İstanbul Avcılar Muradiye Uluçay

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Muradiye Uluçay

avcilar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Disleksi Kursu , Okuma Yazma Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Muradiye Uluçay , İSTANBUL AVCILAR ve civarında hizmet vermekte olup 15.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5989 kurs/özel ders verenden 758 . sıradadır. Başta Okuma Yazma olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Muradiye Uluçay , 49 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Okuma Yazma, Disleksi, Çocuk Gelişimine yönelik Özel Eğitim verilir.


Disleksi Nedir?

Disleksi dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazanılmasında ve kullanılmasında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğudur.

Asıl sorunları hafıza ve dil ile ilgilidir. Disleksi olan kişiler her şeyi unutur ve dil ile ilgili derslerde sıkıntı çektikleri bilinmektedir. Bazıları okul zamanında hızlı konuşabilir. İnsanlar da onları pek dikkate almazlar. Normal bir insan okuma, yazma ve anlama gibi eylemler için beyninin sol ön lobunu kullanır. Disleksi olan kişiler sol ön lobu kullanmakta zorluk yaşarlar.

Günümüzde ise disleksi olan kişilerin sayısal zekası çok yüksektir. Okul zamanlarında matematik ve fizik derslerini çok severler. Fakat sözel konuları beceremeyebilirler. Disleksi olan kişilerin sözel zekaları düşük veya geri değildir. Aksine çok güçlü sözel zekaları vardır. Normal bir insanın hayal gücünün en az 2 katına sahiptirler. Disleksi olan çoğu kişinin en büyük düşmanı kitaptır. Bazıları bir kitabı anlamak için aynı kitabı 5-6 kere okur. Disleksi olan insanlar üstün zekalı insanlardır ve bir kısmı ise dahidir.

Okuma Yazma Nedir?

Okur yazar olmayan kişilere;

· Okuma yazma becerisi kazandırmak,

· Türkçe´yi iyi konuşur hale getirmek,

· Temel aritmetik ve yurttaşlık bilgisi öğretmek,

· Günlük yaşamla ilgili temel bilgi, beceri ve davranışları kazandırma amacıyla verilen kurslardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları