Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ayşenur Karakılıç

tepebaşi, ESKİŞEHİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İlkokul Matematik Özel Ders , Lise Matematik Özel Ders

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ayşenur Karakılıç, ESKİŞEHİR TEPEBAŞI ve civarında hizmet vermekte olup 31.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 182 kurs verenden 53 . sıradadır. Başta İlkokul Matematik Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs vermektedir. Ayşenur Karakılıç, 8 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.


Verilen Kursların Ayrıntıları
Saat ücreti:40 ?
Matematikte net arttıracak taktikler.
Matematiği sevmeyenlere matematik sevdirme:)

Yorumlar