İstanbul Bağcılar Zehra Elcik

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Zehra Elcik

bağcilar, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ortaokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Türkçe Özel Ders , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Türkçe Kursu , AÖF Osmanlı Türkçesi Kursu , TYT Türkçe Kursu , KPSS Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Zehra Elcik, İSTANBUL BAĞCILAR ve civarında hizmet vermekte olup 14.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5143 kurs/özel ders verenden 375 . sıradadır. Başta Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Zehra Elcik, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İstanbul Aydın Üniversitesi Türkçe öğretmenliği okudum. (Tam burslu) Diksiyon, sosyal medya kullanımı, Osmanlıca, Tecvit, İngilizce A2 seviyesinde eğitimlerim mevcut. Bu alanlarda makul fiyatlarda ders vermekteyim. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ile bu alanlarda daha önceden çok kez çalışma yaptım ve her biri şu an Türkçe alanında gayet başarılı.

Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları
Oraokul öğrencilerini liseye hazıyor, okuma alışkanlığı kazandırıyor, anlayarak hızlı okuma tekniklerini uyguluyor, gramer öğretimi yapıyor ve aynı zamanda derslerine yardımcı olup konu anlatımı, test çözümü yaptırıyorum.
İlkokul, ortaokul öğrencilerine Türkçe özel ders vermekteyim. Dersi 4 temel dil becerisine ayırır ve bu şekilde işlerim. Böylece öğrencim hem okuma, dinleme hem de konuşma, yazma alanlarında becerilerini geliştirir. Gramer eğitimini Web2.0 araçlarıyla, yardımcı testlerle, bulmacalar vb zenginleştiririm.
TÖMER’de daha önce staj yapmış ve hala yapmaya devam etmekteyim. Branşım zaten Türkçe Öğretmenliği. Formasyonum var.  Bu konu ile ilgili eğitimlerim de mevcut. A1 seviyesinden başlayarak yabancı uyruklu öğrencilere yüz yüze, online Türkçe öğretimi yapmaktayım.
Her düzeyde öğrenciye Türkçe dersi vermekteyim.  Bu dersleri hem gramer öğretimi bakımından hem anlayarak hızlı okuma bakımından hem dört temel dil becerisi kazanma bakımından  özgün bir şekilde vermekteyim.  Öğrencinin öncelikle seviyesi belirlenip bu seviyeye uygun teknikler ve yöntemlerle ders anlatmaktayım. örneğin; 6 şapka yöntemi,  web2.0 araçları ,drama yöntemi ,buluş yoluyla yöntem.
Osmanlı Türkçesi yazı ve okuma çalışmaları yaptırmaktayım.
Bugüne kadar birçok TYT öğrencim oldu. Her biri şu an iyi yerlerde. TYT öğrencilerime ÖSYM sistemini anlatıp nasıl soru sorulduğunu gösterip test çözme tekniklerini öğretiyorum, eksik konuları hızlı bir şekilde tamamlıyor, paragraf çözüyor ve kitap okuma çalışmaları yaptırıyorum.
Kpss Türkçe dersi ile ilgili konu anlatımı, test çözümü yaptırmaktayım