İstanbul Bakırköy İlm İstanbul Lisan Merkezi

Bu kursu paylaş
1 Yorum

İLM İSTANBUL LİSAN MERKEZİ

bakirköy, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Eğiticinin Eğitimi Kursu , İngilizce Kursu , İspanyolca Kursu , Almanca Kursu , Arapça Kursu , Fransızca Kursu , İtalyanca Kursu , Aile Birleşimi Kursu , YÖKDİL Sınavı Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Rusça Kursu , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Yunanca Kursu , Çince Kursu , Havacılık İngilizcesi Kursu , Bulats Kursu , FCE Kursu , GMAT Kursu , GRE Kursu , SAT Kursu , TOEIC Kursu , Proficiency (Hazırlık Atlama) Kursu , TOEFL Kursu , ALES Kursu , IELTS Kursu , YDS Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İLM İSTANBUL LİSAN MERKEZİ, İSTANBUL BAKIRKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 18.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6422 kurs/özel ders verenden 66 . sıradadır. Başta İngilizce olmak üzere 26 farklı kurs/özel ders vermektedir. İLM İSTANBUL LİSAN MERKEZİ, 1214 gelen talepten 127 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İLM Tüm şubelerinde (Bakırköy,Mecidiyeköy,Beşiktaş,Kadıköy) TOEFL-IBT yetkili sınav merkezidir.
İLM TELC (Uluslararası Almanca Dil Sınavı) yetkili sınav merkezidir. İLM TEFL (Öğretmenlik Formasyon) eğitimi merkezidir.
İLM'de Öğrenmek istediğiniz tüm dillerde (İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Çince) eğitim alabilirsiniz.
İLM'de sizlere uygun gün ve saatte bir program mevcut bulunmaktadır.
İLM Bakırköy, Kadıköy, Mecidiyeköy, Beşiktaş olmak üzere 4 merkezi şubede eğitim vermektedir.
İLM’de eğitim; ana dili İngilizce olan yetişkinlere İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, deneyimli, diplomalı ve sertifikalı yabancı öğretmenlerle verilmekte olup,deneyimli Türk öğretmenlerle de destek dersleri yapılmaktadır. 35 yıllık bilgi birikimi, tecrübe ve İngilizce öğretmeni olan kurucusu ile konularında uzman, en az 6 yıl tecrübeli, RSA, CELTA, DELTA, TRINITY ve TESOL sertifikalarına sahip üniversite mezunu, pedogojik formasyona sahip, deneyimli Yabancı ve Türk öğretmenleriyle eğitim verir.
İLM'de eğitim süresince Conversation Club, Grammar Club, Readers Club, Cinema Club, Multimedia Club ve Bilgisayar donanımlı sınıflardan, kütüphaneden ve TOEFL laboratuarından ÜCRETSİZ faydalanılarak eğitim pekiştirilir.
İLM İngilizce eğitimindeki 30 yıllık deneyimiyle genel İngilizce’nin yanısıra, akademik ve mesleki ingilizce, birebir eğitim, 7-12 yaş çocuk grubu öğrencilerine, şirketlere yönelik özel programlar sunmaktadır.
İLM’de TOEFL, IELTS, TOIEC, BULATS, YDS, TUS, FCE, GMAT, GRE sınavlarına hazırlık programları verilmektedir.
İLM sadece bir lisan öğrenme merkezi olmakla kalmayıp; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Almanya, Fransa, İsviçre’de Üniversite, Master Eğitimi, Yaz Okulları, Dil Okulları, Yaz Kampları, İnternship, Work and Travel, Work and Study, Maaşlı Staj ve Au Pair organizasyonları da yapmaktadır.
Dünya Standartlarında Eğitim
İLM’de ‘’Avrupa Birliği Akademik Standartları’na (Common European Framework) uygun 5 seviyelik eğitim sistemi uygulanmaktadır.
İLM’de öğrenci odaklı İletişimsel Dil Öğretim Metodu (Communicative Language Teaching Method) uygulanmaktadır. Öğrencinin dört dil becerisi (Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma) eşit ölçüde geliştirilmektedir. Bu amaçla eğitimler görsel ve işitsel araçlarla donatılmış sınıflarda yapılmaktadır.
Avrupa Dil Pasaportuna Uyumlu Dil Eğitimi
Avrupa dil pasaportu Avrupa birliği ülkelerinde yabancı dil eğitimini belli bir program içinde standart hale getirilmiş, tüm Avrupa Birliğinde geçerli resmi bir projedir. İLM tüm şubeleriyle, eğitim sistemini, Avrupa Dil Pasaportu’na uyarlamış Türkiye’deki birkaç eğitim kurumundan biridir.
%100 Eğitim Garantisi
Bu sisteme göre; her seviyenin sonunda yapılan sınavlarda başarısız olan öğrenciler, sorumluluklarını yerine getirdikleri takdirde (max. % 10 devamsızlık, min. % 10 ödev eksikliği ve telafi dersleri) başarısız oldukları düzeyleri ücretsiz tekrar edebilirler.
Konusunda uzman eğitim danışmanlarımızdan eğitim süreleri boyunca rehberlik hizmeti alınabilir.
Ölçme Değerlendirme ve Raporlandırma
İstanbul Lisan Merkezinin temel ilkelerinden biri kursiyerlerin performanslarının düzenli takibidir
Bireysel eğitimlerde kur sonlarında yapılan sınavlarda amaç, öğrencilerin eksiklerini belirleyip zamanında müdahale edebilmektir. Her kurun bitiminde öğretmenler ve eğitim danışmanları kursiyerlerin başarı durumlarını değerlendirecek ve gerektiğinde kimi kursiyerleri etüt çalışmaları, telafi ve gramer derslerine yönlendirebileceklerdir.
Kurumsal eğitimlerde ise kursiyerlerin performanslarının şirket yetkilileriyle sürekli iletişim içinde irdelenmesi ve gerektiği zaman etkili müdahalelerinin yapılmasıdır. Ay sonlarında her bir kursiyerler için öğretmen değerlendirme ve tamamlama sınavına ait notlar ile devam-devamsızlık, grup ve bireysel aktivitelere katılım gibi bilgilerin yer aldığı Kursiyer Durum Raporu yönetiminize sunulacaktır.
Ders Materyalleri
Eğitim süresince öğrencilerin kullanacağı ana ders dışında kullanılan ek ders materyalleri İstanbul Lisan Merkezi tarafından verilmektedir. Eğitim programı süresince okuttuğumuz kitaplar Cambridge yayınlarının Face to Face kitaplarıdır.
ÜCRETSİZ AKTİVİTELERİMİZ
Ders saatleri dışında öğrencilerimizin dili öğrenme yetilerini geliştirmeye yönelik çeşitli aktiviteler, organize edilmektedir. Aktivite programlarıyla öğrenciler, öğrenme sürecinin hızlandırmakta ve öğrendiği dili daha fazla kullanma fırsatı bulabilmektedirler.
Conversation Club (Konuşma Klubü): Öğrenciler seviyelerine uygun sınıflarda bir araya gelerek birlikte dil pratiklerini arttırmaya yönelik yapılan çalışmalara yabancı öğretmenlerle birlikte katılırlar. Conversation Club etkinliklerinde amaç; kelime bilgisini geliştirme, telaffuz hatalarını giderme ve hedef dili akıcı bir biçimde kullanma yönünde çalışmalar yapmaktır.
Grammar Club (Dilbilgisi Kulübü): Öğrencilerin dilbilgisi ve yazım becerilerini geliştirmeye yönelik bir diğer bir aktivitedir. Ana derslerde işlenen konular Türk öğretmenlerle alınarak pekiştirilmesi sağlanır. Grammar Club, öğrencilerin devamsızlıklarında eksikliklerini giderebilmeleri için yapılan bir aktivitedir.
Readers Club (Okuyucu Kulübü): Öğrencilerimiz düzeylerine uygun kitapları kütüphanemizden ücretsiz ödünç alarak, okuma ve kelime becerilerini geliştirmeye yönlendirilirler. Kütüphane düzenli olarak güncellenmektedir, her seviyeye uygun hikâye ve ders kitapları bulundurulmaktadır.
