Eskişehir Tepebaşı Meltem Bilen

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Meltem Bilen

tepebaşi, ESKİŞEHİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise İngilizce Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , İngilizce Özel Ders , YÖKDİL Sınavı Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Yabancı Dil Kursu , İngilizce Kursu , İş İngilizcesi Kursu , Proficiency (Hazırlık Atlama) Kursu , TOEFL Kursu , IELTS Kursu , YDS Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Meltem Bilen, ESKİŞEHİR TEPEBAŞI ve civarında hizmet vermekte olup 29.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ESKİŞEHİR ilinde hizmet veren 494 kurs/özel ders verenden 171 . sıradadır. Başta IELTS olmak üzere 14 farklı kurs/özel ders vermektedir. Meltem Bilen, 82 gelen talepten 15 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Adım Meltem Bilen ve 18.10.1989 Almanya doğumluyum. Alman Meslek Lisesini Yabancı Dil üzerine tamamladıktan sonra, 2010 senesinde Türkiye'ye yerleştim ve Anadolu Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2015 senesinde mezun oldum. Mezun olduktan hemen sonra Istanbul'daki Era Kolejleri'nde meslek hayatıma başladım. Şu anda Eskişehir'de ikamet etmekteyim ve bir özel okulda çalışıyorum.
Hem Ilkokul, hem de Ortaokul öğrencilerine gerek Almanca, gerek Ingilizce derslerinde yardımcı olabilirim.Verilen Kursların Ayrıntıları
Özellikle İlkokul çocukları herşeyi öğrenmeye açık ve yeniliklerle dolup taşmak isteyen bireylerdir. Okulun verdiği müfredatı takip ederek sadece kitaptan gitmek onlara göre değil çünkü bir çocuk eğlence ister, şarkı söylemek, oyun oynamak, hoplayıp zıplamak ister. Benim dersimde bunlar mümkün. Çocukların konuya olan dikkat sürelerini arttırmak için, ilgilerini çekecek, hem dersin başında, ortasında hem de sonunda farklı aktiviteler uygulamaktayım. Bu çocukların hem İngilizce'yi sevmelerini, hem de eğlenerek öğrenmelerini sağlıyor. Çocukların görsel ağırlıklı öğrendiklerini unutmamalıyız.
Sadece İngilizce değil, benim özel dersimde hem farklı kültürleri tanıma fırsatı kazanıyorlar, hem de değerler konusu ile alakalı bilgi vermeyi amaçlıyorum.
Özellikle İlkokul öğrencileri için İngilizce konusunu daha farklı ele alıyorum. Çocuklar, görsel, şarkı ve el becerileri ile hem daha kolay hem de daha çabuk öğrendikleri için ben bu yolu tercih ediyorum. Her konuyla alakalı ve uygun materyaller ayarlıyorum. Temel İngilizce konusunda, çocuklar duydukları şeyleri asla unutmadıkları için, Türkçe'yi sadece acil durumlarda çok az olacak şekilde kullanmaya özen gösteriyorum. Şarkı ve oyun eşliğinde, öğrenilen kelimelerin pekişmesi ve bunların sürekli tekrarlanması, çocukların unutmamaları için oldukça büyük önem arz etmektedir.
Farklı kişilere, farklı karakterlere bürünmek istedikleri bir yaşta oldukları zaman ise, onların kendilerine seçebilecekleri yabancı isimler eşliğinde dersimi işliyorum.