İçel Yenişehir Mersin Özel Müzik Dersleri

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mersin Özel Müzik Dersleri

yenİşehİr, İÇEL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Yan Flüt Kursu , Çocuk Müzik Kursu , Şan Kursu , Diksiyon Kursu , Nefes Kursu , Nefes Koçluğu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mersin Özel Müzik Dersleri, İÇEL YENİŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 24.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İÇEL ilinde hizmet veren 317 kurs/özel ders verenden 188 . sıradadır. Başta Yan Flüt olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mersin Özel Müzik Dersleri, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
12 yıldır müzikle uğraşıyorum. Lisede ve üniversitede Müzik Bölümünü bitirdim. Flüt, şan, nefes egzersizleri ve diksiyon dersleride vermekteyim. Mersin, Tarsus ve Adana'da kendi evimde veya öğrencimin evinde ders verebilirim. Sanatsever, çalışkan ve sabırlı insanları bekliyorum.


Yan Flüt Nedir?

Yan flüt, yanlamasına çalınan, metalden ya da tahtadan yapılabilen bir üflemeli çalgıdır. Çalgının baş bölümünde bir üfleme deliği vardır. Bu nedenle bu bölüme "ağızlık" da denir. Üfleme deliği çalıcının alt dudağına dayalıdır.

Çocuk Müzik Nedir?

Müziğin insanın biyolojik varlığıyla ilişkisi üzerine yapılan araştırmalarda, bir yaşından küçük bebekler üzerinde yapılan deneyler, insanın müziği doğuştan algılamaya hazır olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu bağlamda insanın doğuştan itibaren müzikle ilk tanışması, çeşitli kültürlerde genel olarak aynı yapıda ve görevde olan “ninni”ler ve annenin (veya aile bireylerinin) bebeği/çocuğu yönlendirmek için “doğaçlama” olarak söylediği “tekerleme” yapısındaki ezgilerdir. Bunun dışında ailenin dinlediği müzikler de çocuğun yönlendirilmesi veya eğlendirilmesinde kullanılmakta ya da çocuk zaten doğal ortamda bu müzikleri algılamaktadır.

Dersler öğrencinin ufak yaşlarda dikkatini uzun süreli bir konuya verememesi sebebiyle müzikten uzaklaştırmamak, müzikten sıkmamak amacıyla 30 dakika sürmektedir. Okul öncesi müzik eğitimi sayesinde, her hangi bir müzik aletine geçecek olan öğrenci okul öncesi müzik eğitimi almayan birine göre çok daha hızlı ilerleme kaydedecek ve çok daha başarılı olacaktır.

Okul öncesi müzik eğitiminin faydaları:

–  Bedensel ve Psiko-Motor Gelişimine
– Duygusal ve Sosyal Gelişimine
– Konsantrasyon Gelişimine ve daha bir çok konuda gelişimine etkisi olmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Öğretmeye aşık olan bir insanım. Özellikle derslerimin aktif ve son derece verimli geçmesine büyük önem gösteririm. Böylece öğrenme çok keyifli gerçekleşecektir. Gerek Flütte, gerek diğer derslerde öğrencimin motivasyonunu tam anlamda toplamasına yardımcı olurum. Her seviyede ders vermekteyim. Eğer Güzel Sanatlar Liselerine veya Üniversiteye hazırlık düşünüyorsanız son derece düzenli bir şekilde öğrenmeye hazır olun! Veya bu işi sadece hobi olarak yapmak istiyorsanız, çocuklarınızın gelişiminde onlara katkı sağlamak  istiyorsanız  doğru  adrestesiniz...