İstanbul Ataşehir Pinar Akçay

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Pinar Akçay

ataşehİr, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Hamile Pilatesi Kursu , Reformer Pilates Kursu , Pilates Kursu , Meditasyon Kursu , Pilates Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Pinar Akçay, İSTANBUL ATAŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 12.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5989 kurs/özel ders verenden 2081 . sıradadır. Başta Reformer Pilates olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Pinar Akçay, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kocaeli Üniversitesi BESYO mevzunu eğitimli ve deneyimli bir Pilates eğitmeniyim 😉 Medikal eğitimler dahil pilates alanında kendimi daima geliştirmek adına sürekli eğitimlerim devam etmektedir 😉 İşini doğru yapan güleryüzlü bir eğitmen ararsanız ben buradayım 😁


Hamile Pilatesi Nedir?

Gebelik, kadının fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişiklik yaşadığı uzun bir süreçtir. Gebelikte salgılanan bazı hormonlar ve büyüyen bebeğin ağırlığı, annenin kas ve iskelet sisteminde birtakım değişiklikler yaratır. Annede bel ve sırt ağrıları görülebilir, bağ dokusu gevşer, eklemler kolay yaralanabilir, özellikle el ve ayak bileklerinde oluşan ödem, karpal tünel ve tarsal tünel sendromuna neden olabilir. Hamilelik boyunca bebeğin ağırlığının rahime yaptığı bası ve yerçekiminin etkisiyle pelvis tabanı yaklaşık 2.5 cm aşağıya çöker.Pelvik taban kaslarındaki bu sarkma anne adayına idrar kaçırma gibi yaşam kalitesini düşüren daha birçok sıkıntı yaşatabilir.Kısacası güçlü pelvik taban kasları, doğum sırasında ve sonrasında anne adayları için büyük önem taşır. Pilateste bu kasları kuvvetlendirmek için yapılacak en doğru ve güvenli egzersizleri içerir. Hamile pilatesi bu problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Reformer Pilates Nedir?

Reformer pilates, özel tasarlanan bir aletle uygulanan, vücudunuzun esnemesini, güçlenmesini ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırarak zinde kalmanızı sağlayan egzersiz hareketleridir.