Hatay Dörtyol Muhammed Afacan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Muhammed Afacan

dörtyol, HATAY
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Muhammed Afacan, HATAY DÖRTYOL ve civarında hizmet vermekte olup 25.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. HATAY ilinde hizmet veren 164 kurs/özel ders verenden 16 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Muhammed Afacan, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ilk okul orta okul lise teog ygs lys ygs kpss her seviyeye uygun matematik kursu verilir. Amaç matematiği anlatmak değil matematiği öğretmektir. Derslerde sadece matemetik dersi anlatılmaz eğitim kocluguda yapılır. Matematik öğrenme terapisti ile matamatik korkusunu da ortadan kaldırıyoruz.

Fotoğraflar

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Herkes matematik anlatır ama biz matematik'i öğretiyoruz.