumları
Virüs, spyware, malware vs. saldırısı
Bilgisayarın açılmaması
İşletim sisteminin açılmaması
Kilitlenmeler
Donanım arızaları ve müdahale teknikleri
Yazılım arızaları ve çözüm teknikleri
Driver bulma, yükleme
Genel Network yapısı ve bilgisi
Network nedir?
Ağ nedir, Ip nedir, Ip bölümlendirme
Adsl modem bağlantısı, ayarlanması


KURS SONUNDA NELER ELDE EDECEKSİNİZ?
Eğitiminizi tamamladığınızda Empati Eğitim Kurumları kurs bitirme sertifikası alacaksınız.
KİMLER KATILABİLİR
Zabıt Katipliği, Danıştay, Yargıtay sınavları ile memur olmak isteyenler, on parmak klavye yazmak isteyenler kursumuza katılıp profesyonel olarak on parmak yazmayı öğrenebilir.


ON PARMAK KURSU İÇERİĞİ
TANIM 10 parmak kursu, kişilere 10 parmak klavye yazabilme becerisi kazandırıp; iş, ticari ve günlük hayatta kullanılan yazışmaların hızlı ve noksansız yürütülmesini sağlayan, 10 parmak kursu ile ilgili iş alanlarında çalışabilecek bilgili ve becerikli meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlayan eğitim ve öğretim programıdır.

AMAÇLAR Bu kursu başarı ile tamamlayan kursiyer;
1. Standart Türk (F) klavyeyi tanır, çalışma esaslarını kavrar.
2. Standart Türk (F) klavyede on parmak yazabilme ve beceriyle kullanabilme alışkanlığını kazanır.
3. Bir 10 parmak kullanan kişi gerekli olan temiz, planlı ve düzenli çalışma yapar.
4. İşin zamanında ve noksansız olarak bitirilmesi sorumluluğunu kazanır.
5. İş ve ticari hayatta kullanılan yazışmaları öğrenir.
6. Doğru ve süratli yazı yazma becerisinde en üst düzeye ulaşır.
7. Bu program sonunda kursiyerlerin büyük bir çoğunluğu tekniğine uygun olarak bakmadan 10 parmakla 3 dakikada 70-120 kelime yazar.
8. 10 Parmak Klavye yazma mahareti kazandırıp meslek sahibi olmalarını, meslek sahiplerinin de daha ehil olmalarını ve 10 Parmak Klavye yazmalarını sağlar.

UYGULAMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
1. Standart Türk klavyesine göre, klavyeye bakmadan 10 parmak metoduyla yazma tekniği verilecektir. Doğru teknik ve sürat kavramı geliştirilecektir.
2. Klavye öğretimine yeterli zaman ayrılıp, hızlı bir şekilde geçilmemeli her derste bir önceki dersin kısa tekrarı yapılmalıdır.
3. Klavye öğretimi bitirildikten sonra, klavye tekrarı yapılacak (en fazla 12 saat), basitten zora doğru düz metinlerin yazdırılmasına geçilmeyecek, ancak tekrar yoluyla iyice kavratıldıktan sonra düz metinlerin yazdırılmasına geçilecektir.
4. Kursiyerlerin sürat grafiği kullanarak kendi çalışma ve sürat seyrini takip etmeleri sağlanacaktır.
5. 10 (on) Parmak dersinde öğretim metodu dersi derste öğrenme-öğretme ilkesi esas alınacaktır.
EĞİTİMİ KİMLER VERİYOR?
On Parmak F Klavye eğitimlerimizi alanında dereceleri olan F Klavye uzmanı eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.