Cinema Club (Sinema Kulubü): Yaz Aylarında İLM Açık Hava Sinemasında, diğer aylarda da Cinema Odasında öğrencilerimiz vizyondaki en son filmleri öğretmenleriyle birlikte izleyerek – yorum getirerek anlama becerilerini geliştirirler.
Multimedia Club (Multimedya Kulübü): Bilgisayar destekli sınıflarda öğrenciler, İnternet ortamında ders çalışabilir, yeni bilgiler edinebilir ve kendilerine "Cambridge Face to Face"  kitap seti ile ücretsiz hediye edilen multimedia CD’leri ile sınıfta öğrendikleri bilgileri daha üst düzeye taşıyabilirler. Ders CD’leri dışındaki farklı kaynaklardan yararlanarak kelime – gramer bilgilerini ve telaffuz hatalarını düzeltebilirler.

Fotoğraflar
İLM İSTANBUL LİSAN MERKEZİ


Verilen Kursların Ayrıntıları
TEFL dünyanın her yerinde İngilizce Öğretmenliği yapmanızı sağlayan uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomadır. Özel dil okulları, üniversiteler ve kolejlerde İngilizce öğretmenliği yapmak istiyorsanız sahip olmanız gereken belge budur. Türkiyede ve dünyada uluslararası geçerliliğe sahip tek TEFL diploma programıdır. Diğer programlar sertifika olarak geçmektedir.TEFL sertifika programları 60 saat olup online eğitim gibi milli eğitim ve diğer kurumlar tarafından kabul görmemektedir.Dolayısıyla TEFL diploma almak için 120 saatlik bir programa katılıp uluslararası geçerliliği olan Kanada menşeili bu belge tereddütsüz tüm dünyada geçerlidir. Diplomanızla rahat bir nefes alın ver tercih edilen bir İngilizce öğretmeni olun. TEFL diploması, uluslararası ESL (English as a Second Language) alanında en çok tanınan ve talep gören belgedir. Uluslararası geçerliliğe sahip TEFL diplomanızı bir kez aldığınızda, vasıflı bir İngilizce öğretmeni olarak dünyanın her yerinde iş bulma olanağına sahip olursunuz. Üstün niteliklerinizle, seçilen değil, seçen olun!
İLM İSTANBUL LİSAN MERKEZİ
Kurumumuzda, İspanyolca programımız 6 seviyeden oluşur ve bir seviye 96 ders saatinde tamamlanır. Öğrencilerimizin düzeylerine uygun bir ortamda eğitim almalarını sağlayabilmek için, öncelikle sözlü ve yazılı seviye tespit sınavları uygulanır. Uzman öğretmenlerimiz tarafından değerlendirilen bu seviye tespit sınavlarının ardından, öğrencilerimiz doğru noktadan eğitimlerine başlarlar. Sınıflarımızda oturma planı “ U “ şeklindedir ve sınıflarımız en fazla 16 öğrenciden oluşur. Eğitim boyunca “dil edinmenin amacı iletişim kurmaktır…” felsefini temel alan, öğrenci merkezli, günlük yaşamdan diyaloglar sunarak öğrenciyi gerçek hayata hazırlayan ve en kısa zamanda konuşmasını sağlayan metodlar kullanılır. Her seviyede 2 sınav yapılır. Bir seviyenin başarılı sayılabilmesi için, sınavların ortalaması 100 üzerinden en az 70 olmalıdır. Seviyenin başarılı bir şekilde bitirilmesi durumunda öğrencilerimize, başarılarını belgeleyen sertifikaları verilir. Öğrencilerimiz yapılan bu sınavlarda başarısız olursa, öğretmenlerimiz ile yaptıkları çalışmanın ardından 3. bir sınava girerler. Bu sınavda da başarısız olmaları durumunda ve devamsızlıkları da %15’i geçmemişse, seviyeyi yeniden, tamamen ücretsiz olarak alma hakkına sahiplerdir. EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ HAFTA İÇİ SABAH Ders Günleri Ders Saatleri Toplam Kurs Süresi -------------------------- -------------------------- HAFTA İÇİ AKŞAM Ders Günleri Ders Saatleri Toplam Kurs Süresi Pzt-Çrş 19:00 - 21:30 8 Hafta Salı-Prş 19:30 - 21:50 8 Hafta HAFTA SONU SABAH Ders Günleri Ders Saatleri Toplam Kurs Süresi Cmt-Pzr 09:30 - 13:30 6 Hafta HAFTA SONU ÖĞLEN Ders Günleri Ders Saatleri Toplam Kurs Süresi Cmt-Pzr 15:00 - 17:30 8 Hafta Cmt-Pzr 17:00 - 19:30 8 Hafta
Öğrencilerimizin düzeylerine uygun bir ortamda eğitim almalarını sağlayabilmek için, öncelikle sözlü ve yazılı seviye tespit sınavları uygulanır. Uzman öğretmenlerimiz tarafından değerlendirilen bu seviye tespit sınavlarının ardından, öğrencilerimiz doğru noktadan eğitimlerine başlarlar. Sınıflarımızda oturma planı “U“ şeklindedir ve sınıflarımız en fazla 16 öğrenciden oluşur. Eğitim boyunca “dil edinmenin amacı iletişim kurmaktır…” felsefini temel alan, öğrenci merkezli, günlük yaşamdan diyaloglar sunarak öğrenciyi gerçek hayata hazırlayan ve en kısa zamanda konuşmasını sağlayan metodlar kullanılır. Her seviyede 2 sınav yapılır. Bir seviyenin başarılı sayılabilmesi için, sınavların ortalaması 100 üzerinden en az 70 olmalıdır. Seviyenin başarılı bir şekilde bitirilmesi durumunda öğrencilerimize, başarılarını belgeleyen sertifikaları verilir. Öğrencilerimiz yapılan bu sınavlarda başarısız olursa, öğretmenlerimiz ile yaptıkları çalışmanın ardından 3. bir sınava girerler. Bu sınavda da başarısız olmaları durumunda ve devamsızlıkları da %15’i geçmemişse, seviyeyi yeniden, tamamen ücretsiz olarak alma hakkına sahiplerdir. EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ Hafta İçi Sabah Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl-Ça-Prş 10:00-12:45 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Hafta İçi Öğlen Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl-Ça-Prş 14:00-16:45 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Hafta İçi Akşam Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl veya Ça-Prş 19:00-21:50 3 Ders 6 Ders 16 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 19:30-22:10 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 17:30-20:20 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Hafta Sonu Sabah Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 10:00-13:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Hafta Sonu Öğlen Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 14:00-17:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Cts-Pzr 15:00-18:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Cts-Pzr 16:00-19:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Hafta Sonu Akşam Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 17:30-21:25 4 Ders 8 Ders 12 Hafta
1. kur için Türk eğitmenler,2.kurdan itibaren ana dili fransızca olan fransız eğitmenlerle eğitim vermekteyiz.Kurumumuz bünyesinde çalışan tüm eğitmenlerin öğretmenlik sertifikası vardır. Genel Fransızca Kurslarımız 6 kurdan oluşmaktadır: DEBUTANT ELEMENTAIRE PRE-INTERMEDIARE INTERMEDIARE INTERMEDIARE 2 AVANCE Her bir kur sonunda gerçekleştirilen final sınavında başarılı olan öğrenciler, katılmış oldukları seviyenin Fransızca düzeyini belgeleyen sertifikaya hak kazanırlar. Genel Franszıca kursları Avrupa Dilleri ortak referans sisteminin belirlediği seviyelerdedir: EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ Hafta İçi Sabah Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl-Ça-Prş 10:00-12:45 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Hafta İçi Öğlen Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl-Ça-Prş 14:00-16:45 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Hafta İçi Akşam Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl veya Ça-Prş 19:00-21:50 3 Ders 12 Ders 16 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 19:30-22:10 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 17:30-20:20 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Hafta Sonu Sabah Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 10:00-13:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Hafta Sonu Öğlen Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 14:00-17:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Cts-Pzr 15:00-18:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Cts-Pzr 16:00-19:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Hafta Sonu Akşam Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 17:30-21:25 4 Ders 8 Ders 12 Hafta
Bu programda dilbilgisi ve kelime çalışmaları birlikte yapılır.Böylece öğrencilere okuma, anlama, konuşma, dinleme ve yazma becerileri kazandırılır.Uygulanan temel noktalar aşağıda belirtilmiştir: Ders kitabının dışında özel olarak hazırlanmış materyaller kullanılarak öğrenciye ödevler verilir.Böylece öğrencilere ders dışında da İtalyancayı tekrar etme fırsatı sunulur. Öğrenci merkez alınarak, onun ihtiyaçlarına göre görsel alıştırmalar, diyalog oluşturma, müzik dinleme ve boşluk doldurma gibi yöntemler kullanılır. Öğretmen sınıftaki İtalyanca iletişimine önem verir, öğrencileri sınıfta İtalyanca konuşmaya teşvik eder. Kademeli bir öğrenim süreci takip edilir.
