Eskişehir Merkez Eskişehir Data Akademi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Eskişehir Data Akademi

merkez, ESKİŞEHİR
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: İngilizce Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , YÖKDİL Sınavı Kursu , Yabancı Dil Kursu , İngilizce Kursu , Havacılık İngilizcesi Kursu , İş İngilizcesi Kursu , Proficiency (Hazırlık Atlama) Kursu , KPSS Kursu , TOEFL Kursu , ALES Kursu , DGS Kursu , IELTS Kursu , YDS Kursu , ÖABT Kursu , KPSS-A Kursu , KPSS-B Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Eskişehir Data Akademi, ESKİŞEHİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 14.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 494 kurs/özel ders verenden 2 . sıradadır. Başta TOEFL olmak üzere 17 farklı kurs/özel ders vermektedir. Eskişehir Data Akademi, 202 gelen talepten 93 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Önceki yıllarda Ankara’da KPSS Alan Bilgisi, KPSS B Grubu, KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek, KPSS Eğitim Bilimleri, ÖABT, DGS ve ALES programlarında eğitim veren DATA Akademi, 2018 yılı itibariyle Eskişehir’de de eğitim vermeye başlamıştır. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ‘nin tüm eğitmen ve yönetim kadrosu yıllardır bu sektörde yer almış, başarılı ve tecrübeli bireylerden oluşmuştur. Bu anlamda sizlere kusursuz eğitim verebilecek yeterli kadroya sahiptir.

Eksiklikleri Gidermek İçin Geldik
KPSS, ALES, DGS ve Yabancı Dil programlarında var olan sıkıntıların neler olduğunu ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak detaylı olarak tespit ettik. Amacımız bu sektörde var olan bu sıkıntıların ortadan kaldırılarak öğrencilerimize kusursuz eğitimlerin verilmesi ve öğrencilerimizin hedeflerini gerçekleştirebilmek. Bu yolda da yapılması gerekenler belli bir plan ve program dahilinde mutlaka uygulanacaktır.

Her Şey Empati ile Başlar
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ‘yi diğer yerlerden ayıran en büyük özellik aslında öğrenci ile empati kurabilmesidir. Eğitim alan öğrencilerimize “müşteri” olarak bakmıyoruz. Öncelikle öğrencilerimizin birer “birey” olduklarının ve asıl amaçlarının kaliteli bir eğitim almak olduğunun farkındayız. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak bizim de önceliğimiz sizlere kaliteli bir eğitim verilmesidir. Bu nedenle kullandığımız materyaller, eğitmenlerimiz ve eğitim metodlarımız özenle seçilmektedir.

Bununla beraber öğrencilerimizin eğitim alanındaki yaşayabilecekleri problemlerin çözümü için de özenle hareket etmekteyiz. Öğrencilerimizin yaşadığı sıkıntılar var ise bunlar en kısa zamanda çözülür ve bir kez daha tekrar etmemesi için elimizden geleni fazlasıyla yapmaktayız.

Eğitim Sadece Dört Duvar Arasında Değildir
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ sadece öğrencilerimizin eğitim alanındaki gelişmelerini değil, aynı zamanda sosyal hayatlarındaki gelişimleri de desteklemektedir. Bununla ilgili sene başında planlanan sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin birbiri arasındaki bağ ve öğrencilerin ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ ile olan bağın da gelişmesi  hedeflenmiştir.

Size Uygun Program Seansları
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de alacağınız eğitim her ne olursa olsun mutlaka size uygun bir program mevcuttur. Hafta içi ve hafta sonu seçeneklerimiz olduğu gibi aynı zamanda sabah ve akşam grupları gibi farklı gruplar da mevcuttur. Siz yeter ki hangi eğitimi alacağınıza ve ne zaman gelmek istediğinize karar verin.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’nin sizlere KPSS, ALES, DGS ve Yabancı Diller alanındaki fırsatları daha detaylı görüşebilmek ve hakkımızda daha fazla bilgi verebilmek için sizleri ofisimize bekliyoruz. Çünkü hakkımızda bilmediğiniz birçok şey var.

Fotoğraflar
Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi Eskişehir Data Akademi


Verilen Kursların Ayrıntıları
İngilizce özel dersler Eskişehir Data Akademi'de öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik ilerlemekte olup, öğrencinin istediği gün ve saatlerde ders yapılmaktadır.
Örneğin öğrenci speaking ağırlıklı bir eğitim almak istiyor ve karşısında Amerikalı, İngiliz ve Avustralyalı öğretmenler var. Öğrenci hangi aksanda eğitim almak istiyorsa o öğretmeni seçebilir.
Özel derslerin grup derslerine göre bir avantajı da tamamen öğrenci odaklı gitmesidir. Grupla alınan bir eğitimde 5 saatte alınan bir eğitim, özel ders ile 1 saatte tamamlanabilir.

Eskişehir Data Akademi'de alacağınız özel dersler ile eksik olduğunuz konuları tamamlayacak ve ingilizceyi bir problem olmaktan çıkaracaksınız.
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ sadece yetişkinlere değil aynı zamanda geleceğimiz olan çocuklara da eğitim vermektedir. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ, Çocuk Kulübü adı altında her yaştan çocuğa İngilizceyi öğretmeyi ve çocukları gerçekten konuşan bireyler haline getirebilmeyi hedeflemektedir.

Okul Eğitiminden Daha Farklı
Okullarda alınan İngilizce eğitimi çocuklara daha çok gramer konusunda destek sağlamaktadır. Fakat bu eğitim ilerleyen yaşlarda İngilizcenin kullanılması konusunda büyük problemler çıkarmaktadır. Çünkü hangi yaşta olunursa olunsun İngilizce daha çok konuşularak öğrenilmektedir. Yani uygulama yapılmadığı takdirde sadece gramer konusunda bir gelişim söz konusu olacaktır ve yine pratik yapılmazsa bu bilgiler de çöpe gidecektir.

Öğrenci Merkezli Eğitim Anlayışı
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak çocuk gruplarında çocuklarımızın daha çok konuşabilecekleri bir sistem üzerinde eğitim vermekteyiz. Birçok kurum hala “öğretmen” odaklı eğitim verirken, ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de ise “öğrenci” odaklı bir eğitim verilmektedir. Bunun avantajı ise ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de öğrenciler yaparak ve yaşayarak eğitim alırlar ve aldıkları eğitim daha kalcı olur.

Kontenjanlar ve Yayınlar
Öğrencilerimizin hepsi kendi seviyelerinde eğitim almaktadır. Eğitimler maksimum 12 kişilik sınıflarda ve Oxford University Press yayınları ile yapılmaktadır. Öğrencilerin eğitim süresi içerisinde yapılması gerekenler akademik takvim dahilinde hazırlanmaktadır. Akademik takvimde veli toplantıları, dönem arası, resmi tatiller hesaplanmaktadır ve öğrencilere kusursuz bir eğitim planı hazırlanmaktadır. Ayrıca öğrencilerimize eğitimleri sonunda ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ tarafından İngilizce eğitim aldıklarına dair bir Çocuk Kulübü sertifikası verilmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri
Bunların yanı sıra sadece çocuklarımızın İngilizce eğitimlerini düşünmüyoruz. Buna ek olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çocuklarımızın kazanması gereken diğer önemli konulara da değiniyoruz. Kedi-köpek yuvası hazırlanması, ağaç dikimi, huzur evi ziyareti gibi etkinlikler dahilinde öğrencilerimize birçok konuda farkındalık kazandırmak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki öğrencilerimiz sadece İngilizce öğrenerek değil, bu farkındalık çalışmaları sayesinde daha duyarlı ve daha iyi bir birey olacaktır. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimini oldukça önemsiyoruz.

