Hatay Merkez Selin Şahin

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Selin  Şahin

merkez, HATAY
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Basketbol Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , İngilizce Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Selin Şahin, HATAY MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 31.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. HATAY ilinde hizmet veren 161 kurs/özel ders verenden 17 . sıradadır. Başta İngilizce olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Selin Şahin, 19 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Bireysel ingilizce özel ders almak isteyenler için tek adres. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği mezunu olup 10 yıldır profesyonel olarak ingilizce dersi veriyorum. Dersler Antakyada Saraykent mahallesinde ulaşımı kolay merkezimizde verilmektedir. Çocuklarınızı güvenle emanet edebilirsiniz.


Basketbol Nedir?

Basketbol, elle idare edilen bir topla oynanan popüler bir takım oyunu ve spor dalı. Profesyonel basketbolda beşer kişilik iki takım, yerden yüksekliği 3,05 metre olan ve pota adı verilen, yere paralel konumdaki bir çemberden topu geçirerek, rakibinden daha fazla sayı yapmak suretiyle, on ikişer, onar veya sekizer dakikalık dört periyottan oluşan maçı kazanmaya çalışır.

Çocuklar İçin İngilizce Nedir?

Yabancı dil eğitimi 3 yaşından önce başlamalı. Genellikle bir dilin etkin bir şekilde kullanımı 4 yaşı itibariyle mümkün oluyor ancak 3 yaş öncesi çocuklar bir yabancı dile ne kadar fazla maruz kalırlarsa bu dili konuşmaları o kadar kolay oluyor. 0-3 yaş arasındaki bebekler bile ana dili dışında bir yabancı dile maruz kalırsa “aynı anda öğrenme” denilen yöntem ile her iki dili de öğrenebiliyor. Dolayısı ile doğumdan itibaren yabancı dil eğitimi, en azından bebeği öğretilmek istenen dile maruz bırakarak, onunla konuşarak ve müzik dinleterek başlatılabiliyor. Bebeklere söylenebilecek ya da dinletilecek İngilizce ninni bile onların bu dili hafızalarına kaydetmelerini sağlıyor.

İngilizce eğitime bu yaşlarda başlanmadı ise de geç kalınmış sayılmaz. Dil öğrenme yetkinliği ilerleyen yaşlarda da devam ediyor. Örneğin, 5 yaşındaki çocuk yabancı dil konuşulan bir anaokuluna gönderilirse, daha önce dil öğrenmeye başlayan çocuklarla arasındaki farkı hızla kapatabiliyor.

Bu süreçte aileler çocuklarına nasıl yardımcı olabilir?  

1.      Yaşlara göre şöyle farklı teknikler kullanılabilir; henüz konuşamayan bir bebeğe İngilizce konuşarak, müzik dinleterek ve ninni söyleyerek eğitime başlanabilir.

2.      Kelimeleri söyleyen bir çocuğa ise her gün İngilizce bir kelime öğretin. Çocuğun yaşına göre geliştirdiği yetkinliklere göre seviye, eğlenceli yollarla arttırılabilir.

3.      Çocuğun İngilizceye maruz kalacağı rahat bir ortam yaratın. Televizyonda çocuğunuza uygun İngilizce bir şov bulup dinlemesini sağlayın. Sesler, kelimeler yavaş yavaş çocuğunuzun kalıcı hafızasına yerleşecek. Önereceğim programlar arasında: Disney Channel, Jojo, Cartoon Network kanallarındaki programlar var.

4.      İngilizce eğitim seti edinin. Arabada, evde nerde olursanız olun seti açarak çocuğunuzun İngilizce kelimeleri sizinle birlikte tekrar etmesini sağlayın.
Verilen Kursların Ayrıntıları
6 yıl boyunca profesyonel olarak basketbol 2.ligde oynadım. 4-14 yaş arası basketbol kursu verilir.
İngilizce öğretmeni olarak 10 yıldır özel ders veriyorum.
Profesyonel olarak 10 yıldır ingilizce özel ders verilir.