İstanbul Bahçelievler Ahmet Bölükbaş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ahmet Bölükbaş

bahçelİevler, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Dış Ticaret Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ahmet Bölükbaş, İSTANBUL BAHÇELİEVLER ve civarında hizmet vermekte olup 20.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5460 kurs/özel ders verenden 1163 . sıradadır. Başta Dış Ticaret olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ahmet Bölükbaş, 4 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba ben 10 yıldır Gümrükleme, Dahilde İşleme İzin Belgesi, Dahilde İşleme İzni ve teminat çözümleri hakkında çalışmaktayım. Tecrübeme dayanarak Dahilde İşleme Rejimi hakkında bilgi ve dahilde işleme izin belgesi alımı, revizesi, kapatması için otomasyon kullanım bilgisi eğitimi verebilirim.

Ayrıca isteyen firmalara Dahilde İşleme İzin Belgesi ( DİİB )  alımı, kapatması, revize işlemleri konusunda yardımcı olabilirimDış Ticaret Nedir?

İnternet kullanımın arttığı ve artık tüm firmaların ürünlerini çok daha rahat tanıtıp pazarlayabildikleri günümüz iş dünyasında,dış ticaret alanında çalışacak eğitimli dış ticaret uzmanlarına ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.2023 yılı ihracaat hedefi 500 milyar dolar olan ülkemizde,önümüzdeki 10 yıl içerisinde kalifiye dış ticaret uzmanı ihtiyacı yaklaşık 30.000 kişi olarak öngörülmektedir.Bu durum,dış Ticaret alanında eğitim alarak kariyer düşünen kişiler için, ithalat ve ihracaat yapan firmalar ile kamu kurumlarında ve meslek örgütlerinde uygun pozisyon ve maaşlarda iş bulabilme şansını arttırmaktadır.Dış Ticaret Uzmanlığı konusunda, profesyonel bir eğitimin alınması ve dış ticaretin doğru bir şekilde, uygulamalı olarak gerekli teorik bilgiler ışığında öğrenilmesi çok önemlidir.Günümüzde hızla değer kazanan ve yatırım-teşviklerin arttığı dış ticaret alanında, operasyon sorumlusu, ihracatçı, ithalatçı, re-exporter olarak çalışmak isteyen ya da kendi işini kurmayı amaçlayan girişimciler için hazırlanmış olan bu program, uluslararası ticaret prosüdürlerini hem teoride hem de pratikte en iyi şekilde tanıtmayı ve kavratmayı hedeflemektedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Dahilde İşleme Rejimi :  
Bakanlar Kurulu Kararları ile tesis edilen, Ekonomi Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Tebliğ, Genelge ve Tasarruflu yazıları ile uygulanan ekonomik etkili bir gümrük rejimi olup,  serbest dolaşımda olmayan eşyanın, Türkiye Gümrük Bölgesi içerisinde işleme faaliyetine tabi tutulmak üzere geçici olarak ithal edilmesi ve işleme faaliyeti sonrasında elde edilen işlem görmüş ürünün yeniden ihraç edilmesi esasına dayanmaktadır.
Dahilde İşleme İzin Belgesi kullanarak, Yurt içinden ve yurtdışından Gümrük vergisi, KDV ve KKDF ödemeden alınan hammaddelerle üretimi yapılan ürünlerin; İhracat yapılarak belge sorumluluğunu karşılayan etkili bir destek sistemidir.

10 yıllık tecrübeme dayanarak Dahilde İşleme Rejimi hakkında bilgi ve dahilde işleme izin belgesi alımı, revizesi, kapatması için otomasyon kullanım bilgisi eğitimi verebilirim.

Ayrıca isteyen firmalara Dahilde İşleme İzin Belgesi ( DİİB )  alımı, kapatması, revize işlemleri konusunda yardımcı olabilirim