A1 Almanca Aile Birleşimi Kursu Almanca dil eğitimleri konusunda uzman öğretmenler tarafından görsel ve işitsel araçlarla desteklenmiş sınıflarda verilmektedir. Derslerde A1 seviyesinde Almanca öğretilmekte ayrıca A1 sınavında çıkabilecek soru tiplerine yönelik (mektup yazımı, okuma anlamaya yönelik alıştırmalar, dinleme bölümünde diyalogları dinleyerek doğru seçeneği bulma çalışması, sözlü bölümünde kendini tanıtma, sayılarla ilgili sorulara cevap verme çalışması, heceleme çalışmaları, kartlarla soru cevap şeklinde alıştırma yapma) çalışmaları yapılmaktadır. A1 Almanca Aile Birleşimi sınavına yönelik; Hafta içi gündüz; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri 10:00 - 13:30 saatleri arasında 4 haftada tamamlanmaktadır. Hafta içi akşam; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 19:00 - 21:30 saatleri arasında 8 haftada tamamlanmaktadır. Hafta sonu; Cumartesi, Pazar günleri 10:00 - 13:30 saatleri veya Cumartesi, Pazar günleri 17:00 - 20:30 saatleri arasında 10 haftada tamamlanmaktadır.
YÖKDİL sınav tekniğine yönelik skor hedefli kesin sonuç. 9 TEMMUZ YÖKDİL sınavına yönelik olarak açılacak grupların başlama tarihleri için tıklayınız 35 Yıllık Tecrübe İLM, Güvenirliği ve başarısını Uluslararası kanıtlamış Dil Okuludur. İLM, TOEFL Yetkili Resmi Sınav merkezidir İLM, Avrupa Dil Sertifikaları TELC Yetkili sınav merkezidir. Akademisyenlerin en çok tercih ettiği Dil Okuludur. DERS SAATLERİ DIŞINDA EK OLARAK; Ücretsiz YökDil kelime dersleri Ücretsiz YökDil gramer dersleri Ücretsiz YökDil ders materyelleri Sınırsız YökDil deneme sınavları Deneme sınav çözüm dersleri Online YökDil destek eğitimleri YökDil motivasyonunu arttırmaya yönelik danışmanlık hizmetleri verilmektedir. YökDil kursunun amacı; YökDil'de hedeflenen puana ulaşabilmeniz için gerekli gramer bilgisi sınav tenkniğine yönelik stratejileri öğretmek ve sınav prtatiği kazandırılarak,gireceğiniz ik sınavda hedefinize ulaşmanızı sağlamaktır.Bu amaçla,YökDil hazırlık programımız,YökDil sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra,sınavda uygulayabileceğiniz taktikler,YökDil sınav tekniğine yönelik eğitimler ve sınav pratiğine yönelik çalışmaları içermektedir.Dersler son YökDil sınavındaki formata göre hazırlanmış kaynaklar kullanılarak yapılır. YökDil Eğitmenler; YökDil kurslarındaki eğitmenlerimiz YökDil sınav teknikleri ve soru tipleri konusunda uzman,uzun yıllardır akademik sınavlar konusunda İLM'de ve çeşitli üniversitelerin eğitim kadrosunda görev alan öğretmenlerden oluşmaktadır.Dersler YökDil sınavına odaklı,sınav tekniğine ve sınav pratiğine yönelik eğitimler verilerek katılımcıların YökDil puanlarını arttırmaları hedeflenir. YDS kursunda amaç; Adayların YökDil'de hedefledikleri puana ulaşmalarını sağlamaktır.Bu amaçla her seviye için YökDil kursu grupları oluşturulur.YökDil eğitimlerinde programın başladığı ilk haftalar İngilizce Gramer tekrarı yapılır.Daha sonraki haftalarda YökDil soru çözme tekniği üzerinde çalışılır.YökDil gramer YökDil kelime çalışmaları yapılır.Sınırsız sayıda yapılan YökDil deneme sınavlarında katılımcıların eksik bilgileri geçirilir.Online YökDil deneme sınavları ve Online kelime çalışmaları yapılır. YökDil kursunda görev alan eğitmenler; Akademik sınavlar konusunda uzmanlaşmış,uzun yıllardır bu konuda eğitim veren İLM'de Sınava yönelik eğitimleri konusunda kariyer yapmış kişilerden oluşur.İLM'nin 35 Yıllık tecrübesi,Uluslararası geçerliliği olan TOEFL,TELC, yetkili sınav merkezi olması,YDS sınav tekniği üzerinde uzun yıllardır yapmış olduğu çalışmalar. YökDil'e yönelik ders materyalleri ve deneme sınavları kursiyerleri başarıya götüren en önemli etmenlerdir.YökDil güvenirliği ve eğitim kalitesi dünyada en çok kabul gören ETS sınav merkezi tarafından onaylanmış bir eğitim kurumudur. YökDil kursu programının amacı; Adayaların istedikleri skora ulaşmalarını sağlaman için,eksik İngilizce bilgilerini tamamlamak ve YökDil sınav tekniğini öğrenerek soruları daha hızlı ve doğru çözebilmelerini sağlamaktır.
Yapılan bilimsel araştırmalarda yabancı dil öğrenmeye küçük yaşlarda başlamanın yabancı dil becerisini artırdığı kanıtlanmıştır. Bu yüzden kurumumuzda İngilizce öğretimine 7-12 yaş arasındaki çocuklar ile başlanır. İLM’de İngilizce ne kadar erken yaşta öğrenilmeye başlanırsa temel o kadar sağlam olacağının bilincindeyiz. İLM’de öğrencilerimize dil eğitimini en etkili biçimde vermek tartışılmaz hedefimizdir. Öğrencilerimiz kendi yaşıtlarıyla sınıfta aktif olacağı, yaşayarak öğrenmelerini sağlayan ortamlar yaratmaya özen gösteriyoruz. Bu seviyede öğrencilerimizin dinleme, konuşma becerilerini geliştirmek amacıyla; grup çalışmaları, drama çalışmaları, müzik aktiviteleri, sınıf içi kelime yarışmaları gibi çeşitli faaliyetleri öğrencilerle birlikte eğlenceli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Kullanılan sistem,eğlenceli kitaplar, oyunlar ve çocuk gruplarında uzmanlaşmış eğitim kadromuz ile İngilizce çocuklarımız için bir ders olmaktan çıkar ve zorunluluk değil eğlenme yöntemi haline dönüşür. Bu sistem ile öğrencilerimiz bilme için olarak kritik dönem olarak adlandırdığımız dil öğrenim dönemleri geçmeden uygun tekniklerle eğitim aldıklarından dolayı kısa sürede önemli bir gelişim seviyesine ulaşırlar ve gelecekte alacakları yabancı dil eğitimlerinde hiçbir sorun yaşamazlar. Okulların İlköğretim sınıfında çocuklarımız İngilizce ile ilk kez karşılaşmaktadırlar. Bu karşılaşmanın en güzel ve eğlenceli şekilde gerçekleşmesi dil eğitiminde ilerlemelerini ve öğrenimlerini olumlu yönde etkilemektedir. Bu sonuçlardan dolayı İlköğretim eğitimine başlamış olan çocuklarımızın, İngilizce’yi bir ders olarak değil bir iletişim aracı olarak olarak görmelerini sağlamak için alanında uzman eğitim kadromuz ve bütün imkanlarımızla onlara destek olmak için buradayız.
