İstanbul Avcılar Oğuzhan Semin

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Oğuzhan SEMİN

avcilar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bilgisayar Ağları Kursu , Bilgisayar Mimarisi Kursu , Sistem Uzmanlığı Kursu , CCNA Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Oğuzhan SEMİN, İSTANBUL AVCILAR ve civarında hizmet vermekte olup 29.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5873 kurs/özel ders verenden 904 . sıradadır. Başta CCNA olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Oğuzhan SEMİN, 1 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Sistem ve Network alanında giderek daha da uzmanlaşıp kendimi geliştirmek istiyorum.Bunun için gerekli eğitimlere katılıyorum ve kurslara
gidiyorum.Sektörü takip edip yeniliklere açık olup kendimi ve bulunduğum firmayı bu teknolojiyle geliştirip katkı sağlamak. Microsoft ürünlerine hakimim Gerekli yerlere düzenli bir raporlama yaparak işin işleyişi ve durumu hakkında bilgi verme yapmaktayım

Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları
Sistem uzmanlığı eğitiminin temel amacı, bilişim teknolojileri alanında nitelikli uzmanlar yetiştirmek ve sektörde çalışan personelin kariyer planlamalarına yön vermektir. Eğitim programı, işletmeler için yeterli seviyede bilişim altyapısını tasarlayabilen, kurabilen, yönetebilen ve güvenliğini sağlayıp, sorunlarını çözebilen bilişim teknolojileri profesyonellerini sektöre kazandırmayı hedeflemektedir. Eğitimin ilk aşaması, Microsoft’un en güncel son kullanıcı (Client) işletim sistemi olan Windows 10 ile başlamaktadır. Eğitimin ikinci aşamasında, temel network eğitimi verilmektedir. Eğitimin üçüncü aşamasında, Windows Server 2016 ortamında uygulama, yönetim, bakım ve sağlama hizmetlerini ve gelişmiş sunucu altyapısını kapsamaktadır. Eğitim üçüncü aşamasında, en güncel ve en kapsamlı mesajlaşma sistemlerinden olan Microsoft Exchange Server 2016 eposta uygulamaları anlatır. Alıcıların yönetimi, mail iletimi, mail trafiğinin güvenliği, Exchange Server 2016 yedekleme konuları işlenir. Eğitim son aşamasında ise, Microsoft’un en yeni Unified Communication ürünü olan, Skype for Business ile anlık mesajlaşma, audio, video konuları anlatılır. Exchange Server ile entegrasyon konularına değinilerek, e-posta ve sesli posta platformlarını, kurumun ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde güvenli altyapıların oluşturulması sağlanmaktadır.
Bu eğitim katılımcılarına küçük ve orta ölçekli ağları oluşturmak ve bu ağlara destek vermek için gerekli olan bilgi ve beceriyi sağlamanın yanı sıra CCNA sertifikasyon sınavına hazırlanmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ayrıca bu eğitim, katılımcıların bir sonraki basamak CCNP sertifikasyon programlarına çalışmaları için gerekli bir basamaktır.

Kursun kapsamında ağ teknolojileri kavramına giriş yapılır; OSI referans modeli, TCP/IP protokolü kullanarak haberleşme, 2. katmandaki cihazlar (switchler) ve 3. katmanda çalışan routerlar tanıtılır. 3. katmandaki cihazlar öğretildikten sonra internet üzerindeki herhangi bir web sitesi veya uzaktaki bir ofise bağlanabilmek için gerekli olan WAN (wide area network) ve routing teknolojileri işlenir.