İçel Mezitli Hidayet Gürsel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hidayet Gürsel

mezİtlİ, İÇEL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu , Çocuk Müzik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hidayet Gürsel, İÇEL MEZİTLİ ve civarında hizmet vermekte olup 31.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İÇEL ilinde hizmet veren 368 kurs/özel ders verenden 118 . sıradadır. Başta Piyano olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hidayet Gürsel, 8 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ankara Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Mezunuyum.  Kültür Ve Turizm Bakanlığı Devlet Sanatçısı olarak görev yapmaktayım.
Bateri ve Piano dersleri veriyorum.  3+ yaş  seviyesinden itibaren çocuklara ,oyun ve interaktif yöntemler ile   nota eğitimimize başlıyoruz .Tourette sendromu üzerine çalışmalarım mevcut olup,  ÖZEL ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN AİLE GÖZETİMLİ DERSLERİMİZ MEVCUTTUR.

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Ankara Gazi Üniversitesi Müzik bölümü mezunuyum.  Kültür bakanlığı devlet korosu sanatçısıyım.  carll Orff  elementer müzik üzerine  3 yaş ve üzeri çocuklar için bir çok çalışmalara hala devam etmekteyim. oyun içinde müzik ile küçük yaş ve üstün yetenekli çocuklarınıza interaktif eğitim materyalleri ile 1.5 saatlik ders süremiz ile eğitim vermekteyiz.
Ankara Gazi Üniversitesi Müzik bölümü mezunuyum.  Kültür bakanlığı devlet korosu sanatçısıyım.  carll Orff  elementer müzik üzerine  3 yaş ve üzeri çocuklar için bir çok çalışmalara hala devam etmekteyim. oyun içinde müzik ile küçük yaş ve üstün yetenekli çocuklarınıza interaktif eğitim materyalleri ile 1.5 saatlik ders süremiz ile eğitim vermekteyiz.
3-6 yaş arası çocuklarınız için okul öncesi müzik eğitimi. Carll ORFF öğretisi ile bedensel ritmik çalgıları harmanladığım bu ders ile çocuklarınız daha  dingin ve huzurlu olacaklarıdır. Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı mezunu, kültür bakanlığı  Devlet sanatçısından çocuklarınızın ruhsal gelişimi üzerine özel ders