Rusça eğitiminde amacımız, öğrencilerin bu dillerde temel kavramları öğrenmelerini, farklı kültürleri tanımaları, dil çeşitliliği ve zenginliğinin bireyin gelişimine katkısını sağlamaktır. Rusça dilini öğrenmek için birçok neden vardır: Rusça, Avrupa'da en yaygın dil ve İslav dillerinin en büyüğüdür. Türkiye'de Rusça bilen insana çokça ihtiyaç duyulmaktadır. Rusça, Hint-Avrupa Dillerinden olup Sanskrit dillerine, Latin dillerine ve Cermen dillerine benzerlikler taşır.Genelolarak,eski İslav kelimeleri ve farklı vurgu yapısını korumakla birlikte, modern Rusça'da özellikle politika, bilim ve teknoloji alanında birçok yabancı kelime bulunmaktadır. 20. yüzyılın politik olarak önemli dili, Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Rusya'da dil eğitimi almak son yıllarda en çok konuşulan eğitim seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Özellikle Türkiye, Rusya ve diğer bölge ülkeleri arasında her geçen gün artan ticari ve turistik ilişkiler, Rusça öğrenmeyi oldukça önemli bir noktaya getirmiştir. Rusya'ya ek olarak Ukrayna'da da çok sayıda dil okulu ve üniversite Rusça eğitim programları düzenlemektedir.
İSTANBUL LİSAN MERKEZİ’NDE TÜRÇE ÖĞRENİYORUM İstanbul’daki en kapsamlı ve en deneyimli kurs olan İstanbul Lisan Merkezi’nde, 6-9 ay arasında günün tüm spesifik zamanlarında yoğunlaştırılmış eğitimle A-1 den B-2 ye kadar yabancılara Uluslar arası platformda geçerliliği olan SERTİFİKA garantisi ile TÜRKÇE eğitimi olanağı. Neden İSTANBUL LİSAN MERKEZİ’nde Türkçe Öğrenmelisiniz? Türkiye’de Oturum İzni: Öğrencilerimizin Türkiye’de ki oturum(ikamet) izinlerini alabilmek için İl Göç İdaresi'nin istediği "Türkçe Kursu Öğrenci Belgesi" kurumumuz tarafından verilmektedir. Konaklama: Öğrencilerimizin konaklama ihtiyaçları konusunda İstanbul Lisan Merkezi yardımcı olabilmektedir. Eğitim İmkanlarımız: Klima, projeksiyon ve internetli sınıflarda interaktif eğitimler, konferans salonu,, Cafe, sınırsız internet. YÖS işlemleri: Üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizin YÖS sınavına başvuruları konusunda yardımcı olunmaktadır. Özel Konuşma Etkinlikleri: Öğrencilerimiz Türkçe Kulübü ile özel konuşma pratikleri yapmaktadırlar. Eğitim binamızda bulunan Cafe İLM de özel konuşma etkinlikleri ile çok kısa sürede Türkçe öğrenmektedirler. Konu Başlıkları: Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, yiyecekler ve içecekler, geleceği planlama, geçmişi anlatma gibi konularda dinleme, okuma, konuşma ve yazma. İstihdam Alanları: Programı tamamlayarak Türkçe okuma – yazma öğrenen kursiyerler, Türkçede gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek temel düzeyde kendilerini ifade edebileceklerdir. Neden Türkçe öğrenmelisiniz? Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar çok geniş bir coğrafyada yaklaşık 250 milyon insanla şöyle ya da böyle Türkçe konuşarak anlaşmak mümkün. Bu durum, genel manada Türkçe öğrenmeye ilgiyi artırıyor. Özelde ise, Türkiye'nin Soğuk Savaş sonrası dönemde uluslararası kamuoyunda kazandığı jeopolitik önem Türkçeye olan ilginin artmasına sebep oluyor. Yabancılar, Türkiye'yi Orta Asya'ya yatırımda bir köprü olarak görüyorlar. Bu sebeplerden dolayı, uzmanlar Türkçenin 21. yüzyılda popüler bir dil olacağına dikkat çekiyorlar. Türkçe nasıl bir dildir? Türkçe, Ural Altay dil ailesi içerisinde Türk dil ailesinin Oğuz Grubu‘na mensup lehçedir. Anadolu, Kıbrıs, Balkanlar ve Orta Avrupa‘da geniş yayılım alanı bulmuş olup, Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya ve Kosova‘nın resmî dilidir. Burada, (biri dışında) tüm Türk topluluklarının kendi dillerini yani Türkçenin lehçelerini ve şivelerini anadil olarak konuştukları kabulü kesinlikle yanlış olmayacaktır. İkinci dil olarak ise, geçmişte veya günümüzde de bağımlı bulundukları devletlerin resmi dilini konuşmaktadırlar. Bunlar içinden en önemlileri Rusça, Çince, Farsça, Bulgarca ve Ukraynaca’dır. Kuşkusuz bu dillere ayrıca Arapça, Yunanca ile 1960'dan sonra Türklerin işçi olarak yabancı ülkelere göçü sonucu öğrendikleri diller olan Almanca, Hollandaca Fransızca ve İngilizce de eklenebilir. Anadolu Türkçesi: Anadolu Türkçesi, Türk dilleri içinde Oğuz dilleri grubunda yer alır. Toplam nüfusları 75 milyona yaklaşan ve Anadolu, Trakya, Kuzey Kıbrıs’ta (Kıbrıs’taki Türk nüfusu yaklaşık 140 bindir) yaşayan Anadolu Türkleri tarafından konuşulan bu dil, Türk lehçeleri arasında en büyük grubu oluşturur. Türkçe hangi ülkelerde konuşulur? Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Yunanistan, Ermenistan, İran, Makedonya Cumhuriyeti, Moldova, Suriye, Irak, Kosova, Hollanda, Almanya, Avusturya, Kanada, ABD, İsrail, Brezilya, Venezuella, Kolombiya, Belçika, İngiltere, Danimarka, İsveç, İsviçre, Avustralya, Kazakistan, Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Kırgızistan, Özbekistan ve Ukrayna. TURKISH COURSE As in all the other departments of İstanbul Lisan Merkezi, the total method as a kind of eclectic method that we apply in the Turkish department’s teaching activities has been proven throughout the world, to be competent and valid. The aim is to enable the students to achieve the four basic language skills, which are the listening comprehension, reading comprehension, oral and writing, without neglecting the grammar. In this way we ensure the students are able to learn equally the six basic skills of language, grammar, reading, listening, dictation, writing and speaking. We closely monitor the world developments in the language teaching area and the newest and most advanced methods are examined and adapted to the teaching of Turkish. Kurs İçeriği Kurslarımızda “Diller için Avrupa Ortak Çerçeve Metni”ne uygun olarak tüm Avrupa dilleri için 6 seviye belirlenmiştir: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Kısaca ifade etmek gerekirse, A1 ve A2 başlangıç seviyelerini, B1 ve B2 orta seviyeleri, C1 ve C2 ise ileri seviyeleri oluşturmaktadır. Hangi kura devam edilmesi gerektiği, İstanbul Lisan Merkezi şubelerinde ücretsiz yapılan Seviye Tespit Sınavı sonucunda belirlenmektedir. Seviye Tespit Sınavı sadece belirli bir tarihte değil, kayıt olmaya geldindiği herhangi bir günde de yapılabilmektedir. Alınan seviyenin tüm kurları tamamlandığında, Seviye Yeterlilik Sınavı yapılır. 2/3 devam zorunluluğu vardır.Kursları başarıyla tamamlayan öğrencilere M.E.B. onaylı Resmi sertifikaları verilir.
