Hatay Merkez İbrahim Nagac

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İbrahim Nagac

merkez, HATAY
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İbrahim Nagac, HATAY MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 26.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. HATAY ilinde hizmet veren 164 kurs/özel ders verenden 1 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. İbrahim Nagac, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
17 yıllık matematik öğretmeniyim. Her seviyeden okulda çalıştım.(fen lisesi, anadolu lisesi,meslek lisesi ve çeşitli dersanelerde ). her seviyeden özel öğrencilerim oldu. YGS-LYS TEOG KPSS matematik ve geometri dersi verilir.


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları
her seviye için matematik ve geometri kursu