İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Vertical Cimnastik

Bu kursu paylaş
0 Yorum

vertical cimnastik

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Cimnastik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
vertical cimnastik, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 14.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5452 kurs/özel ders verenden 2161 . sıradadır. Başta Cimnastik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. vertical cimnastik, 5 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Jimnastik 18. yüzyıl sonu ile 19. yüzyılın ilk yarısında özellikle iki eğitimcinin çabalarıyla yaygınlaşmıştır. İsveçli Peter Henrik Ling, Jimnastik hareketlerini akıcı ve ritmik bir hale getirdi. Alman Friedrich Ludwig Jahn (1778-1852) ise barfiks, paralel bar ve halka gibi bugün de kullanılan Jimnastik aletlerini geliştirdi. İlk Jimnastik kulübü 1850'de ABD'de ku¬ruldu. Türkiye’de çağdaş anlamda jimnastik çalış¬maları Galatasaray Lisesi'nde başlamıştır. 1868'de Mekteb-i Sultani adıyla kurulan bu okuldan yetişen Ali Faik Üstünidman, okul¬daki görevi dışında da jimnastikle ilgileniyor¬du. 1889'da yayımladığı Jimnastik yahut Riyaziyat-ı Bedeniye, aynı zamanda Türk sporu¬nun ilk kitabıdır. Bir yandan açtığı özel bir Jimnastikhanede sporcu yetiştiren Ali Faik Bey daha sonra Mazhar Kazancı ile birlikte çalışmalarını sürdürmüştür.

Jimnastik, çoğunlukla kapalı salonlarda aletsiz ya da belirli aletler kullanılarak yapılan beden hareketleridir. Vücuda esneklik sağla¬yan Jimnastik, aynı zamanda çeviklik, uyum ve güç kazandırır. Çocukların cimnastiğe başlama yaşı3-12 arası olarak belirlenmiştir. Bu yaştaki çocukların vücut esneklikleri gelişime daha müsait olduğundan yarışmacı olarak yetiştirilmeleri daha mümkün görülmektedir. Daha ileriki yaşlarda başlanması halinde Jimnastik, çocuk için bir hobi olarak yapılabilmektedir. Ayrıca çocukların, Jimnastik gibi temel beden gelişimlerini etkileyen bir sporu tercih etmeleri, ileriki yaşlarda başka spor dallarına yönelmeleri halinde önemli faydalar sağlamaktadır.

Jimnastik, el ve göz koordinasyonunun gelişimine, kuvvetli ve esnek kasların oluşumuna, takım çalışması ile ekip olarak hareket etme bilincini kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Neden Jimnastik Neden Vertical  Cimnastik personel kadrosu öncelikle sporcuların memnuniyetini dikkate almaktadır.

Jimnastik yapabileceğiniz tesisi konumu itibariyle kolay ulaşılabilirdir.


Tesisde bulunan eğitmen kadrosu sporcu kimlikleriyle, gelen her sporcu adayına örnek teşkil etmektedir.

Jimnastik eğitmenleri sporcu adaylarını bir müşteri olarak değil bir sporcu olarak görmektedir. Her eğitmen verdiği hizmeti öncelemektedir.

Eğitmenler profesyonelliklerini tercih ettikleri spor dallarındaki ve akademik anlamdaki başarıları ile desteklemektedir.

Fotoğraflar
vertical cimnastik vertical cimnastik vertical cimnastik


Verilen Kursların Ayrıntıları