Kocaeli Gebze Büşra Kemaloğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Büşra Kemaloğlu

gebze, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Geometri Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Büşra Kemaloğlu, KOCAELİ GEBZE ve civarında hizmet vermekte olup 30.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 535 kurs/özel ders verenden 20 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Büşra Kemaloğlu, 4 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Süleyman Demirel Üniversitesi Matematik bölümü mezunuyum. Okuduğum 4 yıllık süreç içerisinde birçok etüt merkezi, kolej ve dershanelerde çalıştım. Aynı zamanda ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyinde öğrencilere özel ders verdim. Şuan aynı üniversitede yüksek lisans öğrencisiyim. İngilizcem, bilgisayar sertifikam,Pedagojik formasyonum ve drama eğitimim vardır.
Ben öğrencinin bir dersteki başarısının dersi veren Eğitimciye bağlı olduğunu savunmaktayım. Öğretmenin sabrı, güler yüzü, öğrencinin azmi ile matematik bir bulmaca çözmek kadar zevkli hale gelecektir. Kalıpları kırıyoruz ve öncelikle yaptığımız her şeyi severek yapıyoruz. ''Matematik ezberlenmez, anlaşılır'' Sloganıyla çok yol alacağız.


Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Bİrebir eğitimin daha faydalı olduğunu, öğrencinin anlama yeteneğine bağlı olarak matematiği daha kolay öğreneceğini savunuyorum. Aldığım eğitimlere ve tecrübelerime dayanarak Matematik iyi bir eğitimciyle karşılaşıldığı sürece zor ders olmaktan çıkacaktır.