Çocuk Kulübü, çocukların birer birey olduğunu kabul eder, onların ihtiyaçlarını ve seviyelerini belirler ve onlara özel bir eğitim sunar. Tüm bu eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak ve bir çayımızı ikram etmek için sizleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’ye davet ediyoruz.
YDS (Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı), akademik anlamda kariyer yapmak isteyenlerin katılmak zorunda oldukları,  yabancı dil seviyesini belirlemek için yapılmış bir sınavdır. Bunun yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri personellerinin yurt dışında görev almaları için, bazı devlet kurumlarında yer alan memurların devletten ek olarak dil tazminatı alabilmeleri için geçerli olan bir sınavdır.

Kemal Bulgan Hoca ile YDS Çok Kolay Olacak!
YDS eğitimi ciddi bir süreç ister. Çünkü YDS, strateji gerektiren zor bir sınavdır. Sınavda cümle tamamlama, gramer, çeviri, diyalog ve paragraf tamamlamanın yanı sıra okuma parçaları bulunmaktadır. Yani YDS konuşma ve dinleme kısımlarını içermez. Daha çok gramer ve kelime bilmeniz gerekmektedir. Fakat asıl konu soruları çözüş yönteminiz olacaktır. Zira az önce de bahsettiğimiz gibi YDS strateji gerektiren bir sınavdır. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak Kemal Bulgan hocamızın önderliğinde sizlere gerekli olan en iyi eğitimi vererek sizleri başarıya ulaştırmayı hedefliyoruz.

Eğitimler Nasıl Oluyor?
YDS eğitimi için yeterli bir İngilizce seviyeniz yoksa öncesinde 60 saatlik bir Ön Hazırlık eğitimi veriyoruz. Hemen sonrasında ise YDS eğitimlerimiz başlıyor. YDS eğitimi ise 150 saat sürmektedir. Eğitimlerimizde kullanacağınız materyaller ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Eğitimlerimiz bununla da sınırlı değil. Normal eğitiminizin yanı sıra ücretsiz denemeler ile de gelişiminiz sürekli olarak takip edilecek.

YDS formatının sürekli olarak takipçisi olan eğitmenimizden almış olduğunuz eğitim sonunda sınavın tüm teknik ve taktiklerini, sınavda karşınıza çıkabilecek tüm kelimeleri, gerekli gramer konularını öğrenmiş olursunuz. YDS’ye dair hazırlanan akademik takvimlerimiz Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın web sitesi üzerinden sınav duyurusunu yapmasının hemen ardından en geç iki gün içerisinde açıklanmaktadır.

Artık Çok Kolay!
YDS’ye hazırlanmak emek işidir. Uzun süreli, disiplinli bir çalışmanın ardından size vereceğimiz eğitimle beraber sınavdan almak istediğiniz notu kazanmanız hiç de zor olmayacak. Bu süreçte eğitmenimiz Kemal Bulgan size doğru yöntemleri, doğru taktikleri gösterecek ve aslında Kemal Bulgan ile YDS’den geçmenin çok da zor olmadığını göreceksiniz.

YDS konusunda daha detaylı bilgi almak, fiyatlarımızı öğrenmek ve Kemal Bulgan Hoca ile tanışmak için sizleri mutlaka ofisimize bekliyoruz. Çünkü en iyi YDS eğitimi Kemal Bulgan Hoca ile ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ‘de olur!
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de Genel İngilizce programlarında bu zamana kadar alışılagelmiş ezberci yöntem yerine daha kalıcı, konuşma ağırlıklı, öğrenci odaklı bir eğitim sistemi benimsenmiştir. Çünkü bu zamana kadar aldığınız eğitimlerde sadece gramere ağırlık verildiğini ve konuşma konusunda sıkıntılar çektiğinizi biliyoruz.

Eğitim Sistemi
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ, CEFR (The Common European Framework of Reference for Languages) odaklı eğitim sistemi ile A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde eğitim vermektedir.  Hangi seviyede eğitim alırsanız alın “Anlıyorum ama konuşamıyorum” tabularını yıkmak için özellikle konuşmaya ağırlık vereceğiz ve bunu tamamen Native Speaker dediğimiz yabancı eğitmenler ile gerçekleştireceğiz.

Kaynaklar
İngilizce eğitimi söz konusu olunca akla gelen ilk yayınlardan olan Oxford University Press ile çalışmayı tercih ettik. En iyi yayınlar, en iyi öğretmenlerle sizlere en iyi şekilde İngilizce konusunda eğitim vermek istiyoruz.

Ömür Boyu Ücretsiz Dersler
Eğitimin sadece normal derslerle sınırlı kalmayacağını bildiğimiz için öğrencilerimize ömür boyu ücretsiz olarak girebilecekleri Club dersleri ayarladık. Hangi seviyede olursanız olun, normal derslerinizin yanında bu derslere de ömür boyu sınırsız olarak girme hakkınız var. Bu derslerin günlerini ve saatlerini öğrenci işlerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Telafi Dersleri
Bizim isteğimiz her dersinize eksiksiz olarak girmenizdir ama bazen hayat şartları buna engel oluyor. Kaçırdığınız dersler olduğunda birebir alabileceğiniz ücretsiz telafi dersleri olacak ve bu dersler ile eksikliklerinizi giderebileceksiniz.

Kontenjanlar
Kalabalık ortamlarda eğitimlerin verimsiz olduğunu düşündüğümüz için sınıflarımızın kontenjanlarını maksimum 12 kişi olarak belirledik. Sırf bu nedenle derslerde öğretmenler ile birebir kuracağınız diyalogların süreleri daha da artacaktır.

Farklı Seans Seçenekleri
Eğitimlerinizi dilerseniz hafta içi gruplarında, dilerseniz de hafta sonu gruplarında alabilirsiniz. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de size uygun eğitim seansları mutlaka olacaktır.

Sosyal Aktivite Programları
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ bünyesinde sadece Genel İngilizce eğitimi almayacaksınız. Biz öğrencilerimizle daha sosyal ortamlarda buluşmak istediğimiz için öğrencilerimize özel Sosyal Aktivite programları belirlemekteyiz. Bu arada belirtmekte fayda var, Sosyal Aktivite programlarında da İngilizce konuşacaksınız. 🙂

Sertifika
Eğitimini tamamlayan öğrencilerimize hangi seviyede olurlarsa olsunlar mutlaka sertifikaları verilecektir. Bu sertifikayı öz geçmişinize ekleyebilir ve ilerleyen zamanlarda iş görüşmelerinizde İngilizce bilginizi kanıtlayabilirsiniz.
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de Genel İngilizce programlarında bu zamana kadar alışılagelmiş ezberci yöntem yerine daha kalıcı, konuşma ağırlıklı, öğrenci odaklı bir eğitim sistemi benimsenmiştir. Çünkü bu zamana kadar aldığınız eğitimlerde sadece gramere ağırlık verildiğini ve konuşma konusunda sıkıntılar çektiğinizi biliyoruz.

