İstanbul Bakırköy Duygu Kara

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Duygu KARA

bakirköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Çocuk Yogası Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Duygu KARA, İSTANBUL BAKIRKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 06.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5600 kurs/özel ders verenden 2429 . sıradadır. Başta Çocuk Yogası olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Duygu KARA, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında

                                                                                                                       ÇOCUK YOGASI
  Doğa, insan ve hayvan figürlerinin taklit ederek yoga duruşlarının yapıldığı ve her derste bir tema işlenerek çocukların hayal güçlerinin, dikkat sürelerinin ve hayal güçlerinin artmasının yanı sıra esnekliklerini korumalarını, güçlenmelerini, doğru nefes almalarını sağlayan bir dersi çocuğunuza hediye etmek ister misiniz ?
• Dersimizde neler var ?
- Yoga duruşları, hikayeler, özgüven ve iş birliği duygularını geliştiren oyunlar,
- Konsantrasyon arttırıcı, sakinliği ve kendi öz farkındalığını geliştiren nefes çalışmaları,
- Eşli çalışmalar ile çocukların sosyal gelişiminde anlamlı farkındalıklar,
- Ve tabii ki bol bol eğlence.

• Dersimizde neler yok ?
- Eleştiri
- Rekabet
- Kıyas
- Değerlendirme
- Başaramamak ( Çünkü yarışmak yok )
- Akran Yarışı

Yarışmadan, ayrıştırılmadan, birleşerek..


Çocuk Yogası Nedir?

Yoga ile çocuklar kendileri ve çevreleri için farkındalık geliştirmeyi, kendilerini incelemeyi ve keşfetmeyi öğrenirler.

Çocuk Yoga Grupları yaş itibariyle 3'e ayrılmaktadır:

4-6 Yaş: Yoga, oyunlar , dans, doğadaki canlıların taklitleri ve masallar ile birlikte yapılmaktadır. ‘Ben’ – ‘öteki’ – ‘biz’ kavramlarının geliştiği ve tanımlandığı bu dönemde Yoga, beden farkındalığının oluşması, paylaşma ve saygı kavramlarının temellenmesi, denge ve koordinasyon yeteneklerinin gelişmesi için çok etkilidir. Aynı zamanda bedenlerinin doğal esnekliğini kaybetmeden korumalarını sağlamaya da yardımcı olur.

7-10 Yaş: Zamanlarının çoğunu elektronik oyunlar ile geçiren / geçirmek isteyen bu yaş grubundaki çocuklar, Yoga sayesinde doğa ile köprü kurar, gerçek dünyanın sınırsızlığını ve renkliliğini öğrenirler. İmajinasyon çalışmaları ile algıları ve hayal güçleri gelişirken duruşlar ve nefes çalışmaları ile daha güçlü, esnek ve sağlıklı büyürler.

11-14 Yaş:. Bedenin hızla değiştiği bu dönemde yapılan Yoga çalışmaları, duruş bozukluklarının düzelmesini, kilo problemleri, cilt sorunları vb. dönemsel olumsuzlukların yaşanmamasını yada hafif atlatılmasını sağlar. Özgüvenleri artar, kendilerini tam ve mutlu hissederek kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. Yoga Ergenlik sürecinin daha rahat, aile ile paylaşımda, kendi ile barışık ve pozitif geçmesi için etkin bir aktivitedir.

Verilen Kursların Ayrıntıları