Bu kursu paylaş
0 Yorum

Fatih Yıldız

yenİşehİr, İÇEL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kaligrafi Kursu

Kurs Veren Hakkında
Fatih Yıldız.. Erciyes Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama öğrencisiyim.. Kaligrafi dersi veriyorum.. Ders almak isteyn öğrencilere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorum.. Hemen irtibata geçin ve beraber kaligrafi deneyimimizi arttıralım..

Fotoğraflar

Verilen Kursların Ayrıntıları
[Kaligrafi Nedir?]
  Uzak doğudan Asya’ya ve daha sonra da günümüze taşınan ve çağımızın en estetik yazı birimi olarak nitelendireceğimiz kaligrafi ile yazılar artık süslenerek kusursuz bir şekilde yazılmaktadır. Kaligrafi sanatı ile pek çok davetiyeden süslemeli eşyalara kadar her bir detay kaligrafi ile şekillenmektedir. Dik ve yatay çizgiler estetiksel bir biçimde şekillenerek davetiye, sertifika, diploma, güvenlik kartları ve porselen ürünlerin üzerine işlenmektedir. Tamamen el yeteneği olan kaligrafiyi herkes kolay kolay yapamamaktadır.

  Harf boyutlarının aynı olması ve yazıya simetrik görüntünün en iyi şekilde verilmesi gerekir. Tamamen hayal gücü ve asimetrik becerilere sahip olan kaligrafi güzel yazma sanatı ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan konuların başında gelmektedir. Çünkü çevremizde her bir davetiye ve belgeler üzerinde görmüş olduğumuz yazı stili kaligrafi sanatından esinlenerek yapılmaktadır.

Yorumlar