Kocaeli Gebze Muhammed Hilmi Koca

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Muhammed Hilmi Koca

gebze, KOCAELİ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kodlama Kursu , SQL Kursu , Yazılım Kursu , Java Kursu , Bil. Programcılığı Kursu , C# Kursu , MVC Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Muhammed Hilmi Koca, KOCAELİ GEBZE ve civarında hizmet vermekte olup 09.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. KOCAELİ ilinde hizmet veren 499 kurs/özel ders verenden 87 . sıradadır. Başta SQL olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Muhammed Hilmi Koca, 70 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Bilgisayar Mühendisiyim. 5 yılı aşkın süredir özel sektörde yazılımcı olarak çalışıyorum.
Asıl uzmanlık alanım C# ve SQL, ek olarak Java(JSF, Android Uyguşama Geliştirme) bilgim ve tecrübem var

Kişisel blogum: www.mhkoca.com


Kodlama Nedir?

Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Kodlama dersi aynı zamanda programlama ve yazılım dersi olarak da isimlendirilebilir. Kodlama dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (programlamanın) temelleri öğretilmek amaçlanmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu programlama eğitiminin öğrencilere yansıtıcılık, yaratıcılık, kural öğrenme ve kurallara uyma, problem çözme ve analitik düşünme, uzamsal düşünme becerileri gibi beceriler kazandırmaktadır (AKPINAR & ALTUN, 2014). Bu açıdan bakıldığında ilkokullarda verilecek olan kodlama dersinde amaç herkesi yazılımcı olarak yetiştirmek değil yukarıda sayılan bu nitelikleri kazanmasını sağlamaktır.

Günümüzde okur yazarlık tanımlarının içerisine bir de bilgisayar okur yazarlığı tanımı girmiştir. Bilgisayar okur yazarlığı en basit haliyle bilgisayarı kullanma yeteneği olarak tanımlansa da bilgisayar okuryazarı olan bir bireyin, çeşitli sorunların çözümünde, iletişim kurmada, bilgi edinmede bilgisayar kullanması ve bilgisayarın çalışma mantığı, bilgisayarda kullandığı programların nasıl geliştirildiği ve çalıştığı hakkında bilgi sahibi olması beklenmektedir (Akgül, Küpeli, & Kır, 2015).

SQL Nedir?

SQL, (İngilizce "Structured Query Language", Türkçe: Yapılandırılmış Sorgu Dili, telaffuz: ?s kju? '?l/) verileri yönetmek ve tasarlamak için kullanılan bir veritabanı yönetim sistemidir. SQL, kendisi bir programlama dili olmamasına rağmen birçok kişi tarafından programlama dili olarak bilinir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Öğrenci evinde veya kendi evimde C#, SQL ve Java eğitimi veriyorum.
Kurs saat ücreti 100 TL.
Öğrenci evinde veya kendi evimde ders veriyorum.
Ders saat ücreti 100 TL.
Öğrenci evinde veya kendi evimde C#, SQL ve Java eğitimi veriyorum.
Kurs saat ücreti 100 TL.
Öğrenci evinde veya kendi evimde eğitim veriyorum.
Kurs saat ücreti 100 TL.
Öğrenci evinde veya kendi evimde C#, SQL ve Java eğitimi veriyorum.
Kurs saat ücreti 100 TL.
Merhaba. Öğrenci evinde veya kendi evimde eğitim veriyorum.
Ders saat ücreti 100 TL.
Öğrenci evinde veya kendi evimde eğitim veriyorum.
Kurs saat ücreti 100 TL.