İstanbul Bakırköy Emin Can Ustaoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emin Can Ustaoğlu

bakirköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tenis Kursu , İngilizce Konuşma Kursu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emin Can Ustaoğlu, İSTANBUL BAKIRKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 13.12.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5253 kurs/özel ders verenden 36 . sıradadır. Başta Tenis olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emin Can Ustaoğlu, 159 gelen talepten 35 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Tenis Antrenörüyüm.

TENİSE YENİ BAŞLAYANLAR ve ORTA SEVİYE OYUNCULAR İÇİN KİŞİYE ÖZEL YA DA GRUP HALİNDE
                               
Raket tutuş teknikleri, Pozisyon alma, Forehand ve Backhand, Smaç, Vole, Servis, Spinli vuruş tekniği öğretilir, bol pratik yaptırılır.

TENİS ÖĞRENMEK ÇOK KOLAYDIR, YETER Kİ SİZ İSTEYİN !

TENİS KORTLARI ,SİZİN YENİ OYUN ALANINIZ OLACAK

TENİS, HER YAŞTA ÖĞRENİLECEK ve OYNANACAK BİR SPORDUR.

TENİSE YENİ BAŞLAYANLARI RENKLİ ve YUMUŞAK ANTRENMAN TENİS TOPLARI İLE OYNATIYORUZ.

BU TOPLAR STANDART TENİS TOPLARINA GÖRE DAHA YAVAŞ OLDUĞU İÇİN VURUŞU YAPAN OYUNCUYA ZAMAN KAZANDIRIYOR.
TOP OYUNDA DAHA UZUN SÜRE KALDIĞI İÇİN KEYİF ARTIYOR.

Kurslarımız Bakırköy, Ataköy ve Florya Kortlarında Olacaktır. Tercihe göre İstanbul Avrupa Yakasında ki Diğer Kortlarda da Eğitim Vermekteyiz.

Fotoğraflar

Tenis Nedir?

Tenis, raket ve topla iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik bir spor. Belli ölçülerle çizilmiş ve ortasında bir ağ gerili olan alanda, kauçuk topla oynanır.

Oyuncular topa raket denen araçlarla vurur. Alan, kort diye anılır. Tenis kortları açık veya kapalı yerde, toprak, beton veya çimen zeminli olabilir. Alanın uzunluğu 23,80 metredir. Ortadan ağla ikiye bölünmüştür. Yüksekliği 91,5 sm.'dir. Birer kişi oynanan maçlarda genişlik 8,23 metre, İkişer kişiyle oynanan maçlarda 10,97 metredir. Topun üstü çuha kaplı, ağırlığı 57 gr.'dır.

Tenis Maçı

Tenis 3 setlik ve 5 setlik maçlar halinde oynanmaktadır, 3 setlik maçlarda 2 tanesini alan, 5 setlik maçlarda 3 tanesini alan oyuncu maçı kazanır.

Tenis Oyunu

Tenis maçı 0-0 olarak başlamaktadır, rakiplerden birisinin ilk aldığı puan 15, ikinci aldığı puan 30, üçüncü aldığı puan 40 olarak hesaplanır. Rakiplerden herhangi bir tanesi dördüncü puanın aldığında herhangi bir taraf iki veya daha çok puan aldığında oyun kazanılmış olur. Rakiplerden bir tanesi üçüncü puana kadar gelir ve karşıdaki rakip de aynı puana gelirse maç berabere kalmaktadır. Hakem puanları sayma esnasında servis atan kişinin puanını ilk sırada söylemektedir.

Servis Atışları

Tenis maçı rakiplerden bir tanesinin servisi atması ile başlamaktadır, servisin atışı ise sıra ile karşılıklı olarak yer değiştirmektedir. Servisi atan rakip atını belirlenmiş olan çizginin arka kısmında yapmalıdır. İkinci olarak atılacak olan servis ise merkez çizginin sol tarafından kullanılmalı ve rakip kortun sağ kısmına atış yapar.

İngilizce Konuşma Kursu Nedir?

İngilizce konuşurken arada bir gramer düşünmek normal ancak sürekli aklınıza gramer geliyorsa bu temel konuları tam olarak kavramadığınız anlamına gelir.

Şöyle düşünün: O gramer konularını kitapta görünce anlıyorsunuz ama konuşmaya gelince zorluk çekiyorsunuz. Burada dil eğitimindeki önemli bir noktaya değinmek istiyorum.

Dil becerilerinden bahsederken alıcı ve üretici beceriler diye bir ayrım yaparız. Dinleme ve okuma alıcı becerilerdir. Konuşma ve yazma ise üretici becerilerdir. Üretici beceriler hep alıcı becerilerin gerisinde ilerler. Çoğu insanın problemi alıcı becerilerini geliştirmişken üretici becerilerini geliştirememek.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Okulda, dersanede ve bir yerlerde öğrenipte konuşma fırsatı bulamadığımız cümleleri hatırlamak ve ortaya koymak.
Bununla birlikte farklı insanlarla tanışarak ve eğlenceli bir sohbet eşliğinde akıldaki ingilizceyi ağızlara dökmek..
Yaşadığımız Dünya'da ingilizce bilmenin yanında konuşmak gerek iş hayatında gerekse kişisel gelişimde çok önemli bir hale gelmiştir.
İngilizce bilgiye sahip olup yeterince konuşma fırsatı bulamıyorsanız bu kurs tam size göre.