Eskişehir Odunpazarı Çakra Eğitim&Danışmanlık

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Çakra Eğitim&Danışmanlık

odunpazari, ESKİŞEHİR
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Öğrenci Koçluğu Kursu , Eğitim Danışmanlığı Kursu , AYT Kursu , TYT Kursu , LGS (TEOG) Kursu , YKS Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Çakra Eğitim&Danışmanlık , ESKİŞEHİR ODUNPAZARI ve civarında hizmet vermekte olup 24.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 420 kurs/özel ders verenden 10 . sıradadır. Başta Eğitim Danışmanlığı olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Çakra Eğitim&Danışmanlık , 115 gelen talepten 90 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ortaokul Tüm dersler ve Lise Matematik-Geometri dersleri hizmetimize dahildir.Özel ders bürosunda daha ilgili ve başarıya odaklı çalışmalar güdüyoruz.Üstelik her seviye ve bütçeye uygun..Mutlaka gelin görüşelim bize de uğramadan kararınızı vermeyin.

Fotoğraflar
Çakra Eğitim&Danışmanlık Çakra Eğitim&Danışmanlık Çakra Eğitim&Danışmanlık

Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not alma veya sınav kazanma odaklı değil, öğrenciyi kazanma odaklı yapılan bir koçluk çalışmasıdır.  Ancak hem öğrenci koçluğu kavramı hem de öğrenci koçu olduğunu iddia eden kişilerle ilgili açıklanması gereken bazı doğrular ve giderilmesi gereken bazı yanlış anlaşılmalar vardır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Çocuklarının öğrenci koçlarıyla çalışmasını isteyen anne babaların dikkatli olmasında fayda var. Her alanda olduğu gibi koçlukta da profesyonelleri “okullu” ve “alaylı” diye ayırmak mümkün. Hem yurtdışında hem de ülkemizde koçlukla ilgili eğitimler veren pek çok kurum olduğu gibi herhangi bir eğitim almadan veya kaliteli ve yetkin bir eğitim almadan bu işe girişip tecrübe eden koçlar da var. Koçluk eğitimi alan koçlarla çalışmak isteyen anne-babalara önerim, koçun sertifikasını görmek istemeleri olacak. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) gibi yüksek geçerliliğiyle bilinen akredite kurumlardan eğitim alan bir koç, çocuğunu emanet edecek anne babaların daha rahat etmesini sağlar.

Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Eğitim danışmanı, telefon aramaları ve yüz yüze görüşmeler ile eğitim kurumlarına öğrenci kazandıran kişidir. Özel eğitim kurumlarında görev alan eğitim danışmanları, hem kurumsal hem de bireysel görüşmeler yaparak potansiyel müşterilere kurum ve eğitim içeriği hakkında bilgi verirler.