İçel Merkez Mek Akademi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mek Akademi

merkez, İÇEL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Photoshop Kursu , Autocad Kursu , SolidWorks Kursu , 3D Studio Max Kursu , Corel Draw Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mek Akademi, İÇEL MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 04.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İÇEL ilinde hizmet veren 339 kurs/özel ders verenden 31 . sıradadır. Başta 3D Studio Max olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mek Akademi, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
MEK Akademi sizlere bugünün ve geleceğin en iyi kazandıran ve sınırlarını sadece sizin hayal gücünüzün oluşturduğu kariyer fırsatları sunuyor. Kendi alanında uzmanlaşmış eğitmen kadrosuyla, kişiye özel derslerle, verimli ders ortamı sağlayarak; bir kurs değil, alanında tek ve kurumsal bir akademidir. Sizlere geleceğin uzmanları olma fırsatı yaratan MEK Akademi'ye başladığınız günden itibaren haftanın altı günü çalışma imkânı ve sınırsız danışmanlık desteğiyle uygulama ve teorik bilgiyi bir arada veren eğitim hizmetleri ile geleceğin başarılı sanatçılarını yetiştiriyor.


Vizyon

Bilimsel ve akademik eğitim ile öğrencilerini başarıya hazırlayan, kalitesiyle fark yaratmayı hedefleyen seçkin bir eğitim kurumu olmak.

Misyon

Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortamlar hazırlamak ve günün teknolojisini kullanarak mesleki ve teknik eğitim vermektir.

Kalite Politikamız

Ulusal ve uluslararası standartları esas alarak; bu doğrultudaki yönetsel destekle, öğrenci ve eğitmen memnuniyeti odaklı, ölçme ve iyileştirme mekanizmalarını kullanarak sürekli eğitimle gelişmeyi destekleyen yüksek kaliteli hizmet sunmak üzere kurulmuştur.

Değerler

Öğrencisini tüm değerlerinin merkezine yerleştiren; MEK Akademi’nin alanında uzman eğitim kadrosuna duyulan güvene sahip çıkan, başarı odaklı, takım çalışması ve sürekli gelişimine önem veren, inovatif bir kurum olmaya değer veriyoruz.

Fotoğraflar
Mek Akademi Mek Akademi Mek Akademi Mek Akademi Mek Akademi Mek Akademi Mek Akademi Mek Akademi Mek Akademi Mek Akademi


Verilen Kursların Ayrıntıları
PHOTOSHOP KURSU
PHOTOSHOP NEDİR? NERELERDE KULLANILIR?

Grafik düzenleme yazılımları (Photo Editing Software), yeni bir resim oluşturmaktan daha çok var olan resimler üzerinde düzenlemeler yapmanıza yardımcı olan programlardır. Bundan dolayı içerdiği çizim araçları, kalem ve fırçadan çok, kesme kopyalama ve silme üzerine dayalıdır. Bu tip programlar iki resmin montajlanmasından var olan resim üzerinde değişiklik yapmaya, bozulmuş yıpranmış resimlerin tekrar oluşturulmasından yeni illustrasyonlara kadar bir çok alanda kullanılırlar. Bu programlar yanyana gelmemiş insanları aynı resim içinde göstermek, hiç gitmediğiniz yerlerde çekilmiş fotoğraflar oluşturmak, var olan arabanızın rengini değiştirmek ya da kendinizi zenci yapmak gibi eğlence amaçlı olarak da kullanılabilirler.Photoshop Nedir ?

Photoshop grafiklerinizi ve fotoğraflarınızı " şekillendirebileceğiniz " bir resim editörüdür. Dijital ortamdaki herhangi bir sabit görüntüyle ilgili renk ayarlarını yapabileceğiniz dünyanın en popüler programıdır. Elinizdeki fotografikmetayla ilgili satürasyon, kontrast, ışık gibi görüntüdeki renklerin tüm özellikleri ile ilgilenebilmenizi sağlamaktadır. Bu üstün özellikleri sayesinde bu alanda bir standart olmuştur. Basım yayın organları başta olmak üzere renk ve resimlerle uğraşan her alandaki kuruluş için Photoshop alanında tek ve değişilmez programlardan birisidir.Niçin Photoshop Kullanmalıyız?