Eğitim Sistemi
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ, CEFR (The Common European Framework of Reference for Languages) odaklı eğitim sistemi ile A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde eğitim vermektedir.  Hangi seviyede eğitim alırsanız alın “Anlıyorum ama konuşamıyorum” tabularını yıkmak için özellikle konuşmaya ağırlık vereceğiz ve bunu tamamen Native Speaker dediğimiz yabancı eğitmenler ile gerçekleştireceğiz.

Kaynaklar
İngilizce eğitimi söz konusu olunca akla gelen ilk yayınlardan olan Oxford University Press ile çalışmayı tercih ettik. En iyi yayınlar, en iyi öğretmenlerle sizlere en iyi şekilde İngilizce konusunda eğitim vermek istiyoruz.

Ömür Boyu Ücretsiz Dersler
Eğitimin sadece normal derslerle sınırlı kalmayacağını bildiğimiz için öğrencilerimize ömür boyu ücretsiz olarak girebilecekleri Club dersleri ayarladık. Hangi seviyede olursanız olun, normal derslerinizin yanında bu derslere de ömür boyu sınırsız olarak girme hakkınız var. Bu derslerin günlerini ve saatlerini öğrenci işlerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Telafi Dersleri
Bizim isteğimiz her dersinize eksiksiz olarak girmenizdir ama bazen hayat şartları buna engel oluyor. Kaçırdığınız dersler olduğunda birebir alabileceğiniz ücretsiz telafi dersleri olacak ve bu dersler ile eksikliklerinizi giderebileceksiniz.

Kontenjanlar
Kalabalık ortamlarda eğitimlerin verimsiz olduğunu düşündüğümüz için sınıflarımızın kontenjanlarını maksimum 12 kişi olarak belirledik. Sırf bu nedenle derslerde öğretmenler ile birebir kuracağınız diyalogların süreleri daha da artacaktır.

Farklı Seans Seçenekleri
Eğitimlerinizi dilerseniz hafta içi gruplarında, dilerseniz de hafta sonu gruplarında alabilirsiniz. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de size uygun eğitim seansları mutlaka olacaktır.

Sosyal Aktivite Programları
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ bünyesinde sadece Genel İngilizce eğitimi almayacaksınız. Biz öğrencilerimizle daha sosyal ortamlarda buluşmak istediğimiz için öğrencilerimize özel Sosyal Aktivite programları belirlemekteyiz. Bu arada belirtmekte fayda var, Sosyal Aktivite programlarında da İngilizce konuşacaksınız. 🙂

Sertifika
Eğitimini tamamlayan öğrencilerimize hangi seviyede olurlarsa olsunlar mutlaka sertifikaları verilecektir. Bu sertifikayı öz geçmişinize ekleyebilir ve ilerleyen zamanlarda iş görüşmelerinizde İngilizce bilginizi kanıtlayabilirsiniz.
Havacılığın ana dili İngilizcedir. Havacılık İngilizcesi için de en uygun yer Eskişehir Data Akademi! Özellikle sınavlara yönelik verdiğimiz eğitimler ile öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırıyoruz. Havacılık konusunda rakiplerinize göre bir adım önde olmak istiyorsanız, geleceğiniz yer Eskişehir Data Akademi!
İngilizce normal yaşamda olduğu kadar iş hayatında da oldukça önemli bir yere sahip. Özellikle mühendisler, sağlık sektöründe çalışanlar, turizm sektöründe çalışanlar, akademisyenler, güvenlik teşkilatlarında çalışanlar, yurt dışı ile bağlantılı firmalarla çalışanlar için artık bir ihtiyaç değil, zorunluluk. Peki iş İngilizcesinin normal İngilizceden farkı ne?

Sektöre Özel Eğitim
İş İngilizcesi sektörlere özel verilen bir eğitim türüdür. Örneğin bir doktorun alacağı iş İngilizcesi eğitimi ile bur turizm rehberinin alacağı eğitim birbirinden farklıdır. Yani biz doktorla beraber turizm rehberine aynı eğitimi verirsek bu genel hatlarıyla öğretilmiş bir İngilizce olur. O zaman da genel İngilizce derslerinden farkı kalmaz.

Daha detaylı anlatacak olursak örneğin bir akademisyen için İngilizce oldukça önemlidir. Kendini alanı dahilinde geliştirmesi gerektiği için sürekli olarak akademik makaleleri okumak durumunda kalıyorlar. Bu açıdan baktığımız zaman bir akademisyenin özellikle reading (okuma) çalışmaları yapması ve bu alanda kendini oldukça geliştirmesi gerekir. Akademisyen bir kişinin alacağı reading (okuma) ağırlıklı olan eğitim sayesinde okuyacağı akademik makaleler onun için bir sorun olmaktan çıkacaktır.

Doktora Ayrı, Mühendise Ayrı, Pilota Ayrı
Bir başka meslekten örnek verecek olursak, havacılık sektöründe de yine İngilizce oldukça önemli. Hatta havacılık sektörünün ana dili resmen İngilizce diyebiliriz. Havacılık sektörü oldukça geniş bir alan. Yer hizmetlerinden kabin hizmetlerine, teknisyenlikten pilotluğa oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Hal böyle olunca aslında sektör içerisinde bile alınacak eğitim farklılaşıyor. Bir teknisyen ile hostesin aynı eğitimi alması beklenemez. Bir hostesin alacağı eğitim içerisinde örneğin mutlaka hospitality (konukseverlik) eğitimi olması gerekiyor, ama bir teknisyen birebir yolcularla görüşmeyeceği için hospitality dersleri almasına gerek yok.

Eskişehir Data Akademi’de İş İngilizcesi Eğitimleri
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de işte tam da bu anlattıklarımıza uygun İş İngilizcesi eğitimi verilmektedir. Hangi sektörde olursanız olun mutlaka size uygun bir eğitim programı hazırlanır ve talepleriniz doğrultusunda ister grup dersi olarak isterseniz de özel ders olarak İş İngilizcesi eğitimi verilir. Bu sayede sektörünüze uygun, İngilizce konusundaki eksikliklerinizi giderebilir, mesleki anlamda kendinizi daha ileriye taşıyabilirsiniz. İş İngilizcesi hakkında detaylı program ve fiyat bilgilerine ulaşmak ve daha fazla bilgiye sahip olmak için sizleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’ye bekliyoruz.
Proficiency, diğer adıyla Hazırlık Atlama, üniversiteleri bazı bölümlerinde öğrencilere zorunlu ya da isteğe bağlı olarak verdiği bir yıllık eğitimin sonunda uygulamış olduğu yabancı dil yeterlilik sınavıdır. Akademik olarak geçen, öğrencileri zorlayan bir sınavdır.