Kurumumuzda, Yunanca programımız 6 seviyeden oluşur ve bir seviye 96 ders saatinde tamamlanır. Öğrencilerimizin düzeylerine uygun bir ortamda eğitim almalarını sağlayabilmek için, öncelikle sözlü ve yazılı seviye tespit sınavları uygulanır. Uzman öğretmenlerimiz tarafından değerlendirilen bu seviye tespit sınavlarının ardından, öğrencilerimiz doğru noktadan eğitimlerine başlarlar. Sınıflarımızda oturma planı “ U “ şeklindedir ve sınıflarımız en fazla 16 öğrenciden oluşur. Eğitim boyunca “dil edinmenin amacı iletişim kurmaktır…” felsefini temel alan, öğrenci merkezli, günlük yaşamdan diyaloglar sunarak öğrenciyi gerçek hayata hazırlayan ve en kısa zamanda konuşmasını sağlayan metodlar kullanılır. Her seviyede 2 sınav yapılır. Bir seviyenin başarılı sayılabilmesi için, sınavların ortalaması 100 üzerinden en az 70 olmalıdır. Seviyenin başarılı bir şekilde bitirilmesi durumunda öğrencilerimize, başarılarını belgeleyen sertifikaları verilir. Öğrencilerimiz yapılan bu sınavlarda başarısız olursa, öğretmenlerimiz ile yaptıkları çalışmanın ardından 3. bir sınava girerler. Bu sınavda da başarısız olmaları durumunda ve devamsızlıkları da %15’i geçmemişse, seviyeyi yeniden, tamamen ücretsiz olarak alma hakkına sahiplerdir
İstanbul Lisan Merkezinin öğretmen kadrosu Çince eğitimi konusunda deneyimli, Türk ve Çin uyruklu öğretmenlerden oluşmaktadır. Tamamı bu dalda eğitim formasyonuna sahip en etkili eğitim metotlarını bilen ve uygulayan uzman öğretmenlerdir. Çincede en önemli noktalardan biri doğru “tonlama” ile konuşabilmek için alanlarında uzman Çinli öğretmenler gerektiği unutulmamaktadır. İLM sınıflarında öğretim etkinliğinin merkezinde öğrenci yer almaktadır; öğretmen yönlendirici konumda olup her öğrenci eşit düzeyde söz hakkı almakta ve ders süresince öğrenci sürekli etkin kılınmaktadır. Derslerde hedef dil Çince kullanılmakta, dört temel dil becerisine (Dinleme Anlama, Konuşma, Okuma Anlama ve Yazılı Anlatım) eşit ağırlıkta yer verilmekte, bunlara ek olarak bir yan beceri olan Dilbilgisi üzerinde de ayrıca durulmaktadır Çince Dil Kursları toplam altı seviyeden oluşmaktadır, her seviye kendi içinde iki kura ayrılmaktadır. Çince seviyeleri başlangıç, temel, ön orta, orta,üst orta ve ileridir. Genelde 4. ve 5. kurlardan sonra Çinlilerle konuşabilir hale gelinmektedir.
Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) , tüm pilot ve hava kontrolörlerinin en az "Operational Level 4" düzeyinde İngilizce bilmelerini zorunlu hale getirmiştir. İstanbul Lisan Merkezi,katılımcıların İngilizce seviyelerinin belirlenmesinin ardından kişiye özel Pilotlarımızın Uçuş programlarına göre özel ders programı yapılabilecektir. LEVEL 4 hazırlık eğitimine katılan adaylar, ICAO LEVEL 4 sınavından yeterli puan alabilecek duruma gelmekle birlikte , akıcı konuşma yeteneğine, farklı aksanları anlayabilme ve havacılık terminolojisine hakim olma yeteneğine sahip olacaklardır. ICAO LEVEL 4 eğitim müfredatı hazırlanmış olup, Oxford Aviation Academy School işbirliği ile eğitimlerimizle ilgili gerekli tüm donanımlar tamamlanmıştır. Eğitmenlerimiz ICAO LEVEL 4 ile ilgili eğitimlerini tamamlamışlardır. Pilotlara Özel ICAO LEVEL 4 ve benzeri eğitimleri pilotlarımızın uçuş takvimlerine uygun, boş günlerine göre düzenlenmektedir. Eğitim materyalleri olarak hem EmeryRoberts , hem de konuyla ilgili ortaklıkları bulunan Oxford Aviation Academy’nin (Havacılık Akademisi) deneyimi ile hazırlanmış, MacMillan Yayınevi tarafından basılıp yayınlanmış olan, konuya özel kitapları kullanmaktadır.
BULATS (Business Language Testing System) BULATS Nedir? BULATS bir iş İngilizcesi sınavıdır. Şirketler BULATS Sınavlarını, çalışanlarının İngilizce bilgi seviyelerini ölçmek için alırlar. Koşulları bakımından esnek bir sınavdır; şirketlerin seçeceği herhangi bir zamanda yapılabilir,sınav bitiminden sonraki bir kaç dakika içerisinde ayrıntılaşmış sınav sonuçları ve adayların İngilizce yeterlilikleriyle ilgili bilgi edinilebilir. Sınav işyerinizde, bilgisayar ortamında olabileceği gibi klasik yazılı şeklinde de olabilir. BULATS Ne İşe Yarar? Personelinizi değerlendirmede: Çalışanlarınız çeşitli pozisyonlar için yeterli İngilizceye sahip mi? İşe alımlarda: Firmanıza İş için başvuranlar yeterli İngilizceye sahip mi? Personelinizin ihtiyaçlarını değerlendirmede: Çalışanlarınızın hangisinin İngilizce eğitimine ihtiyacı var? Eğitimlerinizi değerlendirmede: Personelinize aldırdığınız eğitimlerin ne kadar yararlı olduğunu Cambridge Üniversitesi’nin değerlendirmesiyle kontrol etmek ister misiniz? Kariyer gelişimi: Terfi, ikramiye ve diğer performans yönetimi araçları için çalışanlarınızın İngilizce yeterliliklerinin bağımsız kontrolünün yapılmasını ister misiniz? BULATS’I Kimler Kullanır? BULATS, dünya genelinde aşağıdaki firmalar tarafından kullanılmaktadır: Alcatel, BP, British American Tobacco, Cadbury, Citibank, Colgate-Palmolive, Compaq Deloitte & Touche, DHL, Disney, Eczacıbası, Total General Electric, GlaxoSmithKline, Guinness Heinz, HSBC, IBM, Johnson & Johnson, Kodak, KPMG, L’Oreal, Motorola, Nestlé, Nokia, Pfizer, Philips, PricewaterhouseCoopers Procter & Gamble Reuters Roche, Shell, Vodafone, Volvo.
