İstanbul Küçükçekmece Burcu Delikanlı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Burcu  Delikanlı

küçükçekmece, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Keman Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Burcu Delikanlı, İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE ve civarında hizmet vermekte olup 06.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5591 kurs/özel ders verenden 107 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Burcu Delikanlı, 54 gelen talepten 31 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
05380176836 ulaşım burdan taleplere donemiyorum


Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Derslerimiz birebir şekilde haftada bir saat ve ayda dört saat şeklinde olmaktadır