İnternet Dünyasında milyonlarca tanıtım, siteler, duyurular vs. birçok temeli tasarıma dayanan planlar veya projeler hazırlanmaktadır. Bunların amacı insanların dikkatini çekmektir. Dikkat çekmek ise güzel bir tasarım ve insanları gözlerini kamaştıracak türden şekiller olmalıdır. Bunlar içinde günümüzde grafik tasarımlı programlar kullanılmaktadır. Photoshop tam bunlar için hazırlanmıştır. Örneğin; bir banner veya logo tasarımı yapıyoruz.Normalpaintle yaptığımız logo ile photoshopta hazırladığımız logo kesinlikle bir olamaz. Photoshop çok güzel sonuçlar verir. İşte bunun için kaliteli, şık, güzel, tasarımlar oluşturmak ve yayımlamak istiyorsak Photoshop vazgeçilemiyecek bir kaynaktır.

Fotoğrafçılık unsurları arasında en onemli programların başında gelir Nasılki fotoğraf çektirdikten sonra Ben rütüşlu istiyorum diyorsunuz işte o rütüşnasılmı oluyor işte bunun cevabı photoshop.Neden Photoshop ? Başka Program Yok mu Bunun gibi ?

Tabiki Photoshop gibi ProgramLar piyasada mevcut. Örnegin : Corel , Paint Shop Pro Vs... gibi.

Ancak bunların yanı sıra Photoshopun kullanımının daha kolay ve ozellikLerinin daha fazla olmasıyla herkesin ilgisini çekmiştir. Hayal gücünüzü kullanarak Çok güzel şeyler ortaya çıkabilirsiz.

Nedenmi Photoshop ? Çünkü Arkadasında ADOBe gibi Bir Firma oluğu için.
AUTOCAD KURSU
AutoCAD, fikirlerinizi gerçekleştirirken size hız, güç ve etkinlik sağlayan bir Autodesk programıdır. AutoCAD, kavramsal tasarımdan çizim ve detaylandırmaya kadar sizlere yaratma, görselleştirme ve dokümantasyon için ihtiyaç duyduğunuz her türlü aracı sağlar.

AutoCAD eğitimine kimler katılmalıdır?

Bu eğitime; tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler katılabilir. Makine, inşaat, harita, elektrik, elektronik ve tekstil mühendisleri ile iç mimarlar ve peyzaj mimarları AutoCAD programına hakim olmalıdır. Bununla beraber izim yardımcısı olarak çalışmak isteyenler de bu eğitime katılabilir. AutoCAD tüm teknik ve tasarım disiplinlerinin ortak paydasında bulunan ve mutlaka öğrenilmesi gereken bir programdır.

AutoCAD eğitiminin kariyerinize katkıları nelerdir?

