İstanbul Bakırköy Emin Can Ustaoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emin Can Ustaoğlu

bakirköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Tenis Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emin Can Ustaoğlu, İSTANBUL BAKIRKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 13.12.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5989 kurs/özel ders verenden 36 . sıradadır. Başta Tenis olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emin Can Ustaoğlu, 241 gelen talepten 63 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Tenise Yeni Başlayan ve Orta Seviye Oyuncular İçin Kişiye Özel ya da Grup Halinde
Raket tutuş teknikleri, Pozisyon alma, Forehand ve Backhand, Smaç, Vole, Servis, Spinli vuruş tekniği öğretilir, bol pratik yaptırılır.
TENİS ÖĞRENMEK ÇOK KOLAYDIR, YETER Kİ SİZ İSTEYİN !
TENİS KORTLARI ,SİZİN YENİ OYUN ALANINIZ OLACAK
TENİS, HER YAŞTA ÖĞRENİLECEK ve OYNANACAK BİR SPORDUR.
Tenise Yeni Başlayanlara Renkli ve Yumuşak Antreman Toplarıyla Oynatıyoruz.
Kurslarımız Bakırköy, Ataköy ve Florya Kortlarında Olacaktır. Tercihe göre İstanbul Avrupa Yakasında ki Diğer Kortlarda da Eğitim Vermekteyiz.

Fotoğraflar

Tenis Nedir?

Tenis, raket ve topla iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik bir spor. Belli ölçülerle çizilmiş ve ortasında bir ağ gerili olan alanda, kauçuk topla oynanır.

Oyuncular topa raket denen araçlarla vurur. Alan, kort diye anılır. Tenis kortları açık veya kapalı yerde, toprak, beton veya çimen zeminli olabilir. Alanın uzunluğu 23,80 metredir. Ortadan ağla ikiye bölünmüştür. Yüksekliği 91,5 sm.'dir. Birer kişi oynanan maçlarda genişlik 8,23 metre, İkişer kişiyle oynanan maçlarda 10,97 metredir. Topun üstü çuha kaplı, ağırlığı 57 gr.'dır.

Tenis Maçı

Tenis 3 setlik ve 5 setlik maçlar halinde oynanmaktadır, 3 setlik maçlarda 2 tanesini alan, 5 setlik maçlarda 3 tanesini alan oyuncu maçı kazanır.

Tenis Oyunu

Tenis maçı 0-0 olarak başlamaktadır, rakiplerden birisinin ilk aldığı puan 15, ikinci aldığı puan 30, üçüncü aldığı puan 40 olarak hesaplanır. Rakiplerden herhangi bir tanesi dördüncü puanın aldığında herhangi bir taraf iki veya daha çok puan aldığında oyun kazanılmış olur. Rakiplerden bir tanesi üçüncü puana kadar gelir ve karşıdaki rakip de aynı puana gelirse maç berabere kalmaktadır. Hakem puanları sayma esnasında servis atan kişinin puanını ilk sırada söylemektedir.

Servis Atışları

Tenis maçı rakiplerden bir tanesinin servisi atması ile başlamaktadır, servisin atışı ise sıra ile karşılıklı olarak yer değiştirmektedir. Servisi atan rakip atını belirlenmiş olan çizginin arka kısmında yapmalıdır. İkinci olarak atılacak olan servis ise merkez çizginin sol tarafından kullanılmalı ve rakip kortun sağ kısmına atış yapar.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Eğitimlerimiz yeni başlayan ve orta seviye oyuncular için tamamen Uluslararası Tenis Federasyonu eğitim uygulamalarına bağlı kalarak güler yüzlü ve motive edici  tenis oyununu sevdirmeye yönelik yapılmaktadır.

Yeni Başlayan çocuklar ve yetişkinlere ,
Orta Seviye çocuklara ve yetişkinlere ,

Bakıröy, Ataköy ve Florya  Kortlarında eğitim verilir.
İsteğe göre diğer bölgelerde de eğitim verilebilir.