İstanbul Avcılar Mehmet Zeki Erdogmus

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mehmet Zeki Erdogmus

avcilar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kanun Kursu , Bendir Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mehmet Zeki Erdogmus, İSTANBUL AVCILAR ve civarında hizmet vermekte olup 01.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5867 kurs/özel ders verenden 1366 . sıradadır. Başta Kanun olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mehmet Zeki Erdogmus, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Yaklaşık 30 senedir kanun çalıyorum Balıkesir konservatuarında 5 yıl müzikli cemiyetleri de 3 yıl Türk müziği ve kanun dersleei verdim İstanbul'da beylikduzu sanat ve kültür merkezinde hocalık yapıyorum akşam sahne alıyorum .Ayrıca 3 stüdyo kayıt da albüm singil ve stüdyo muzisyeniyim.kayitlara çalıyorum.ileri derecede nota usul ve nazariyat bilgisine sahibim.kanun çalmasını nota ile kısa sürede öğretme tekniğim var.hafta icinde evimde ders veriyorum dersleeimin süresi 1.5 saattir.


Kanun Nedir?

Kanun, Türk bilginlerinden Farabi tarafından icat edilmiş, telli çalgı aleti. Antik çağda Mısır ve Sümerliler tarafından kullanıldığını gösteren bazı tarihi belgelerden ba?ka eski bir Arap rivayetine göre de kanunu İbn-i Hallegan'ın icat ettiği ve bu bilginin Horasanlı Bernek ailesinden olup Musul'un Türklere meskûn İbril ?ehrinde doğduğu söylenmektedir.

Bendir Nedir?

Bendir, Klasik Türk Müziğinde kullanılan başlıca vurmalı ritim çalgılarından biridir. Zilsiz büyük def, nakkare ve kudümle birlikte kullanılır. Derisinin iç yüzüne boydan boya gerilen kiriş sayesinde aynı anda iki değişik tını çıkarabilir. Bendir, Klasik Türk müziğinde ve özellikle Mevlevi Türk Tasavvuf Musikisinde daire veya def adıyla bilinen vurmalı çalgının Mağrip ülkelerine (özellikle Fas ve Cezayir'e) özgü biçimidir. Mağrip Arapçasından alınan bendir adı Türkiye'de 1980'lerden sonra yaygın kullanıma kavuşmuştur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Ayda 4 ders 1.5 saatte .evimde ders veriyorum .isteğe göre evlere gidiyorum.nota ve kanun metoduna göre öğretiyorum kanuna ait10 Teknigi de öğretiyorum kısa zamanda arkadaşlarım kanun çaldılar..aylık 400 TL dür. Saygılarımla.......
Kanun hocalığı min yanında bendir dersleri bermekteyim yaklaşık 10 senedir.turk musikisi usulleri ile ogretiyorum