Gaziantep Şahinbey Alperen Gün

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Alperen Gün

şahİnbey, GAZİANTEP
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kayak Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Alperen Gün, GAZİANTEP ŞAHİNBEY ve civarında hizmet vermekte olup 25.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. GAZİANTEP ilinde hizmet veren 315 kurs/özel ders verenden 82 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Alperen Gün, 4 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Gaziantep üniversitesi makine mühendisliği öğrencisiyim, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine matematik, geometri, fizik ve ingilizce dersleri veriyorum.

Fotoğraflar

Kayak Nedir?

Kayak, insanların kar üzerinde batmadan kayarak ilerlemesine yarayan araç ve bu araç kullanılarak yapılan bir spor dalıdır.

Bu sporun en temel malzemeleri olan kayaklar, sporcunun boyuna, kilosuna ve kategorilerine göre değişiklik göstermelerine rağmen bütün kayaklarda ön taraf geniş ve ucu yukarı kıvrık, arka taraf dar ve dikdörtgen şeklindedir. Kayak uçlarının kavisleri, kayağın esnekliği ve bükülmeye karşı koyma düzeyi dönüş performansını belirleyen en önemli özelliktir. Kayak alanında yaşanan gelişmelere paralel olarak kayak uçların da yeni biçimler denenmektedir. Toz karda rahat kayak yapılmasını sağlayan geniş kayakların ardından, parabolik kesimleri sayesinde dönüşlerin daha kolay ve daha aza çaba harcanarak yapılmasına imkan tanıyan kayaklar üretilmiştir.
Kayaklar genel olarak, ince tahta, plastik köpük, fiberglas ve metal tabakaların bir çeşit sandviç şeklinde bir araya getirilmelerinden sonra etraflarının kayağa esneklik verecek özel bir maddeyle kaplanmasıyla yapılmaktadır.

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Kategorilerde Snowboard olmadığı için kayağı seçtim. Kayak kursu da verebilirim ama asıl alanım snowboardtur.
Gaziantep üniversitesi makine mühendisliği öğrencisiyim, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine matematik, geometri, fizik ve ingilizce dersleri veriyorum.