İstanbul Ataşehir Muay Thai Studio

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ataşehir Muay Thai Studio

ataşehİr, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tekvando Kursu , Muay Thai Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ataşehir Muay Thai Studio, İSTANBUL ATAŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 13.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 1084 . sıradadır. Başta Muay Thai olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ataşehir Muay Thai Studio, 41 gelen talepten 9 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kısa zamanda kendini ve sevdiklerini  savunmayı öğrenmek ,form da kalmak ,stres atmak ve eğlenerek öğrenmek isteyen herkesin benimle beraber ücretsiz deneme  birebir veya gurup derslerime beklerim 😊


Tekvando Nedir?

Taekwondo (okunuş: Tekvando): Taekwondo, McCune-Reischauer: T'aekwondo), çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır. Taekwondo kelimesi, Korece Tae, Kwon ve Do kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Tae, "tekme" veya "ayakla yapılan vuruş"; kwon, "yumruk" veya "elle yapılan vuruş"; do ise, "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir. Taekwondo'da tecrübe ve ustalığı belirtmek üzere, diğer pek çok uzak doğu kökenli savaş sanatında olduğu gibi elbisenin üzerine bağlanan kuşaklar kullanılır. Bu kuşaklar sırayla, beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı, siyah renklerdedir. Siyah kuşak en üst seviyedir.

Muay Thai Nedir?

Muay Thai,
Tayland'da ortaya çıkan ve özgün adı Muay Thai olan dövüş sporu. Tayland Boksu da denir. Başta Tayland olmak üzere Myanmar (eski adı ile Burma), Kamboçya, Laos gibi Güneydoğu Asya ülkelerinde uygulanır. Yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatıdır.
Verilen Kursların Ayrıntıları