EĞİTİMİN SÜRESİ NEDİR?
Zabıt Katipliği sınavına hazırlık on parmak kursumuzun toplam süresi 40 saattir. Bu süre haftada 6 saat günde 3 saat sürmekte ve 7 haftada eğitim sona ermektedir. Fakat icra katipliği sınavından dolayı yoğunlaştırılmış program uygulanmaktadır


EĞİTİMİN SONUNDA ALACAĞINIZ SERTİFİKALAR
Kursumuz Türkiye'de ilk kez MEB Onaylı F Klavye sertifikası verebilen Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurstur. Bu sebeple MEB onaylı F Klavye Sertifikası veriyoruz. Ayrıca Eğitimi başarı ile tamamlayan ve devam şartını karşılayan tüm kursiyerlerimize KURS KATILIM BELGESİ verilmektedir.
İŞARET DİLİ KURSU

Türk İşaret Dili (TİD) kursu, işaret dilini aktif bir şekilde kullanabilen ve işitme engellilerle iletişim kurabilen bireylerin yetiştirildiği bir eğitim programıdır.

Türk İşaret Dili kullanabilen kişiler aşağıdaki alanlarda çalışabilirler.
- Adliyelerde bilirkişi olarak,

- Noterden tasdikli yeminli tercümanlar Tapu Daireleri, Karakollar, Hastaneler, Bankalar vs... (Yeminli Tercümanlar sahip oldukları sertifikaları noterden onaylatarak yeminli tercümanlık yapabilmektedirler.)

- Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun ulusal ve uluslararası gerçekleştirdiği tüm spor dallarında görevlendirilmek üzere spor organizasyonlarında tercüman olarak spor kulüplerine hizmet vermektedirler.

- Dernek ve Spor Kulüplerinde işitme engelli vatandaşlarımıza günlük hayatlarında yardımcı olmak üzere aylık ücretle veya günlük ücretle hizmet vermektedirler.

Hasta ve Yaşlı Refakatçısı Kursu

Hasta ve Yaşlı Refakatçısı  Kurs Programının Amacı:

Hasta ve Yaşlı Refakatçısı  Kursu sağlık kurumlarında, bakımevleri,hastaneler ve kliniklerde hasta ve yaşlıların bakımıyla alakalı durumlarda istihdam edilmek üzereHasta ve Yaşlı Refakatçısı yetiştirmek

Hasta ve Yaşlı Refakatçısı  Kurs Programında Verilen Ders Konuları:

Yaşlı anatomisi

Hasta anatomisi

Psikolojik metodlar

Yaşlı ve yaşlı hasta psikolojisi ve yaklaşımlar

Sosyal problemler

Metodlar

Arkadaşlık

Kendini ifade

Kişisel özellikler ile ilgili bilgi sunma/edinme

Kişisel özellikleri tespit etme

Kişisel özellikleri tespit kontrol listesi

Genel vücut bakımı

Yatak yarası pansumanı

Saç bakımı

Ağız bakımı

El ve ayak bakımı

Banyo

Yatak içinde döndürme

Yatak içinde pozisyon verme

Yatak içinde oturtma

Hastayı giydirme

Yaşlı ve hastalara mönü hazırlama

Yaşlı ya da hastanın yemeğini yedirebilme

Besinler

Yaşlı mönüsü

Hasta mönüsü

Yatak masası kullanma

Besleme

Beslenme ile ilgili bilgileri sunma/edinme

Beslenme işlemleri yaparak gösterme

Beslenme kontrol listesi

Şuursuz hastalara bakabilecektir.

Komplikasyon takibi

Şuursuz hastalıklar

Şuursuz hastalıklarla ilgili bilgileri sunma/edinme

Şuursuz hastalara bakım işlemlerini yaparak gösterme

Şuursuz hastalarda komplikasyon takibi yapma

Özel durumlarda bakım kontrol listesi

İlk yardım çantası hazırlayabilecektir.

Suni solunum yapabilecektir.

Pansuman yapabilecektir.

Kırık, çıkık, burkulmalarda ilk yardım

İlk yardım

Suni solunum

Pansuman

Kırık çıkıklar

Isı Ölçme

Nabız ölçme

Solunum sayma

Kan basıncı ölçme

Tansiyon ölçme

Sargı ve bandaj yapma

Suni teneffüs

Kalp masajı

Sedye kullanma

İlk yardım ile ilgili bilgileri sunma/edinme

İlk yardım işlemleriHasta ve Yaşlı Refakatçısı Kurs Programı Süresi:

Programın süresi 4 aydır.

