Isparta Merkez Osman Dinçoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Osman Dinçoğlu

merkez, ISPARTA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Lise Biyoloji Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul Fen Bilimleri Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Osman Dinçoğlu , ISPARTA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 24.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ISPARTA ilinde hizmet veren 74 kurs/özel ders verenden 52 . sıradadır. Başta Ortaokul Matematik Özel Ders olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Osman Dinçoğlu , 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Süleyman Demirel Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği öğretimi görmekteyim.


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.