Ücretsiz Teklif Al

Fatih Yıldız

Kurs Yeri : YENİŞEHİR, İÇEL


Detaylar

Verdiği Kurslar

Kaligrafi kursu

Değerlendirme 0 Yorum
Hakkımızda:

Fatih Yıldız.. Erciyes Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama öğrencisiyim.. Kaligrafi dersi veriyorum.. Ders almak isteyn öğrencilere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorum.. Hemen irtibata geçin ve beraber kaligrafi deneyimimizi arttıralım..


Kurs Detayı

[Kaligrafi Nedir?]
  Uzak doğudan Asya’ya ve daha sonra da günümüze taşınan ve çağımızın en estetik yazı birimi olarak nitelendireceğimiz kaligrafi ile yazılar artık süslenerek kusursuz bir şekilde yazılmaktadır. Kaligrafi sanatı ile pek çok davetiyeden süslemeli eşyalara kadar her bir detay kaligrafi ile şekillenmektedir. Dik ve yatay çizgiler estetiksel bir biçimde şekillenerek davetiye, sertifika, diploma, güvenlik kartları ve porselen ürünlerin üzerine işlenmektedir. Tamamen el yeteneği olan kaligrafiyi herkes kolay kolay yapamamaktadır.

  Harf boyutlarının aynı olması ve yazıya simetrik görüntünün en iyi şekilde verilmesi gerekir. Tamamen hayal gücü ve asimetrik becerilere sahip olan kaligrafi güzel yazma sanatı ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan konuların başında gelmektedir. Çünkü çevremizde her bir davetiye ve belgeler üzerinde görmüş olduğumuz yazı stili kaligrafi sanatından esinlenerek yapılmaktadır.