Sınav İçeriği Nasıldır?
Hazırlık Atlama sınavlarının içerikleri üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebilir. Örneğin bir üniversite sınavda Speaking (konuşma) kısmını uygularken bir diğer üniversite Speaking (konuşma) yerine Listening (dinleme) kısmını uygulayabilir. Aynı şekilde sınav sorularının sayıları ve içerikleri de yine üniversitelere göre farklılık gösterebilir. Yine de genel olarak birçok üniversite sınavlarında grammar (gramer), writing (yazma), listening (dinleme), reading (okuma) kısımlarını sınavda kullanmaktadır. Fakat son dönemde birçok üniversite speaking (konuşma) kısmını da dahil ederek öğrencilerin İngilizce bilgileri birçok alanda test etmeye başlamıştır.

Sınav Tarihleri
Hazırlık Atlama sınavları genelde Eylül ayında, Ocak ayında ve Haziran ayında yapılmaktadır. Eylül ayında Hazırlık eğitimine başlayan öğrenci Ocak ayında Hazırlık Atlama sınavına girebilir ve kazandığı takdirde dönem arası olsa bile bölümüne direkt olarak geçiş yapabilir. Sınavda başarısız olan öğrenciler, sınavdaki performanslarına göre hazırlık biriminde kendilerine uygun İngilizce seviyesindeki sınıfa yerleştirilip eğitim alırlar. Yıl sonunda tekrar başarısız olanlar bir sonraki yılın başında yeni gelenlerle tekrar sınava girerler. Yine başarısız olurlarsa ikinci yıllarını da hazırlık biriminde İngilizce eğitim alarak geçirirler.

Eskişehir Data Akademi’de Hazırlık Atlama Eğitimleri
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de Hazırlık Atlama (Proficiency) eğitimleri verilmektedir. Eğitimler kapsamında öğrencilere gramer ve kelime bilgisi verilerek sınavda zorlanmamaları sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra karşılaşacakları uzun paragraf sorularında asıl yere odaklanmaları için, okuduklarını anlamaları için reading (okuma) çalışmaları yapılmaktadır. Yine bazı üniversitelerde Speaking (konuşma) ve Listening (dinleme) kısımları bulunduğu için konuşma ve dinleme pratikleri de yapılmaktadır. Yani kısacası öğrencilerin okulu hangisi olursa olsun, sınav içeriği nasıl olursa olsun bizler burada en iyi şekilde öğrencilerimizi sınavlara hazırlıyoruz. Gramer, okuma, yazma, konuşma, dinleme, kelime gibi alanların hepsinde öğrencilerimizi sınava hazırlıyoruz.

Hazırlık Atlama eğitimlerinin yanı sıra, ders saatleri haricinde uygulanacak olan ücretsiz denemelere de öğrenciler katılabilir. Yine öğrencilerimiz ömür boyu ücretsiz olan Club derslerimize de katılarak İngilizce konusundaki gelişimlerini hızlandırabilirler. Hazırlık Atlama eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi almak için sizleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’ye bekliyoruz.
KPSS A KADROLAR

BAĞ-KUR Genel Müdürlüğü Denetmen Yardımcısı
Ulaştırma Bakanlığı Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı
TBMM Uzman Yardımcılığı
Devlet Malzeme Ofisi Müfettiş Yardımcılığı
Vergi Müfettiş Yardımcılığı
Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı
PTT Müfettiş Yardımcılığı
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müfettiş Yardımcılığı
Kalkınma Bankası Uzman Yardımcılığı
Belediyelerin Müfettiş Yardımcılığı kadrosu
Stajyer Hazine Kontrolörü
Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Maliye Müfettiş Yardımcılığı
Gelir Uzman Yardımcısı
Vergi Denetmen Yardımcısı
Devlet Gelir Uzman Yardımcısı
Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı
Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü
Yukarıda belirtmiş olduğumuz kariyer meslek kadrolarına atanmak için adaylar birinci adım olarak Kamu Personeli Seçme Sınavına katılırlar. İkinci adımda ise adaylar atanmak istedikleri kurumların yazılı ve sözlü mülakatlarına girmelidir. Bu aşamalardan başarılı olarak geçen adaylar kurumların belirttiği kriterlere göre asli memurluklarına hak kazanacaklardır.

GEÇERLİLİK SÜRESİ
2016 yılında yapılan değişiklikle puan geçerlilik süresi sadece 2016 yılı için 1 yıl olarak değiştirilmiş olup, 2017 ve sonrası KPSS–A puanlarının geçerlilik süresi 2 yıl olarak kabul edilmiştir.

YAŞ SINIRI
Kariyer mesleklerinde her kurum başvuru için kendi ilanını yayınlar. Açılan ilanlarda yaş şartı değişiklik gösterebileceğinden aday tarafından takip edilmelidir. Genel olarak ortalama 35 yaş sınırı görülse de kurumların açmış olduğu ilanlara göre değişiklik gösterecektir.

KPSS A KADRO SINAV TARİHİ
2019 Sınav Tarihleri aşağıdaki gibi olacaktır.

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Genel Kültür Genel Yetenek: 14.07.2019

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 1. Gün: 20.07.2019

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 2. Gün: 21.07.2019

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Kurum sınavlarına (Merkez Bankası, Sayıştay, BDDK, SPK, SGK, Bakanlık Müfettişlik ve Uzmanlıkları…) girecek olan adaylarımızı detaylı bilgi alabilmek, kaynaklarımızı görmek ve öğretmen kadromuzla tanışabilmek için ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ‘ye davet ediyoruz.
Test of English as a Foreign Language, yani kısa adı ile TOEFL, İngilizceyi üniversite düzeyinde kullanmanızı ve anlamanızı ölçen bir sınavdır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi akademik görevlerinizi yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi denetler.

TOEFL’a Kimler Girebilir?
TOEFL’a Upper Intermediate ya da üstünde olan ve yüksek öğretim eğitimi almak isteyenler, burs ve sertifika adayları, seviyesini görmek isteyenler, vize başvurusu yapanlar ve göçmenlik bürolarından oturma veya çalışma izni çıkarmak isteyenler katılmaktadır. Dünyada 35 milyondan fazla kişi TOEFL’a girmiştir.

TOEFL Nerelerde Geçerlidir?
TOEFL, dünyada 150’dan fazla ülkede, 10.000’den fazla üniversite, ajans ve kurumda geçerli kabul edilmektedir. TOEFL yılda 50’den fazla yapılmaktadır. Sınava dilediğiniz kadar katılabilirsiniz. Fakat iki sınav arasından 12 gün geçmesi gerekmektedir. Yani halihazırda bir randevunuz varsa 12 günlük süreç içerisinde yeni bir randevu alamazsınız. Her sınav için ayrı bir ücret ödenmektedir.