Dünyanın bir numaralı CAD yazılımları ve CAD çözümleri üreticisi Autodesk'in ürünü olan AutoCAD programı, tüm teknik bireylerin kariyerleri için önkoşul haline gelmiştir. Autodesk'in geliştirdiği programlar mühendislik ve mimarlık sektörlerine yönelik yazılımlara temel oluşturmaktadır. Bu sebeple, AutoCAD programını kullanmak; teknik bireyler için diplomalarını tamamlayan bir etken haline gelmiştir. AutoCAD eğitimini almak; Autodesk’in diğer yazılımları için bir altyapı oluşturmak anlamına da gelir. Kişilerin mesleklerine göre Revit, Inventor, AutoCAD, Civil 3D, AutoCAD Map 3D vb programların eğitimlerini alabilmek için gerekli ön koşulun sağlanması için de gereklidir.
SOLIDWORKS KURSU
SolidWorks üretime yönelik olarak 3 Boyutlu katı model tasarlanmasına, tasarlanan parçaların montajı, simülasyonu ve analizlerine olanak tanıyan bir CAD/CAM yazılımıdır. CAD (Computer Aided Design-Bilgisayar Destekli Tasarım) ve CAM (Computer Aided Manufacturing-Bilgisayar Destekli Üretim) aşamalarında oldukça güçlü olan yazılım, CNC(Computer Numerical Control-Bilgisayar Sayımlı (Kontrollü) üretim yöntemlerine de tam uyum sağlar. Program ayrıca Sheet Metal (Saç Metal) çizim araçları sayesinde Saç Metal Bükme/Şekillendirme yöntemiyle imalat için de tasarım çözümleri sunar.SolidWorks öncelikli olarak üretime yönelik tasarımlar oluşturmayı hedefleyen bir programdır. Üretime yönelik olarak kullanıldığında CNC ya da sac metal yöntemleriyle üretim yapılan bütün sektörlerde kullanılır. Endüstriyel Tasarımcılar, Makine Mühendisleri/Teknisyenleri, Endüstri Mühendisleri, Gemi İnşa sektörü, Uçak üretimi ve otomotiv gibi birçok sektörde güçlü destek sağlayabilen bir programdır.SolidWorks programı ürün tasarımlarında, hızlı prototip makinaları kullanılan tasarım süreçlerinde de oldukça işlevlidir. Ürün üretilmeden önce SolidWorks ortamında çizilir, montajı yapılır, farklı materyallerle görsel sunumu hazırlanabilir ve mekanik hareketlerinin animasyon videoları hazırlanabilir.SolidWorks Eğitimi için Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?SolidWorks eğitimi almak isteyenlerin teknik resim bilgisine sahip olması ya da Makine Mühendisliği/Teknikerliği, Endüstriyel Tasarım gibi üretime yönelik alanlarda bilgisinin olması önemli bir avantajdır. Bununla birlikte yoğun bir ön bilgiye sahip olmayan fakat temel bir teknik resim algısı, konuya ilgisi olan kişiler SolidWorks eğitimlerinde başarılı olabilmektedir. AutoCAD gibi bir CAD programı bilgisi de büyük avantaj sağlamaktadır.SolidWorks Eğitimine Kimler Katılmalıdır?SolidWorks eğitimine aşağıdaki sektörler başta olmak üzere CAD/CAM talebi olan birçok sektörde çalışan bireyler katılabilir.-CNC Makineleri ile üretim yapılan iş kollarında (Metal/Plastik Kalıpçılığı gibi)

-Makine Mühendisliği, Teknisyenliği, Teknikerliği alanlarında

-Endüstriyel Ürün Tasarımında

-Mekatronik (Mekanik Elektronik) Alanında

-Sac Metal Malzeme ile Üretim Yapılan Sektörlerde

-Otomotiv Sektöründe

-Gemi İnşa/Uçak Mühendisliği AlanındaSolidWorks Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?SolidWorks eğitimi alan kişi endüstriyel yollarla üretilebilen her türlü ürünün fikir sürecinden, tasarım aşamasına, prototipi ya da imalatı için gerekli olan 3 boyutlu modelleme sürecine kadar her alanına hâkim olabilir. Tabi kişinin bu alanlardaki mesleki bilgisi ve tecrübeleri de önemlidir. CNC ve CAD/CAM yöntemleriyle üretim yapan her türlü sektörde iş bulabilir. Makine Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, Kalıp İmalatçılığı gibi sektörlerde görev yapan kişilerin SolidWorks Programına hâkim olması önemli bir avantajdır.
3D STUDIO MAX KURSU
3D Studio Max, Autodesk tarafından geliştirilmiş, oldukça güçlü ve çok yönlü bir 3 boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır.