Kimler Katılabilir:

En az okur yazarlık seviyesinde diploma sahibi olanlar,

Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Sertifikası almak isteyenler,

Hasta ve Yaşlı Refakatçisi ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler.İstihdam Alanları:

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,

Bakımevleri,

Evde bakım,

Hastaneler,

Geronto-psikiyatri klinikler,

Huzurevlerinde çalışabilirler.Gerekli Belgeler:

Öğrenim Belgesi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

İki adet vesikalık fotoğrafKurs Bitiminde Alacağınız Belgeler:

Kurs bitiminde yapılacak bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Kurs Bitirme Belgesi” verilecektir.
ÇOCUK GELİŞİMİ VE BAKIMI KURSU

EĞİTİMİN ESKİŞEHİR'DEKİ ADRESİ EMPATİ EĞİTİM'DEN

2017 YILI İLK SÜRPRİZİ...
MEB ONAYLI ÇOCUK GELİŞİMİ KURSU EĞİTİMLERİMİZ BAŞLAMIŞTIR.

ANAOKULLARI,KREŞ VE SEVGİ EVLERİNDE İSTENEN MEB ONAYLI SERTİFİKA SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.

ÇOCUK BAKIM ELEMANI PROGRAMINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

ALAN : ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ

MESLEK : ÇOCUK BAKIM ELEMANI

MESLEK ELEMANI TANIMI :Eğitim kurumlarında çocuğun günlük bakımını, beslenmesini, fiziksel güvenliğini sağlayan, çocuğun yaşına uygun basit etkinlik malzemelerini hazırlama işlemlerini öğretmen, öğretmen yardımcısının gözetimi ve denetiminde yapma yeterliklerini kazanan nitelikli kişidir.

GİRİŞ KOŞULLARI :1. Okuma yazma bilmek veya İlkokul mezunu olmak. 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

İSTİHDAM ALANLARI :Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, kazandıkları yeterlikler doğrultusunda eğitim sektöründe öğretmen veya öğretmen yardımcısının gözetim ve denetiminde erken çocukluk eğitim kurumlarında, çalışabilirler.
Açıköğretim Kursları

KİMLER KATILABİLİR?
Açıköğretim programlarına kayıtlı herkes kurslarımıza katılabilir.


KURS İÇERİĞİ

Tüm Lisans ve Ön Lisan programlarında okutulan bölümlere ait derslere hazırlık, test, deneme sınav, yardımcı kaynaklar ile çıkmış sorular ile uzman öğretmenlerden bireysel destek sunmaktayız.
KPSS Kursları

KİMLER KATILABİLİR
Lise , Önlisans , Lisans, Yüksek Lisans mezunları kendilerine uygun olan ilgili KPSS kursuna katılabilir. Devlet Memuru olmak isteyen, Kamu'da çalışmak isteyen , Öğretmen olmak isteyen herkes kurslarımıza katılabilir.


KURS İÇERİĞİ

Haftada 9 saat ders

Matematik:3 saat

Türçe:1 saat

Tarih:2 saat

Coğrafya:2 saat

Vatandaşlık:1 saat

Yayınlar: Her dersten konu anlatımlı kitap,her dersten soru bankası,yaprak testler ve deneme sınavları

KPSS-B PROGRAMI
1.Önlisans Memur Adayları (Genel Yetenek -Genel Kültür)
2.Lise Mezunu Memur Adayları (Genel Yetenek -Genel Kültür)
3.Lisans Memur Adayları (Genel Yetenek -Genel Kültür)

4.Lİse 11 ve 12. sınıf öğrencileri
Memur adaylarının girmek zorunda olduğu ve 6 farklı alandan sorumlu tutulan KPSS-B  uygulaması devlet tarafında memur olmak isteyenlere uygulanan bir sınav türüdür.