İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Melek İmamoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Melek İmamoğlu

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Üstün Zekalılar Eğitimi Kursu , Yaratıcı Okuma Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Melek İmamoğlu, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 12.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 3744 . sıradadır. Başta Yaratıcı Okuma olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Melek İmamoğlu, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Üstün zekalılar öğretmeniyim

Fotoğraflar

Üstün Zekalılar Eğitimi Nedir?

Üstün zekâ ve yetenekliler başarılı veya yüksek işleve sahip bireyler olarak kabul edilmeleri nedeniyle, insanlığı tatmin edici yarınlara taşımaları konusunda toplumun da onlardan bazı beklentileri vardır. Bu beklentiler üstün çocuklardaki sosyal baskıyı arttırır. Üstün zekâlı öğrencilerin eğitim gereksinmelerine uygun olarak sınıf-içi ve sınıf-dışı etkinlik düzenlemelerine gidilmezse, bu kesim bu beklentileri mantıksal bir temele dayanmayan haksız istekler olarak algılar. Eğitim gereksinmelerinin karşılanması halinde ise, bu tür öğrencilerin yeni keşifler ve icatlar yaparak, hastalıklara yeni tedavi yöntemleri bularak, potansiyellerini sanat alanlarına da yansıtarak, sadece kendi ülkelerindekilere değil, bütün insanlığa katkıda bulunmaları olasıdır.

Yaratıcı Okuma Nedir?

Okumak sadece bir eylem değil bir yaşam biçimidir. Yaratıcı okuma bu eylemin yaşantımızda karşılığını sorgulamakla birlikte, yazar odaklı, metin odaklı, görsel ya da okuyucu odaklı gibi bileşenlerle okumayı grup eşliğinde sorarak sorgulayarak yaşayarak deneysel biçimde gerçekleştirmektedir. Yaratıcı okuma her okumanın kendi serüvenini kavrama, metnin ardını görme, kendi yaşantısındaki karşılığını bulma ya da farklı tekniklerin yazıdaki karşılıklarını fark etme gibi birçok kazanıma işaret eden adımları ile sınırsız bir okuma eylem biçimini önümüze seriyor. Yaratıcı okuma sürecinde kullandığımız yöntem ve teknikler bizim her tür okumaya ışık tutmamızı sağlaması açısından bir çeşitlilik ve bir şans olarak görülmekte. Bu yöntem ve teknikler deneyselliği ve sorgulamayı destekleyici yönde olması nedeniyle daha çok yaratıcı drama, psikodrama, sanat terapisi, oyun, müzik, resim, dans ve fotoğraf gibi yöntem ve disiplinlerle yürütülmektedir. Okuma serüvenini gerçekleştiren liderlerin olabildiğinde birçok alanda okuma yapması ve yöntem öğrenmesi okuma çeşitliliğini artıran bir fayda sağlayacaktır. Önce kendi yaşantımızı, ne bildiğimizi, ne hissettiğimiz okumamız ve iyi bir gözlemci olamamızı gerektirmekte. Okumanın dalga yaratacağı gözününe alınırsa etkileşim o denli hızlı olacaktır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
İstanbul Üni. mezunu Üstün zekalılar öğretmeniyim. Düşünme becerileri, yaratıcılık ve akademik başarı arttırıcı özel çalışmalar yapmaktayım.