Gaziantep Şahinbey Elif Yemenici

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Elif Yemenici

şahİnbey, GAZİANTEP
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Geometri Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Elif Yemenici, GAZİANTEP ŞAHİNBEY ve civarında hizmet vermekte olup 04.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. GAZİANTEP ilinde hizmet veren 335 kurs/özel ders verenden 69 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Elif Yemenici, 4 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Gaziantep'te mimarlık ikinci sınıf öğrencisiyim. TEOG  YGS  LYS  sınavlarına yönelik MATEMATİK özel ders vermek istiyorum . Sınava yeni girmiş biri olarak hem tecrübelerimi paylaşmak hemde eğitimime destek olması için uygun ücrette ders vermek istiyorum.Daha önce de özel ders tecrübem olmuştu.Birlikte matmatiği halledebileceğimize inanıyorum.DOĞRU EĞİTMENLERLE VE DOĞRU ADIMLARLA HERKES MATEMATİĞİ YAPABİLİR.


Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Gaziantep'te okuyorum.Mimarlık ikinci sınıf öğrencisiyim. TEOG  YGS veya LYS  bazında geometri özel ders vermek istiyorum. Geometrinin doğru temel oluşturulduktan sonra ders olmaktan çıkıp eğlenceli bir bulmacaya dönüşebileceğine inanıyorum. Tecrübem var.Uygun kurs ücretiyle kısa zamanda geometriden korkmamayı başarabliriz birlikte.