İstanbul Ataşehir Canan Akçaoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Canan Akçaoğlu

ataşehİr, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Photoshop Kursu , Grafik Tasarım Kursu , Corel Draw Kursu , Illustrator Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Canan Akçaoğlu, İSTANBUL ATAŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 02.07.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5875 kurs/özel ders verenden 143 . sıradadır. Başta Corel Draw olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Canan Akçaoğlu, 35 gelen talepten 21 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
4 yıllık üniversiteden tasarım bölümü mezunuyum.Okul dışında LaSalle College ve Kariyerist grafik tasarım mezunuyum.Grafik tasarım konusunda öğrencilerime yüzde yüz katkı sağlayacağıma garanti verebilirim.Ders bitiminde tekrar edilmesi amacıyla her dersin notlarını veriyorum.Anlaşılmayan kısımlar itinayla üzerinden geçilir.Corel Draw dersi almak istiyorsanız beni mobil telefonumdan arayabilirsiniz.

Fotoğraflar

Photoshop Nedir?

Adobe Photoshop
Adobe Photoshop, piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede bir tek biçim olan, Adobe Systems'in sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır.

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım - Graphic Design, bir mesajı görsel yolla belirli bir hedef kitleye ulaştırmak amacıyla logo, afiş, büyük boy sokak afişi (billboard), basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film gibi tasarımları yazılı ve görsel elemanlarla sanatsal ölçütler içinde tasarlayan ve çizen kişileri yetiştiren eğitim dalıdır.

Bir Grafik Tasarımcısı (Graphics Designer) ne Yapar?
- Tasarımını yapacağı konuda ayrıntılı bilgi edinir, müşterilerle görüşmeler yapar,

- İlgili konuda tek başına veya reklam ajanslarında ekip olarak çalışarak bir kavram ve ana tema oluşturur,

- Konunun gerektirdiği kavramlara uygun görsel düzenlemeler tasarlar,

- Gerektiğinde fotoğraf ve film çekimlerinde, sanat yönetmeni olarak katkıda bulunur, uygulamada estetik düzenlemeleri gerçekleştirir veya denetler,

- Basılacak veya televizyon kanalları ile internette yayımlanacak bir malzemenin tasarımından basım veya yayım aşamasına kadar uzanan tasarım sürecini takip eder, denetler ve sonuçlandırır.

Bir Grafik tasarımcısı ne gibi özellikler taşımalı?
- Şekil ve uzay ilişkilerini görebilen,

- Renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile algılayabilen,

- Hayal gücü zengin, yaratıcı,

- Tasarımlarını çizgi yolu ile ifade edebilen,

- Sosyal, psikolojik, sanatsal alanlara ilgili,

- Yeniliklere açık, teknolojiyi yakından izleyen kimseler olmaları gerekir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Yapılan logo,kartvizit.broşürlerin renk ayarları,ayarlamaları vs photoshopla yapılıyor.Pixel tabanlı bir uygulama olduğundan logo,kartvizit vs yapılması çok uygun olmuyor ayarlamalar için daha elverişlidir
Vector tabanlı bir program olan Ilustrator'de bütün vectorel çizimlerimizi yapıyoruz.Kartvizit,logo,broşür,antetli,kurumsal kimlik vs çalışmalarımızı burada yapabiliriz.
Temel seviyeden başlanır, kartvizit,logo,broşür vs. sektöre yönelik çalışmalar yapılarak kişinin donanımlandırılması hedeflenir.
Vector tabanlı bir program olan llustrator'de bütün vectorel çizimlerimizi yapıyoruz.Kartvizit,logo,broşür,antetli,kurumsal kimlik vs çalışmalarımızı burada yapabiliriz.