FCE (First Certificate in English) FCE Nedir? Orta seviye üstü bir sınav olup, adayların yabancı dil becerilerinin tümünde başarılı olmasını gerektirir. Orta seviye İngilizce yeterliğinin bir kanıtı olarak iş dünyasında, endüstrilerde ve İngiltere ve başka ülkelerde bulunan öğretim kurumlarında geçerliliğikabul edilmektedir. Aralık 1996’da kapsamlı olarak yenilenmiş şekliyle kullanılmaya başlanmıştır. FCE SINAV FORMATI Okuma Adayların kısmen gerçek çeşitli olaylardan hazırlanmış metinleri okuyabilme becerileri ve bir metnin özünü, ayrıntılarını ve yapısını anlama ve anlam çıkarma becerileri test edilir. Dört bölümden oluşur. Her bölümde bir metin ve metinin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden sorular bulunur. Bölümlerin bir tanesinde iki veya daha fazla sayıda daha kısa metinler olabilir. Yazma Adayların uzmanlık gerektirmeyen çeşitli konularda belli bir amaca ve okuyucu kitlesine yönelik yazı yazabilme becerisi test edilir (örneğin mektup, makale, rapor ve kompozisyon). Bölüm 2 de yapılması gereken kısımlardan bir tanesinde adayların, beş hazırlık kitabından kendi seçtikleri birini okunmaları gerekmektedir. Adayların sınavda yazması gereken iki konu vardır; zorunlu olan konu Bölüm 1’de, dört seçenek içinden seçimli konu ise Bölüm 2’de yer alır. Her birinde 120–180 kelimeden oluşan bir metin yazılması istenir. 2. Sınav kağıdında (Yazma) yer alan isteğe bağlı konu hakkında ön hazırlık yapmak amacıyla bir ya da daha fazla sayıda kitabın okunması gerekebilir. 2002 ve 2003 yılları için belirlenmiş kitaplar aşağıda verilmiştir. İngilizcenin Kullanımı Adayların çeşitli bölümlerde istenilenleri yaparak İngilizce bilgisi ve hâkimiyetini göstermesi beklenir. Yapılması istenilenlerin bir kısmı özel olarak hazırlanmış metinlere dayanır. Beş bölüm ve 65 sorudan oluşmuştur. Metin içinde eksik kelimenin bulunması (kelime seçenekleri verilerek ya da verilmeden), “anahtar” kelime dönüşümleri, hata düzeltme ve kelime oluşturma tipi sorular sorulur. Dinleme Adaylara kısa alıntılar ve daha uzun monologlar, duyurular ve radyo programlarından alıntılar, haberler, röportajlar vs dinletilir. Bunlar orta seviyenin üstünde metinlerdir. Ayrıntıların ve özünün kavranması ve anlam çıkarılması istenir. Bu bölüm dört kısımdan oluşur. Her kısımda kaydedilmiş pasaj ve pasajlar ve bunların anlaşılıp anlaşılmadığını gösteren sorular bulunur. Her kısım iki defa dinlenir. Konuşma Standart test formatında iki aday ve iki sınav görevlisi görüşme yapar. Adayların soruları cevaplayabilmesi ve İngilizce dilinde karşılıklı görüşme yapabilmesi beklenir. Sınav görevlisi görüşmeyi canlı tutmak ve yönlendirmek için önceden hazırlanmış malzemeler kullanır. Bu kısım, sınav görevlisi ve diğer aday ile yapılan kısa görüşmeler ile adayın kendisine verilen bir konu hakkında yaklaşık 1 dakikalık konuşma yapacağı bölüm (long turn) dâhil, dört bölümden meydana gelir. Sınav merkezleri adayları Salı veya Cumartesi günleri uygulanan sınav için kaydedebilir ya da aynı oturumda hem Salı günü hem de Cumartesi günü uygulanan sınav için de kaydedebilir. Ancak bireyler aynı oturumda (aynı sınav merkezinde ya da farklı merkezlerde) hem Salı günü hem de Cumartesi günü uygulanan sınav için kayıt yaptıramaz. Aynı oturumda hem Salı günü hem de Cumartesi günü uygulanan sınav için kayıt yaptırdığı tespit edilen adayın yaptırdığı kayıt geçersiz sayılır ve sınav ücreti iade edilmez. Bölümlerin Ağırlıkları Her bir bölümün toplam not içindeki ağırlığı %20’dir. Sonuçlar Üç tip geçme notu vardır (A, B ve C) ve bu notlardan her hangi birini alan adaya sertifika verilir. Sınav notu D veya E olan adaylar, FCE sınavının gerektirdiği standarda ulaşmamış sayılır.
GMAT (Graduate Management Admissions Test) GMAT Nedir? GMAT, İşletme dalında Master Programı (MBA) olan 131 okulun oluşturduğu Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve Educational Testing Service (ETS) tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır. GMAT,sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan bir sınavdır ve okullara başvuran öğrencilerin işletme ve ilgili diğer alanlar üzerine Yüksek Lisans Eğitimi alma yeterliklerini belirlemede yardımcı olmak için tasarlanmıştır. GMAT sınavı, işletme ve ilgili alanlardaki bilgi yeterliği, lisans eğitiminde belirli bir alanda edinilen bilgileri, motivasyon, yaratıcılık insan ilişkileri gibi karakter özelliklerini veya diğer bir alandaki yeterliliği ölçmeyi amaçlayan bir sınav değildir. GMAT sınavı broşürlerine ve örnek sorularına www.gmat.org adresinden ulaşabilirsiniz. GMAT Amerika'daki Yüksek Lisans ve Doktora Programlarının İşletme,Yönetim bölümlerine başvuracak öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. GMAT sınavı çoktan seçmeli (Sözel ,Sayısal ) ve Kompozisyon (Analytical Writing Asessment) olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. GMAT SINAV FORMATI BÖLÜM SORU SÜRE Analitik Yazım Bölümü -Sorun Analizi -İddia Analizi 2 Konu 60 Dk. 30 Dk. 30 Dk. ARA 10 Dk. Sayısal Bölüm (Çoktan Seçmeli) -Problem Çözümü -Veri Yeterliliği 37 75 Dk. ARA 10 Dk. Sözel Bölüm (Çoktan Seçmeli) -Eleştirel Akıl Yürütme -Okuduğunu Anlama -Cümle Düzeltme 41 75 Dk. GMAT Sınavı Ne Zaman Nerede Yapılır ? Bilgisayarlı GMAT CAT sınavları Kuzey Amerika'daki 400'e yakın sınav merkezi ile Kuzey Amerika dışında ülkelerde yapılmaktadır. Sınav merkezleri genelde üniversiteler, kolejler, bazı liseler, ETS ofisleri ve Sylvan Teknoloji Merkezleri'nde yer alır. Kuzey Amerika dışındaki bilgisayar ağının gerekli yeterliliğe ulaşamadığı yerlerde GMAT sınavları hala kağıt üzerinde yapılmaktadır. GMAT sınavlarının kağıt kalemle yapıldığı zamanlarda yılda ancak üç kere düzenlenebilen bu sınav, günümüzde bilgisayar merkezlerinde her ayın üç haftasında sürekli olarak yapılmaktadır. Test saatleri ve günleri sınavı yapan merkezler arasında değişiklik gösterebilir. GMAC, sınav merkezlerinin yıl boyunca haftanın altı günü ve günde 10 saat açık kalmasını sağlamaya çalışmaktadır. Sınav için başvuruda bulunduktan hemen sonraki iki gün içinde sınava girebileceğiniz gibi, sınav merkezine yapılan başvuruların yoğunluğuna göre birkaç hafta beklemek zorunda da kalabilirsiniz. GMAT İçin Nasıl Kayıt Olunur ? Bilgisayara dayalı GMAT sınavına test merkezlerinden bir randevu alarak kayıt olabilirsiniz. Bunu yaparken aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanabilirsiniz: GMAT İçin Nasıl Kayıt Olunur ? Doğrudan sınav merkezlerinden birini arayabilirsiniz. GMAC web sitesi www.gmac.com vasıtasıyla kısa bir süre sonra internet üzerinden (Visa, MasterCard, ya da American Express Kartları ile) kayıt yaptırmak mümkün olacaktır. GMAT Sınavına Tekrar Giriş GMAT'a istediğiniz kadar girebilirsiniz, aynı ay içinde iki kez giremezsiniz. Örneğin, Kasım ayının herhangi bir gününde GMAT'a girdiyseniz, Aralık ayının herhangi bir gününde tekrar girebilirsiniz. Bütün tekrarlar için benzer prosedürler geçerlidir. GMAT Sınavının İptali Sınavdaki performansınızdan memnun kalmadıysanız ve bu sınavdan alacağınız puanın kayıtlara geçmesini istemiyorsanız sınavı iptal ettirebilirsiniz. Bu iptal işlemini henüz sınav sırasında ya da sınavdan hemen sonra kendiniz yapabilirsiniz. Bunun yanında, sınav esnasında mola verdiğinizde belli bir sürenin aşılması durumunda sınavınız yapılan bir uyarıdan sonra hemen kendiliğinden iptal olacaktır. Sınav sonrasında resmi olmayan test sonuçları öğrenildiği takdirde bu sınavın iptali artık mümkün olmamaktadır. Gayri resmi sınav sonucunun alınmadığı durumlarda ise sınava girdiğiniz günden itibaren bir hafta içinde sınavınızın iptalini isteyebilirsiniz. Okullara gönderilen sınav sonuç belgelerinde iptal edilen sınavlara ilişkin bilgiler de yer alır, fakat sınav iptalinin kabul aşamasında öğrenciler açısından herhangi bir dezavantajı yoktur GMAT SINAV KOŞULLARI Test Ücreti 250 $ Internet http://www.mba.org Testin Alınabileceği Yerler İstanbul -Pearson Professional Center Turkey Ankara -Ankara Dilko İzmir -İzmir Ekonomi Üniversitesi
