İstanbul Beylikdüzü İsmail Mert Genç

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İsmail Mert  Genç

beylİkdüzü, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: SolidWorks Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İsmail Mert Genç, İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ ve civarında hizmet vermekte olup 02.02.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 1296 . sıradadır. Başta SolidWorks olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. İsmail Mert Genç, 13 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Solidworks konusunda oldukça deneyimli ve meslek olarakta tasarım mühendisliği yapan birisiyim.İstanbul Beylikdüzü Beykent Mahallesinde oturuyorum. Makina projeleriniz ve tasarımlarınız içinde yardımcı olabilirim. Yada size solidworks öğretip kendi hayalllerinizi gerçekleştirmenizi sağlayabilirim.
Saygılarımla


SolidWorks Nedir?

SolidWorks yenilikçi, kullanımı kolay, Windows için hazırlanmış 3 boyutlu tasarım programıdır. SolidWorks her türlü makine, tesis, ürün tasarımında kullanıcıya Windows’un kolaylıklarını kullanarak hızlı bir şekilde çizim yapmasını sağlar.

SolidWorks parasolid prensibinde çalıştığı için kullanıcıya, tasarımın her aşamasında müdahale şansı vererek, modelin boyutlarının, ölçülerinin ve ayrıntılarının
istenilen şekilde değiştirilmesi imkanı vardır, saniyelerle ölçülebilecek zaman dilimlerinde teknik resim ve montajların yapılmasını sağlar. Feature tree (tasarım ağacı) ile yapılan işlemlerin sıraları ve yapıları değiştirilebilir. Üstelik yapılan değişiklikler sonucu varsa yapılmış olan montaj ve teknik resim anında güncelleşir. Böylece kullanıcıya teknik resimde veya montajda parçaya müdahale edebilme şansı doğar.

SolidWorks 2000’de ‘’smart mate’’ (akıllı montaj) adlı uygulama son derece hızlı montaj yapılmasını sağlar. Bunun dışında sac parçaların açılımını yaparak uzama miktarları hesaplanabilir. Ayrıca katı objeler kullanılarak kesme, yırtma veya şekillendirme işlemleri yapılabilmektedir. Yapılmış olan tüm bu işlemleri IGES, DXF, DWG, SAT(ACIS), STL, STEP, VDA, VRML, parasolid dosyalarından kayıt veya transfer yapılabilir.

Makine Proje Nedir?

Projenin amacı, öğrencilere bir mühendislik problemi çerçevesinde tasarımın tüm kademelerinde deneyim sahibi olma fırsatı yaratmak, öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirip takım bilinci aşılamak, mesleki ve etik açıdan gelişmelerine katkıda bulunmak ve öğrencilere sözlü ve yazılı sunum yapma deneyimi kazandırmaktır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Solidworks'te temel kavramlardan başlayıp, montaj patlatmaya kadar giden ve tüm unsurları içeren bir kurs sunuyorum sizlere...
Kurs süresince çeşitli ödevler ile sizi destekleyip daha iyi kavramanız için elimden geleni yapıcağım. Kursunuz bittikten sonrada istediğiniz zaman takıldıgınız yerlerde beni arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.
Saygılarımla
Projeleriniz ve tezlerinizin tasarımları ile alakalı solidworks üzerinde yardımcı olabilirim. İsteğe göre detaylı teknik resimler düzenlenir ve size sadece bunu ürettirmek kalır. Böylece projelerinizde daha başarılı olabilirsiniz, hemde zamanınız size kalır