İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Süleyman Çelik

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Süleyman Çelik

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bilgisayar Ağları Kursu , CCNA Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Süleyman Çelik, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 30.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6423 kurs/özel ders verenden 1129 . sıradadır. Başta CCNA olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Süleyman Çelik, 5 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Siber Güvenlik Eğitimi
CEH(Certified Ethical Hacker) 312-50 sınavına uygulamalı hazırlık.
CCNA 200-125 (güncel olan müfredat) sınavına hazırlık kursu
Bilgisayar Mühendisiyim.
Bilgi Güvenliği ve Network-Güvenlik Mühendisliği üzerine çalışmaktayım.
Mesleki tecrübe ve becerilerimle iyi bir seviyede öğrenmiş olacaksınız.
Cisco Network .Siber Güvenlik Eğitimi ve Firewall üzerine vereceğim eğitimlerle kariyerinizi iyi bir seviyeye getirebileceksiniz.

Fotoğraflar

Bilgisayar Ağları Nedir?

Bilgisayar Ağları ve Veri İletişimi dersi genellikle beraber işlenmektedir. Bu dersin kapsadığı konular şu şekildedir:
Çok katlı mimari ve OSI (Open System Interconnection) modeli. Fiziksel katman protokolleri. Sinyaller, kodlama ve ayarlanma düzeni. Hata yakalama ve düzeltme. Veri bağı denetimi. Veri bağı protokolleri. LAN, ağ oluşturma ve ağ oluşturma araçları. Yönelticiler ve tıkanma. Üst OSI katmanları. TCP/IP protokolleri ve katmanları. Ipv6 protokol çifti. Bilgisayar ağı (network); iki veya daha fazla bilgisayarın kablolu ya da kablosuz iletişim araçları üzerinden yazılım ve donanım bileşenleri ile birlikte bağlanması ile meydana getirilen sistem bütünüdür. Kaynakların etkin paylaşımını sağlayıp bilgi akışını hızlandırarak verimli bir iletişim ortamı sunar. Sayısal iletişim ikili tabanda kodlanmış bilgi veya verinin sistemler arasında aktarılmasını kapsar. İletim paralel ve seri (senkron, asenkron) olarak iki şekilde yapılır. OSI modeline göre katmanlar şu şekilde sıralanalır. Fiziksel Katman, Data Katmanı, Ağ Katmanı, İletim Katmanı, Oturum Katmanı, Sunum Katmanı, Uygulama Katmanı.

CCNA Nedir?

Cisco System firması kendi bünyesinde oluşturmuş olduğu yeni network cihazlarının bakım kurulum onarım gibi alt yapılarının iyileştirilmesi için dünya çapında oluşturduğu bir akademi ağı vardır. Bu ağ içerisinde öncelikli eğitim sırası üniversitelerde daha sonra özel eğitim kurumlarında verilmektedir. Bu akademilerde Cisco System firmasının cihazları tanıtılması ile başlayan derslerle, konfigürasyonları, senaryolar yaratılarak network ağının nereden geçmesi gerektiği planlamaların ve raporlamaların nasıl yapılacağı ağ üzerinde kesilmeler olduğunda ne tür müdahaleler yapılacağı öğretilmektedir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Siber güvenlik kursu-(certified ethical hacker)
EC-Council CEH 312-50 sınavına hazırlık
Aktif çalıştığım Siber Güvenlik alanında ilgilenenlere uygulamalı CEH eğitimi.
Cisco 200-125 sınavına hazırlık .
Uygulamalı eğitimini vermekteyim.