GRE (Graduate Record Examination) GRE Nedir? Yurtdışında özellikle Amerika da MBA haricinde, MA, MSC gibi akademik ağırlıklı master yapmak isteyen öğrencilerin mutlaka girmesi gereken bir sınav olan GRE özellikle mühendislik, eğitim, sosyal bilimler, doğal bilimler üzerine iyi bir üniversitede master yapmak isteyenler icin zorunludur. Sınav hakkında detaylı bilgiyi gre.org adresinden de elde edilebilirsiniz. Yılda en fazla 5 defa sınava girebilirsiniz ve her bir sınavdan sonra 2 ay ara vermeniz gerekir GRE SINAV FORMATI BÖLÜM SORU SÜRE Yazım Bölümü -Verilen iki görüşten birini savunmak -Verilen bir iddiayı analiz etmek 2 Konu 75 Dk. 45 Dk. 30 Dk. ARA 10 Dk. Sayısal Bölüm (Çoktan Seçmeli) -Problem Çözümü -Karşılaştırmalı Sorular 28 45 Dk. ARA 10 Dk. Sözel Bölüm (Çoktan Seçmeli) -Okuduğunu Anlama -Cümle Tamamlama -Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler 30 30 Dk. Bu 3 ana bölüm farklı sırada çıkabilir. Testin ilk iki bölümünden sonra 10 dakikalık bir ara vardır. GRE sınavı ayda bir kez her ayın ikinci Cumartesine gelen gün, iki seans halinde uygulanmaktadır. (Sabah 9.00 seansı ve Öğlen 13.00 seansı). İLM, GRE sınavlarına hazırlık kursunu part-time olarak hafta içi veya hafta sonu düzenler. Haftada 3 veya 5 saat olarak verilen kurslar, alanından uzman Amerika’lı öğretmen tarafından verilir. Test Ücreti 190 $ Internet http://www.ets.org Testin Alınabileceği Yerler İstanbul -Bilge Adam Ankara -Türk Amerikan Derneği İzmir -Türk Amerikan Derneği
İLM, SAT sınavlarına hazırlık kursunu part-time olarak hafta içi veya hafta sonu düzenler. Haftada 3 veya 5 saat olarak verilen kurslar, alanından uzman Amerika’lı öğretmen tarafından verilir. SAT SINAV FORMATI BÖLÜM SORU SÜRE Yazım Bölümü -İngilizce bilgisinin değerlendirildiği bir konu -Bir konu hakkında taraf tutarak örneklerle desteklemek 2 Konu 60 Dk. 35 Dk. 25 Dk. ARA 5 Dk. Sayısal Bölüm (Çoktan Seçmeli) -Sayılar, Geometri, İstatistik, Olasılık, Cebir ve Fonksiyonlar,Veri Analizi 60 70 Dk. ARA 5 Dk. Sözel Bölüm (Çoktan Seçmeli) -Okuduğunu Anlama -Cümle Tamamlama -Akıl Yürütme 78 70 Dk. SAT Sınav Koşulları Test Ücreti 49$ Internet Adresi: http://www.collegeboard.com
TOEIC (TEST OF ENGLISH FOR INTERNATIONAL COMMUNICATION) Sınav hakkında bilgi ve sınav tarihleri hakkında TOEIC sitemizi ziyaret ediniz. The Chauncey Group International tarafından hazırlanan ve Educational Testing Service tarafından uygulanmakta olan TOEIC sınavı New Jersey merkezli olarak 35 ülkede 30 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır. Günlük iş ortamlarında kullanılan konuşma ve yazı örnekleri kullanılarak hazırlanmakta olan TOEIC sınavı İngilizce hakimiyetin ölçmek için uygun ve objektif bir sınavdır. Danışmanlık firmaları, İngilizce öğretmenleri, insan kaynakları yöneticileri ve yabancı dille eğitim veren eğitim kurumları, kişinin İngilizce seviyesinin tespit edilmesinin gerekli olduğu durumlarda dünyanın her yerinde TOEIC sınavından yararlanabilmektedir. Çoktan seçmeli 200 sorunun yer aldığı TOEIC, dinleme ve okuduğunu anlama bölümlerinden oluşmaktadır ve 2 saat sürmektedir. Dinleme bölümünde fotoğraflar, soru-cevap, kısa diyaloglar ve kısa konuşmalar temalı 100 soru bulunmaktadır. Okuduğunu anlama bölümünde ise cümle tamamlama, yanlışı bulma, okuduğunu anlama temalı 100 soru bulunmaktadır. Sınav bitiminde öğrenci kişisel bilgilerini ve eğitim, iş tecrübesi ile ilgili anket sorularını da cevaplar. Geçme ve kalma olmayan sınavda katılımcılar sınav sonucunda aldıkları puana göre derecelendirilir. Her alt puan 5-495, toplam puan ise 10-990 arasında değişmektedir. TOEIC SINAV FORMATI TOEIC 2 saat süren, 200 soruluk, dinleme ve okuma bölümlerinden oluşan çoktan seçmeli bir sınavdır. 1. Bölüm: Dinleme Dinleme bölümü 100 sorudur, yaklaşık 45 dakika sürer ve CDden dinlenir. 1. Kısım: Fotoğraflar - 4 şıklı 10 soru 2. Kısım: Soru-Cevap - 3 şıklı 30 soru 3. Kısım: Kısa diyaloglar - 10 diyalog, her biri için 4 şıklı 3 soru 4. Kısım: Kısa konuşmalar - 10 konuşma, her biri için 4 şıklı 3 soru 2. Bölüm: Okuma Okuma bölümünün süresi 75 dakikadır ve toplam 100 sorudan oluşur. 1. Kısım: Eksik cümleleri doldurma - 4 şıklı 40 soru 2. Kısım: Metin doldurma - 4 metin, her birinde 4 şıklı 3 soru 3. Kısım: Okuduğunu anlama - Tek metinli 28 soru, çift metinli 20 soru Sınav, süresi 2 saat olmakla birlikte sorular dışındaki ek zaman da eklenince yaklaşık 2,5 saat sürmektedir. TOEIC SINAV PROGRAMLARIMIZ Hafta İçi Sabah Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl-Ça-Prş-Cm 10:00-13:50 4 Ders 20 Ders 5 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 10:00-13:50 4 Ders 16 Ders 6 Hafta Hafta İçi Akşam Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl-Ça-Prş 19:00-21:50 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 19:30-22:10 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 17:30-20:20 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Hafta Sonu Sabah Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 10:00-13:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Hafta Sonu Öğlen Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 14:00-17:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Cts-Pzr 14:00-17:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Cts-Pzr 14:00-17:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Hafta Sonu Akşam Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 17:30-21:25 4 Ders 8 Ders 12 Hafta