Bu programla yapılabilecekler neredeyse sınırsızdır.3 boyutlu modelleme aşamasında; mimari yapılar, otomobil, uçak gibi araçlar, insan, hayvan ve animasyon karakterlerinin gerçeğe çok yakın detaylarda tasarlanması mümkündür. Ren der olarak adlandırılan görselleştirme aşamasında; malzeme ve aydınlatma imkânları kullanılarak, metal, cam, sıvılar, endüstriyel yollarla üretilmiş malzemeler, kürk, saç, tüy gibi organik unsurlara sahip projeler gerçeğe yakın görsellikte sunulabilir. Program, güçlü bir animasyon modülüne de sahiptir. Kemik, kas hareketleri, karakter animasyonları ve doğa olayları 3Ds Max tarafından gerçekçi şekilde yapılabilmektedir.

3D Studio Max nerelerde ve hangi alanlarda kullanılır?

3D Studio Max biz farkında olmasak da hayatımızda çok geniş bir yer tutuyor. TV reklamlarında, mimarlar, iç mimarlar, mimarlık öğrencileri, endüstriyel ürün tasarımcıları, mimari yapıların düzenlenmesinde, bilimsen örneklerin incelenmesinde, sinema ve özel efektlerde, uzay simülasyonlarında, çizgi film animasyonlarında, tıbbi ve ticari alanda, endüstriyel tasarımda jenerik hazırlanmasında ve daha bir çok alanda 3D Studio baş döndürücü bir şekilde gelişmekte ve hayatımızda vazgeçilmez bir animatör program olarak yerini almaktadır ve alacaktır.

3D Studio Max eğitimin kariyerinize katkıları nelerdir?

Bu eğitim; mimari, endüstriyel tasarım ve animasyon sektörleri başta olmak üzere, bu alanlarda görev yapan ya da kendini geliştirmek isteyen her bireye hitap eder. Kaliteli görsel sunumları sayesinde fikir ve projelerin etkileyici bir şekilde sunulabileceği 3Ds Mac programına hakim olmak, kişiye sektörün aranan çalışanlarından biri haline gelir.
COREL DRAW KURSU
Corel Draw, Elde veya bilgisayarlı sistemde temel ve model uygulamalı kalıp, şablon, seri ve pastal planını hazırlayan, ürüne uygun malzeme tespit ederek numune dikiminin yapılmasını sağlayan nitelikli kişidir.

Corel Draw, Modelistlik; genel anlatımla stilist tarafından modeli belirlemiş olan bir giysinin, seri üretim için kalıbını çizmek, kalıbını hazırlamak ve seri yapmak demektir. Giydiğimiz kıyafetler, her gün, Farklı tasarımlarla önümüze çıkmaktadır.  Gündelik hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelmiştir.  Modelistlik kavramı günümüzde oldukça yaygın bir biçimde bilinen ve kullanılan bir kavramdır. Birçok modelist ve moda tasarımcı sayesinde iyi kazancı olan meslek olarak bilinmektedir. Bu yaygınlık aynı zamanda rekabeti de yanında getirmektedir. Rekabet ortamında avantaj sağlayabilmenin ilk koşulu fark yaratmaktır. Modelistlik  fark yaratmak için kalıbı bilinçli bir şekilde yapmak gerekir.

Corel Draw kursu eğitimli Modelist; kadın giyimine ait temel ve model uygulamalı kalıp, şablon, seri ve pastal planını hazırlayan, ürüne uygun malzeme tespit ederek numune dikiminin yapılmasını sağlayan nitelikli kişiler yetiştirirler. Nasıl ki bir bina inşa edilirken hesaplamalar yapılarak binanın projesi çiziliyorsa, modelistlikte de bazı metod ve hesaplamalarla giysinin kalıbı çıkartılmaktadır.

Modelistlik  Kursu kapsamında sadece yazılım kullanılarak kalıp oluşturulmayacaktır. Modelistlik  kavramı yakından incelenerek, mantıksal kavrama kapsanacak ve neden – sonuç ilgileriyle kalıcı bir eğitim sağlanacaktır. Hedef kitle belirlenmesinden, eskiz çalışmalarına kadar çeşitli aşamalar üzerinde durularak; yer yer bir ekip çalışması havası yaratılarak, gelecek planlamasında bireysel / takım çalışmalarına ayak uydurmaya yönelik bir esneklik kazandırılmaya çalışılacaktır.