İçel Yenişehir Mersin Özel Müzik Dersleri

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mersin Özel Müzik Dersleri

yenİşehİr, İÇEL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu , Koro Kursu , Yan Flüt Kursu , Çocuk Müzik Kursu , Şan Kursu , Çocuk Korosu Kursu , Kadınlar Korosu Kursu , Nefes Kursu , Nefes Koçluğu Kursu , Diksiyon Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mersin Özel Müzik Dersleri, İÇEL YENİŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 24.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İÇEL ilinde hizmet veren 284 kurs/özel ders verenden 188 . sıradadır. Başta Yan Flüt olmak üzere 11 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mersin Özel Müzik Dersleri, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
12 yıldır müzikle uğraşıyorum. Lisede ve üniversitede Müzik Bölümünü bitirdim. Sadece yan flüt değil, Halk Müziği Ses Eğitimi, Piyano, Nefes Egzersizleri, Diksiyon dersleride vermekteyim. Mersin'de veya Adana'da, ister kendi evinizde ister benim evimde birebir, hem keyifli hemde verimli bir eğitim almak istiyorsanız bana ulaşın.


Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Öğretmeye aşık olan bir insanım. Özellikle derslerimin aktif ve son derece verimli geçmesine büyük önem gösteririm. Böylece öğrenme çok keyifli gerçekleşecektir. Gerek Flütte, gerek diğer derslerde öğrencimin motivasyonunu tam anlamda toplamasına yardımcı olurum. Her seviyede ders vermekteyim. Eğer Güzel Sanatlar Liselerine veya Üniversiteye hazırlık düşünüyorsanız son derece düzenli bir şekilde öğrenmeye hazır olun! Veya bu işi sadece hobi olarak yapmak istiyorsanız, çocuklarınızın gelişiminde onlara katkı sağlamak  istiyorsanız  doğru  adrestesiniz...