Sınav Neleri Kapsar?
Sınav sırasında, aşağıdakiler gibi İngilizce iletişim becerilerinizi birleştiren görevleri yerine getirmeniz istenir:

Bir soruya yanıt olarak okuma, dinleme ve ardından konuşma
Bir soruya yanıt olarak dinleme ve ardından konuşma
Bir soruya yanıt olarak okuma, dinleme ve ardından yazma
Sınavda okuma için 60-80 dakika içerisinde 36-56 soru (Akademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verme.), dinleme için 60-90 dakika içerisinde 34-51 soru (Konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama.) çözmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında 10 dakikalık bir ara uygulanır ve ikinci kısım başlar. İkinci kısımda konuşma için 20 dakikada 6 görev Bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma.), yazma için ise 50 dakikada 2 görev (Okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme.) yapmanız beklenir.

Değerlendirmeler
Sınav 120 puan üzerinden değerlendirilir. Her bölüm 30 puan üzerinden ele alınır. Sınavda dinleme kısmı için Kuzey Amerika, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve Avustralya aksanları kullanılmaktadır.

Eskişehir Data Akademi’de TOEFL Eğitimleri
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de TOEFL dersleri özel ders olarak birebir şeklinde verilmektedir. Tamamen sizin ihtiyaçlarınıza uygun, eksik olduğunuz yönlerinizi geliştirmeye yönelik bir eğitim uygulanır. TOEFL eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için sizleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’ye bekliyoruz.
ALES Nedir?
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı, diğer bir adıyla ALES, yüksek lisans yapacakların, yükseköğretim kurumlarında araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman çevirici olarak görev almak isteyenlerin ve doktoraya başlamak isteyenlerin girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Yani ALES’i incelediğimiz zaman geniş bir yelpazeye sahip olduğunu görebiliriz.

ALES’in İçeriği Nasıldır?
ALES’te toplam 100 soru bulunmaktadır ve bunlar 50 soru sözel, 50 soru sayısal olarak ayrılmıştır. 50’şer soruların içerisine mantık soruları da dahil edilmiştir. Bu soruların çözülmesi için belirlenen sınav süresi 150 dakikadır. Sınav, senede iki defa yapılmaktadır. Birisi bahar dönemi olarak geçerken diğeri ise güz dönemi olarak geçmektedir. ALES’in geçerlilik süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Sınava giriş için bir sınırlama yoktur. Öğrenciler istedikleri kadar sınava girebilirler.

ALES’e giren öğrencilerin yaşadıkları en büyük sıkıntı soruların belirlenen zaman içerisinde çözülememesidir. Öğrenciler bu sınavda zamanla büyük mücadele içerisindedir. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak bu sorunun öğrencilerin önünde büyük bir engel teşkil ettiğini bildiğimizden dolayı eğitimlerimizde stratejik adımlara büyük önem vermekteyiz.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak ALES eğitimlerinde maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimize eğitim süresince kullanılacakları ALES materyalleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak ücretsiz bir şekilde öğrencilerimize sunulmaktadır. Bu süreçteki materyalleri uzman eğitim kadromuz en güncel ve verimli kaynakları yayın evlerini tek tek inceleyerek belirlemektedir. Bunların yanı sıra Data Akademi bünyesinde Türkiye genelinde 10 adet ücretsiz deneme sınavı yapılacaktır. Ayrıca dönem içerisinde öğrencilerimize ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Tercih dönemlerinde de rehberlik hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de ders saatlerine ek olarak yıl boyunca ekstra soru çözümleri de yapılacaktır. Ayrıca dersleriniz bittikten sonra sizleri hemen bırakmıyoruz. Derslerin sonunda bir de deneme kampımız olacak.

Evinde ders çalışırken odaklanamayan, bu konuda sıkıntı çeken öğrencilerimizi de unutmadık :). ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ bünyesinde bulunan çalışma odalarımızda dilediğiniz kadar ders çalışabilirsiniz.

ALES konusunda eğitim programlarımız, saatlerimiz, günlerimiz, materyallerimiz, eğitmenlerimiz ve diğer aklınıza gelen bütün konular için sizleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’ye bekliyoruz. Unutmayın, ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de sizler için her zaman uygun bir program vardır.
DGS Nedir?
Herhangi bir üniversitenin ön lisans bölümlerinden mezun olmuş ya da olabilecek durumdaki öğrencilerin katılabildiği, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır. Yükseköğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmak isteyenler bu sınava başvurmalıdır. DGS, 60 matematik ve 60 Türkçe olmak üzere toplam 120 sorudan oluşur. Sınav süresi 150 dakika yani 2 saat 30 dakikadır. Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır.

Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.

Puanlamalar Nasıl Oluyor?
DGS’ye başvuran her aday için, bitirme yılı ve diploma notu dikkate alınarak Ön lisans Başarı Puanı (ÖBP)olarak adlandırılan bir puan hesaplanır. ÖBP’lerin hesaplandığı dönemde mezun durumda olmayan adaylar için diploma notu yerine not ortalaması kullanılır. Adayların not ortalamaları önce 100’lük sisteme çevrilir. Ardından 0,8 ile çarpılır ve ÖBP puanı elde edilir. Ön lisans akademik not ortalamaları (en yükseği 100, en düşüğü 50 olarak değerlendirilerek) 0,8 ile çarpılarak Ön lisans Başarı Puanına (ÖBP) dönüştürülecektir. Böylece, 50 olan en düşük notun ÖBP değeri 40 olacak, en yüksek 100 olan notun da ÖBP değeri 80 olacaktır. 50’nin altında olan notlar 50 olarak değerlendirmeye alınacaktır. Bu şekilde hesaplanan Ön lisans Başarı Puanı merkezî sınavdan alınan puana eklenerek adayın yerleştirme puanı hesaplanacaktır. Bütün not sistemleri doğru orantı kurularak, 100’lü not sistemine dönüştürülecektir.

DGS’de ek puan  uygulaması yoktur. Sınava girmekle ilgili herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Sınav Süresi Sıkıntısı
Sınav süresinin kısa olması öğrencilerinin birçoğunun sınavı tamamlayamamasına sebep olmaktadır. Sınav süresini iyi kullanmak için ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak kaliteli bir eğitim ve sınava dair bir hizmet vermekteyiz.  DGS’ da başarılı olmanın önemli bir kısmı da doğru tercihlerden geçer. Kaliteli rehberlik kadromuzla öğrencilerimizin daima yanındayız. Üniversite hayalleriniz yarım kalmasın. Doğru seçim ve kaliteli kadromuzla tanışın.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak DGS eğitimlerinde maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimize eğitim süresince kullanılacakları DGS materyalleri ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak ücretsiz bir şekilde öğrencilerimize sunulmaktadır. Bu süreçteki materyalleri uzman eğitim kadromuz en güncel ve verimli kaynakları yayın evlerini tek tek inceleyerek belirlemektedir. Bunların yanı sıra Data Akademi bünyesinde Türkiye genelinde 12 adet ücretsiz deneme sınavı yapılacaktır.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de ders saatlerine ek olarak yıl boyunca ekstra soru çözümleri de yapılacaktır. Ayrıca dersleriniz bittikten sonra sizleri hemen bırakmıyoruz. Derslerin sonunda bir de deneme kampımız olacak.

