Eskişehir Tepebaşı Elif Duman

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Elif Duman

tepebaşi, ESKİŞEHİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Elif Duman, ESKİŞEHİR TEPEBAŞI ve civarında hizmet vermekte olup 11.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 494 kurs/özel ders verenden 232 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Elif Duman, 4 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunuyum. Eskişehir Fatih Fen Lise'sinden mezun oldum ve üniversite sınavında Matematik 1. bölüm full, 2. bölüm 1 yanlış 1 boş ile çok yüksek sayısal puanı aldım ve ilk 1000'e girdim. ALES'te 98 ve 92 aldım. Matematik bilgilerim çok güçlüdür. Her seviyeden öğrenciye rahatlıkla ders anlatabilirim, kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabilirim.


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları