Gaziantep Şehitkamil Fatma Baş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Fatma BAŞ

şehİtkamİl, GAZİANTEP
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ortaokul Matematik Özel Ders

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
Fatma BAŞ , GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL ve civarında hizmet vermekte olup 12.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. GAZİANTEP ilinde hizmet veren 206 kurs verenden 77 . sıradadır. Başta Ortaokul Matematik Özel Ders olmak üzere 1 farklı kurs vermektedir. Fatma BAŞ , 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
Sadece bayanlara BAYANDAN

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.


Verilen Kursların Ayrıntıları
Sadece bayanlara BAYANDAN

Yorumlar