Evinde ders çalışırken odaklanamayan, bu konuda sıkıntı çeken öğrencilerimizi de unutmadık :). ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ bünyesinde bulunan çalışma odalarımızda dilediğiniz kadar ders çalışabilirsiniz.
IELTS, International English Language Testing System, yani Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı’nın kısaltmasıdır. Bu sınav İngilizce’nin ana dil olduğu ülkelerde  çalışmak ya da okumak isteyenlerin, dil becerilerini değerlendirebilmek için oluşturulmuş bir sınavdır. Dünyada en çok tercih edilen sınavdır. Dünyada 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

Sınav Bölümleri
Sınav 4 farklı bölümden oluşur. Bunlar Dinleme (30 dakika), Okuma (60 dakika), Yazma (60 dakika) ve Konuşma (11-14 dakika) olarak belirlenmiştir. Sınavın toplam süresi (cevap anahtarını doldurma dahil) 2 saat 45 dakikadır. Bu bölümlerden dinleme, okuma ve yazma bölümlerine aynı gün tek aşamada girilir. Konuşma için ise aynı gün, 3 gün önce ya da 3 gün sonra da girilebilir.

Sınav İçeriği
Türkiye’de 5 adet sınav merkezi vardır. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve İzmir. Sınavlara çok başvuru talebi olduğundan dolayı başvuruyu iki ay öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir. Sınava başvuru yaparken yalnızca kimlik ya da pasaportunuz yeterli olacaktır. Kimlik ya da pasaport üzerindeki fotoğraf çok eski olmamalıdır. Sınav günü fotoğrafınız güvenlik amaçlı çekilecektir ve fotoğraf çektirmeyen adayların sınava girme hakkınız kaldırılır. Sınavdan 5 hafta önce sınavınızı iptal etmek ya da tarihi değiştirmek isterseniz herhangi bir ücret kesintisi yapılmadan yatırdığınız ücreti geri alabilirsiniz ya da tarih değişikliğini yapabilirsiniz. Fakat 5 haftalık süreden sonra iptal ettirmek ya da tarih değiştirmek isterseniz belirlenen kesintiden sonra paranızı geri alabilir ya da belirlenen ücret kadar ödeyerek sınav tarihini değiştirebilirsiniz.

Eskişehir Data Akademi’de IELTS Dersleri
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’de IELTS eğitimleri sizin ihtiyaçlarınıza göre, özel ders olarak bire bir şekilde verilmektedir. Eğitimler mutlaka Amerikalı, Kanadalı ya da İngiliz öğretmen tarafından verilir. Burada kullanılacak kaynaklar tarafınıza ücretsiz olarak sunulur.

IDP IELTS Turke Farkı
ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ IDP IELTS Turkey ile iş ortaklığı içerisinde olduğundan dolayı sizlere IELTS konusunda daha faydalı olabiliriz. IDP tarafından verilecek olan ücretsiz denemelerden okuma, yazma, konuşma kısımlarından birisini seçebilirsiniz. Bu sayede tarafsız bir kurum tarafından size deneme yapılmış olacaktır ve kişisel gelişiminizi kendiniz gözlemleyebilirsiniz.

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ’nin IELTS konusundaki eğitimleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bize ulaşın.
YDS (Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı), akademik anlamda kariyer yapmak isteyenlerin katılmak zorunda oldukları,  yabancı dil seviyesini belirlemek için yapılmış bir sınavdır. Bunun yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri personellerinin yurt dışında görev almaları için, bazı devlet kurumlarında yer alan memurların devletten ek olarak dil tazminatı alabilmeleri için geçerli olan bir sınavdır.

Kemal Bulgan Hoca ile YDS Çok Kolay Olacak!
YDS eğitimi ciddi bir süreç ister. Çünkü YDS, strateji gerektiren zor bir sınavdır. Sınavda cümle tamamlama, gramer, çeviri, diyalog ve paragraf tamamlamanın yanı sıra okuma parçaları bulunmaktadır. Yani YDS konuşma ve dinleme kısımlarını içermez. Daha çok gramer ve kelime bilmeniz gerekmektedir. Fakat asıl konu soruları çözüş yönteminiz olacaktır. Zira az önce de bahsettiğimiz gibi YDS strateji gerektiren bir sınavdır. ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ olarak Kemal Bulgan hocamızın önderliğinde sizlere gerekli olan en iyi eğitimi vererek sizleri başarıya ulaştırmayı hedefliyoruz.

Eğitimler Nasıl Oluyor?
YDS eğitimi için yeterli bir İngilizce seviyeniz yoksa öncesinde 60 saatlik bir Ön Hazırlık eğitimi veriyoruz. Hemen sonrasında ise YDS eğitimlerimiz başlıyor. YDS eğitimi ise 150 saat sürmektedir. Eğitimlerimizde kullanacağınız materyaller ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Eğitimlerimiz bununla da sınırlı değil. Normal eğitiminizin yanı sıra ücretsiz denemeler ile de gelişiminiz sürekli olarak takip edilecek.

YDS formatının sürekli olarak takipçisi olan eğitmenimizden almış olduğunuz eğitim sonunda sınavın tüm teknik ve taktiklerini, sınavda karşınıza çıkabilecek tüm kelimeleri, gerekli gramer konularını öğrenmiş olursunuz. YDS’ye dair hazırlanan akademik takvimlerimiz Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın web sitesi üzerinden sınav duyurusunu yapmasının hemen ardından en geç iki gün içerisinde açıklanmaktadır.

Artık Çok Kolay!
YDS’ye hazırlanmak emek işidir. Uzun süreli, disiplinli bir çalışmanın ardından size vereceğimiz eğitimle beraber sınavdan almak istediğiniz notu kazanmanız hiç de zor olmayacak. Bu süreçte eğitmenimiz Kemal Bulgan size doğru yöntemleri, doğru taktikleri gösterecek ve aslında Kemal Bulgan ile YDS’den geçmenin çok da zor olmadığını göreceksiniz.

YDS konusunda daha detaylı bilgi almak, fiyatlarımızı öğrenmek ve Kemal Bulgan Hoca ile tanışmak için sizleri mutlaka ofisimize bekliyoruz. Çünkü en iyi YDS eğitimi Kemal Bulgan Hoca ile ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ‘de olur!
ÖABT (ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ) – P121ve P120 PUAN TÜRÜLERİ
KPSS Öğretmenlik ve ÖABT sınavı, ÖSYM tarafından yapılan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan tüm eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapacak olan tüm adayları kapsamaktadır. Üniversitelerin Eğitim fakülteleri ve Fen Edebiyat fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir. KPSS Öğretmenlik sınavında 120 sorudan oluşan Genel Yetenek – Genel Kültür sınavına ek olarak 80 sorudan oluşan Eğitim Bilimleri sınavı yapılır.

Ayrıca 16 Branşta  50 Sorudan oluşan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) uygulanır.

ÖABT SINAV ALANI ADI VE KODU
ÖABT kapsamında alan sınavı yapılmayan yabancı dillerdeki alanlarda (Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, MEB tarafından ilgili yıla ait Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İlkbahar Dönemi/ e-YDS sonuçlarından oluşturulan KPSS puan türü kullanılacağından adayların T. C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARI doğrultusunda mezun olduğu yükseköğretim programına uygun yabancı dilde YDS İlkbahar Dönemi/e-YDS sınavına katılarak öğretmen atamasında kullanılacak KPSS puanlarının hesaplanmasını sağlamaları gerekmektedir.

Mezun olduğu yükseköğretim programına uygun yabancı dil dışında bir dilde YDS İlkbahar Dönemi/ eYDS’ye katılan adayların, ilgili KPSS puanı hesaplanmış olsa bile bu puan öğretmen atamalarında kullanılmaz. İlgili testte en az 1 ham puanı (net) olmayan adaylar için puan hesaplanmaz.

İlgili yılda, aynı dilde birden fazla YDS/e-YDS sonucu olan adayların en yüksek sınav sonucu (puanı) değerlendirmeye alınacaktır. Farklı dillerde birden fazla sınav sonucu olan adayların KPSSP120 puanının hesaplanmasında mezuniyet alanları dikkate alınacaktır. (İlgili yılda her aday için tek KPSSP120 puanı hesaplanır.)

Başvuru kılavuzunda ilgili bilgi alanında işaretleme yapan adaylar için KPSSP120 puanı hesaplanacaktır. İlgili bilgi alanında işaretleme yapmayan adaylar için KPSSP120 puanı hesaplanmayacaktır.

Türkçe Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Anlama ve Anlatma Teknikleri (%24)
Dil Bilgisi ve Dil Bilimi (%16)
Çocuk Edebiyatı (%8)
Türk Halk Edebiyatı (%8)
Yeni Türk Edebiyatı (%8)
Eski Türk Edebiyatı (%8)
Edebiyat Bilgi ve Kuramları (%8)
2) Alan Eğitimi Testi %20

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Analiz (%28)
Cebir (%18)
Geometri (%18)
Uygulamalı Matematik (%16)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Fizik (%24)
Kimya (%22)
Biyoloji (%22)
Yer Bilimi (Jeoloji) (%4)
Astronomi (%4)
Çevre Bilimi (%4)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Tarih (%28)
Coğrafya (%20)
Siyaset Bilimi (%8)
Diğer sosyal bilim alanları (%24)
Sosyal Bilgilerin Temelleri, Sosyal Psikoloji, Arkeoloji, Antropoloji, Sosyoloji, Felsefe, Ekonomi, Bilim Teknoloji ve Sosyal Değişme, Sanat ve Estetik, İnsan İlişkileri ve İletişim, Günümüz Dünya Sorunları, Sosyal Proje Geliştirme

2) Alan Eğitimi Testi %20

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Eski Türk Dili ve Yeni Türk Dili (%26)
Yeni Türk Edebiyatı (%18)
Eski Türk Edebiyatı (%18)
Türk Halk Edebiyatı (%18)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Tarih Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Tarih Metodu (%8)
Eski Çağ Tarihi (%4)
İslamiyet Öncesi Türk Tarihi (%10)
Orta Çağ İslam Tarihi (%12)
Osmanlı Tarihi (%14)
Türkiye Cumhuriyeti Tarihi (%12)
Ortaçağ’dan 20. Yüzyıl’a Dünya Tarihi (%12)
20. Yüzyıl Türk ve Dünya Tarihi (%8)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Coğrafya Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Fiziki Coğrafya (%30)
Beşeri ve Ekonomik Coğrafya (%30)
Bölgeler ve Ülkeler (%20)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Fizik Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Mekanik (%20)
Elektrik ve Manyetizma (%20)
Madde ve Özellikleri (%10)
Dalgalar ve Optik (%10)
Modern Fizik (%20)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Kimya Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Analitik Kimya (%20)
Anorganik Kimya (%20)
Organik Kimya (%20)
Fizikokimya (%20)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Biyoloji Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Hücre ve Metabolizma (%16)
Bitki Biyolojisi (%10)
İnsan ve Hayvan Biyolojisi (%20)
Ekoloji (%10)
Canlıların Sınıflandırılması (%8)
Genetik ve Evrim (%16)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Matematik Öğretmenliği (Lise) Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Analiz (%24)
Cebir (%16)
Geometri (%16)
Uygulamalı Matematik (%24)
2) Alan Eğitimi Testi %20

İngilizce Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Dil Yeterliği (%50)
Dil Bilim (%16)
Edebiyat (%14)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Dîn Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Hz. Muhammed’in Hayatı ve Sünneti (%12)
Kur’an-ı Kerimin Muhtevasını Anlama (%12)
Temel Dini Bilgiler (İslâm, İman Esasları ve İbadetleri) (%16)
İslam Ahlakı, Estetiği ve Felsefesi (%12)
Günümüz Türkiye’sindeki İslam Mezhep ve Yorumları (%4)
Din Bilimleri (Din Sosyolojisi, Din Psikolojisi, Dinler Tarihi, Din Eğitimi, Din Felsefesi) (%24)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Rehber Öğretmen Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Temel Psikolojik Kavramlar (%16)
Psikolojik Danışma Kuram İlke ve Teknikleri (%16)
Davranış ve Uyum Problemleri (%10)
Bireyi Tanıma Teknikleri (%10)
Bireyle ve Grupla Psikolojik Danışma (%10)
Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı (%8)
Psikolojik Danışma ve Rehberlikte Araştırma ve Program Geliştirme (%6)
Meslek Etiği ve Yasal Konular (%4)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Sınıf Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Temel Matematik (%12)
Genel Biyoloji (%6)
Genel Fizik (%6)
Genel Kimya (%6)
Türk Dili (%12)
Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı (%6)
Çocuk Edebiyatı (%6)
Uygarlık Tarihi (%6)
Türk Tarihi ve Kültürü (%6)
Genel Coğrafya (%6)
Türkiye Coğrafyası ve Jeopolitiği (%8)
2) Alan Eğitimi Testi %20

Okul Öncesi Öğretmenliği Soruların Testteki Yaklaşık Ağırlığı
1) Alan Bilgisi Testi %80

Okul Öncesi Eğitime Giriş (%6)
İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi (%2)
Psikoloji (%2)
Anne-Çocuk Sağlığı ve İlkyardım (%4)
Anne-Çocuk Beslenmesi (%2)
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim (%12)
Yaratıcılık ve Geliştirilmesi (%6)
Çocukta Oyun Gelişimi (%4)
Çocuk Edebiyatı (%4)
Çocuk Ruh Sağlığı (%8) k) Drama (%4) l) Özel Öğretim Yöntemleri II (%14) m) Anne-Baba Eğitimi (%6) n) İlköğretime Hazırlık ve İlköğretim Programları (%6)
2) Alan Eğitimi Testi %20

ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ‘ye gelerek KPSS ÖABT hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.
KPSS A KADROLAR

BAĞ-KUR Genel Müdürlüğü Denetmen Yardımcısı
Ulaştırma Bakanlığı Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı
TBMM Uzman Yardımcılığı
Devlet Malzeme Ofisi Müfettiş Yardımcılığı
Vergi Müfettiş Yardımcılığı
Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı
PTT Müfettiş Yardımcılığı
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müfettiş Yardımcılığı
Kalkınma Bankası Uzman Yardımcılığı
Belediyelerin Müfettiş Yardımcılığı kadrosu
Stajyer Hazine Kontrolörü
Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Maliye Müfettiş Yardımcılığı
Gelir Uzman Yardımcısı
Vergi Denetmen Yardımcısı
Devlet Gelir Uzman Yardımcısı
Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı
Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü
Yukarıda belirtmiş olduğumuz kariyer meslek kadrolarına atanmak için adaylar birinci adım olarak Kamu Personeli Seçme Sınavına katılırlar. İkinci adımda ise adaylar atanmak istedikleri kurumların yazılı ve sözlü mülakatlarına girmelidir. Bu aşamalardan başarılı olarak geçen adaylar kurumların belirttiği kriterlere göre asli memurluklarına hak kazanacaklardır.

GEÇERLİLİK SÜRESİ
2016 yılında yapılan değişiklikle puan geçerlilik süresi sadece 2016 yılı için 1 yıl olarak değiştirilmiş olup, 2017 ve sonrası KPSS–A puanlarının geçerlilik süresi 2 yıl olarak kabul edilmiştir.

YAŞ SINIRI
Kariyer mesleklerinde her kurum başvuru için kendi ilanını yayınlar. Açılan ilanlarda yaş şartı değişiklik gösterebileceğinden aday tarafından takip edilmelidir. Genel olarak ortalama 35 yaş sınırı görülse de kurumların açmış olduğu ilanlara göre değişiklik gösterecektir.

KPSS A KADRO SINAV TARİHİ
2019 Sınav Tarihleri aşağıdaki gibi olacaktır.

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Genel Kültür Genel Yetenek: 14.07.2019

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 1. Gün: 20.07.2019

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 2. Gün: 21.07.2019


Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Kurum sınavlarına (Merkez Bankası, Sayıştay, BDDK, SPK, SGK, Bakanlık Müfettişlik ve Uzmanlıkları…) girecek olan adaylarımızı detaylı bilgi alabilmek, kaynaklarımızı görmek ve öğretmen kadromuzla tanışabilmek için ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ‘ye davet ediyoruz.
Lisans Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), ÖSYM Başkanlığı tarafından iki yılda bir (çift yıllarda),A Grubu Kadrolar ile Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen kadroları dışında kalan kadrolar için yapılan sınavdır. Tüm lisans bölümleri B Grubu kadrolarını oluşturur örneğin; Mühendis,avukat (Avukatlık Ruhsatı sahibi olmak), mimar,veteriner, psikolog, sosyolog, pedagog, kimyager, biyolog, hemşire, ebe , fizyoterapist , laborant ,ilahiyat vb.

Tüm lisans mezunları ya da mezun olabilecek durumda olan tüm adaylar KPSS B Lisans sınavına girebilir. 2020 yılında da B grubu için KPSS yapılacaktır.B grubu mesleklerinden birine atanmak isteyen adaylar bu sınava katılmak zorundadır

Sınav İçeriği
KPSS B kadrolarına başvuracakların sadece Genel Yetenek – Genel Kültür sorularını yanıtlamaları yeterlidir. Yabancı dil sınavı ise adayın tercihine bağlıdır. Lisans mezunu adaylar için P3 puan türleri geçerli olmaktadır. Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır. Yerleştirmede adayların ÖSYM’ye internet yoluyla gönderdiği bilgiler esas alınacaktır. ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır.

Genel Yetenek Yaklaşık Ağırlığı
1) Sözel Bölüm %50

Sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini, dil bilgisi ve yazım kurallarını ölçmeye yönelik sorulardan oluşacaktır.

2) Sayısal Bölüm %50

Sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşacaktır.

Genel Kültür Yaklaşık Ağırlığı
1) Tarih %45

Osmanlı Öncesi Türk Devletleri Tarihi (Siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmeler) %5
Osmanlı Tarihi (XIII. yüzyıldan XX. yüzyıl başlarına kadar yaşanan siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmeler) %15
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (XX. yüzyıl başından XX. yüzyılın ortalarına kadar, Osmanlı Devleti’nin yıkılışından İkinci Dünya Savaşı’nın sonuna kadar Türkiye tarihinde yaşanan siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmeler) %20
Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi (XX. yüzyılın başlangıcından günümüze kadar Dünyada; İkinci Dünya Savaşı’ndan günümüze kadar Türkiye’de yaşanan siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmeler) %5
2) Türkiye Coğrafyası %30

Türkiye’nin fiziki özellikleri %12
Türkiye’nin beşerî özellikleri %5
Türkiye’nin ekonomik özellikleri %13
3) Temel Yurttaşlık Bilgisi %15

Hukuk başlangıcı %5
Anayasa %5
İdare %5
4) Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel, Kültürel ve Güncel Sosyoekonomik Konular %10

KPSS B memurluk sınavında konu- soru dağılımı nedir?
KPSS B  memurluk sınavında toplam 120 soru bulunmaktadır. Soru dağılımları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Genel Yetenek Genel Kültür
Türkçe 30 Soru Tarih 27 Soru
Matematik 30 Soru Coğrafya 18 Soru
Vatandaşlık & Güncel 15 Soru
Yaş Sınırı
Genel olarak 18 yaşını tamamlayanlar devlet memuru olabilirler. B grubu kadrolar için üst  yaş sınırı yoktur. Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler ise en az 15 yaşını doldurmuş ve mahkeme kararı ile reşit kılınmış olmak şartı ile devlet memurluklarına atanabilirler

KPSS B memurluk atamaları nasıl yapılır?
KPSS B memurluk atamaları merkezi ve kurumsal atama olmak üzere iki farklı şekilde yapılır.

KPSS memurluk “merkezi atamaları” ne zaman yapılmaktadır?
KPSS B  memurluk merkezi atamaları, 2 yıl boyunca Kasım ve Haziran aylarında yapılmaktadır.

KPSS B memurluk “kurumsal atamaları” ne zaman yapılmaktadır?
KPSS B  kurumsal atamaları, ilgili kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılır. Kurumsal atamalarda ayrıca mülakat yapılabilir.

KPSS P3 Puanıyla Başvuru Yapabileceğiniz Bazı kurum ve Kadrolar
Gümrük Müsteşarlığı
• Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü
• Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
• Maliye Bakanlığı
• Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü
• T.C. Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü
• Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü
• Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü
• Petrol İşleri Genel Müdürlüğü
• Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu
• Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü
• Orman Genel Müdürlüğü
• Gençlik Spor Genel Müdürlüğü
• Makina Kimya Endüstrisi
• Adalet Bakanlığı Adliyeler (Kâtiplik, Mübaşir, İnfaz koruma…)
• Polislik (POMEM)
• TSK (Sözleşmeli subay, astsubay, uzman çavuş
Değerli memur adayımız, erken kayıt fırsatlarımızdan yararlanmanız, eğitmen kadromuzla tanışmanız için sizleri  ESKİŞEHİR DATA AKADEMİ şubemize davet ediyoruz.