PROFICIENCY sınavına hazırlıkta İSTANBUL LİSAN MERKEZİ yetkili TOEFL TEST sınav merkezi olmanın verdiği avantaj ile akademik çalışmalarda her zaman bir adım önde olmuştur.IELTS,FCE, PROFICIENCY ve YDS gibi diğer sınavlara hazırlıkta 30 Yılı aşan bir tecrübe ve birikime sahiptir.Konusunda uzman TEFL diplomasına sahip minimum 5 yıl tecrübeli akademik kadrosuyla başarısını ispatlamaktadır.Eğitimi grup veya birebir ( Özel Ders ) dersleri ekonomik fırsatlar ile alabilirsiniz. Proficiency Nedir? Proficiency sınavları şirketler veya Üniversiteler tarafından verilebilir. Proficiency sınavları üniversiteler tarafından verildiğinde hedef öğrencinin hazırlık sınıfını okumadan derslerine doğrudan devam edip edemeyeceğini belirlemektir. Öğrenci hazırlık sınıfını okumuş ise, Proficiency sınavının amacı öğrencinin hazırlık dönemini başarı ile tamamlayıp tamamlamadığını belirlemektir. Proficiency Ne Zaman Verilir? Genellikle Eylülün ikinci haftası ile Ekimin ikinci haftaları arasında yapılan Procifiency (Yeterlilik) Testlerinin tarihleri üniversiteler tarafindan belirlenir. Proficiency Sınavının İçeriği Nedir? Procifiency sınavları içeriği üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte Dil Bilgisi (Grammer), Kelime Bilgisi (Vocabulary), Okuduğunu Anlama (Reading Comprehension), Dinlediğini Anlama (Listenining Comprehension ve Yazma (Essay) bölümlerinden oluşmaktadır. PROFICIENCY SINAV FORMATI Proficiency derslerimiz üniversite kazanan öğrencilerin, Yeterlilik Sınavı sonuçlarına göre hazırlık sınıfını geçmeleri ya da hazırlık sınıfına üst seviyeden başlayıp dönem atlamaları amacıyla hazırlandıkları İngilizce Sınavı için bire bir çalışma şeklinde düzenlenmektedir. İngilizce Hazırlık derslerimize katılacak olan kursiyerlerin, İngilizce seviyeleri asgari olarak Pre-İntermediate seviyede olmalıdır. İngilizce Hazırlık çalışmalarımız sene içinde hazırlık sınıfında okuyan öğrencilere vize ve final sınavların da, eylül veya ekim aylarında ise hazırlık sınıfını atlama amaçıyla bütün sene boyunca düzenli olarak devam eder. 1-Grammar; Proficiency konuları içeriğinde ki tüm dilbilgisi konularını inceler, bir çok konu testi ile öğrenilenleri pekiştirir ve deneme testleri ile konunun öğrenilip öğrenilmediği veya tekrar edilmesi gerekip gerekmediği hakkında bilgi verir. 2-Reading; Okuma parçalarını içeren soru çözümlerin de en önemli konu olan metin analizleri, cümle içerisinde bilinmeyen kelimelerin anlamlarını içerikten çıkarma, okuduğunu anlama teknik ve ip uçları ile ilgili çalışmalar yapılır. metin anlama da büyük önemi olan skimming ve scanning teknikleri öğretilerek metnin kolayca ve doğru bir şekilde çözümlenmesi sağlanılır. 3-Writing; İngilizce metin oluşturma, essay yazma teknik ve kuralları öğretilir. metin yazmadan önce gerekli taslak çalışması yazma bölümünün en önemli kısmıdır, o konu da özel bir eğitim verilir. 4-Listening; Her Proficiency sınavın da olmasa da eğer tercih edilen Üniversitenin sınav formatında dinleme bölümü varsa , gereken ileri düzeyde dinleme, dinlediğini anlama ve dinlediği metin ile ilgili soruları cevaplayabilme yetenekleri özel bir çalışma ile adaya öğretilir. 5-Speaking; sadece bir kaç tane Üniversite formatın da olan speaking bölümü için yabancı öğretmenler ile işbirliği yapılarak, telaffuz çalışmaları, dinlediğini anlama, cevaplama çalışmaları yapılır, konu hakkında etkin bir konuşma yapmak için planlama örnekleri ve ip uçları verilir. 6-Yeterlilik Sınavı; Müfredatımızı daha önce çıkmış olan Türk ve yabancı Üniversitelerce uygulanmış yeterlilik sınavı örnekleri ile kursiyerlerimizin sınav konusunda deneyim kazanmalarını sağlarız. PROFICIENCY SINAV PROGRAMLARIMIZ Hafta İçi Sabah Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl-Ça-Prş-Cm 10:00-13:50 4 Ders 20 Ders 5 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 10:00-13:50 4 Ders 16 Ders 6 Hafta Hafta İçi Akşam Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Pt-Sl-Ça-Prş 19:00-21:50 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 19:30-22.10 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Pt-Sl-Ça-Prş 17:30-20:20 3 Ders 12 Ders 8 Hafta Hafta Sonu Sabah Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 10:00-13:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Hafta Sonu Öğlen Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 14:00-17:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Cts-Pzr 14:00-17:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Cts-Pzr 14:00-17:50 4 Ders 8 Ders 12 Hafta Hafta Sonu Akşam Günler Ders Saatleri Günlük Haftalık Toplam Kurs Süresi Cts-Pzr 17:30-21:25 4 Ders 8 Ders 12 Hafta
İLM, TOEFL TEST MERKEZİ’NDE TOEFL SINAVINA % 100 BAŞARI İLE HAZIRLANABİLİRSİNİZ TOEFL-IBT KURSU İstanbul Lisan Merkezi Yetkili Tüm Şubeleri TOEFL IBT Sınav Merkezi'dir. İstanbul Lisan Merkezi, ETS'ye (Educational Testing Service) bağlı yetkili sınav merkezidir ve TOEFL IBT sınavına İstanbul Lisan Merkezi Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş ve Mecidiyeköy şubelerinde girilebilir. İstanbul Lisan Merkezi TOEFL IBT kursları düzenlemektedir. Öğrencilerimizin hemen hepsi sınava kursumuzda hazırlanarak hedefledikleri skorlara ulaşmışlardır. Deneyimli eğitmen kadromuz sürekli dünyada ki yeni gelişme ve yayınları takip ederek öğrencilerimizin hizmetine sunmaktadır. Öğrencilerimiz program sonunda eksiklerini tamamlar ve sınav hakkında gerekli tüm bilgi ve beceriyi edinirler. TOEFL IBT Sınav hazırlık programı süresince öğrencilerimiz kursumuzun tüm imkanlarından ekstra bir bedel ödemeden faydalanabilmektedir. İstanbul Lisan Merkezi'nde sınava hazırlanan öğrencilerimiz sınav hazırlık süresince ne kadar doğru bir karar verdiklerini göreceklerdir. Kursumuz hakkında genel bilgiler; TOEFL IBT hazırlık kursunun tamamı TOEFL IBT eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Bilgisayarda çalışma için ücret alınmamaktadır. Kurs süresince gerekli tüm materyal ve kitaplar konusunda öğrencilerimize temin edilmektedir. Eğitimler deneyimli yabancı,TOEFL IBT’de uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. TOEFL IBT eğitimleri için kullanılan, modern ve internet bağlantılı Bilgisayar Laboratuarı mevcuttur. Dersler hem sınıf hem bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Öğrenciler ders haricinde soru bankamızdan geçmiş dönem sorularından yararlanabilir. Eğitmenlerimiz her öğrenciyle birebir ilgilenir ve gerek gördüğünde özel programlar önerir. Eğitimlerimiz istenildiği takdirde kişiye veya gruplara özel olarak da düzenlenebilmektedir.
***İLM idp IELTS Referans Partneridir. IELTS: International English Language Testing System sınavına hazırlık programında öğrencilerimize; - Dinlediğini anlama becerisi (Listening Skills), - Okuduğunu anlama becerisi (Reading Skills), - Konuşma becerisi (Speaking Skills) ve - Kompozisyon yazabilme becerisi (Written English Skills) - Kelime Bilgisi (Vocabulary) - Sınav Grameri (Akademik Gramer - Bu bölüm sınavda olmamakla beraber dileyen öğrencilerimizin eğitimine destek olmak için verilir. ) eğitimleri verilmektedir. IELTS için kullanılan materyallerimizden bazıları; Cambridge IELTS 1-8 New Insight into IELTS Barron's IELTS Vocabulary for IELTS Step up to IELTS Objective IELTS
YDS sınav tekniğine yönelik skor hedefli kesin sonuç. 17 Eylül 2017 YDS sınavına yönelik olarak açılacak grupların başlama tarihleri için tıklayınız 35 Yıllık Tecrübe İLM, Güvenirliği ve başarısını Uluslararası kanıtlamış Dil Okuludur. İLM, TOEFL Yetkili Resmi Sınav merkezidir İLM, Avrupa Dil Sertifikaları TELC Yetkili sınav merkezidir. Akademisyenlerin en çok tercih ettiği Dil Okuludur. DERS SAATLERİ DIŞINDA EK OLARAK; Ücretsiz YDS kelime dersleri Ücretsiz YDS gramer dersleri Ücretsiz YDS ders materyelleri Sınırsız YDS deneme sınavları Deneme sınav çözüm dersleri Online YDS destek eğitimleri YDS motivasyonunu arttırmaya yönelik danışmanlık hizmetleri verilmektedir. -------------------------------------------------------------------------------- YDS kursunun amacı; YDS'de hedeflenen puana ulaşabilmeniz için gerekli gramer bilgisi sınav tenkniğine yönelik stratejileri öğretmek ve sınav prtatiği kazandırılarak,gireceğiniz ik sınavda hedefinize ulaşmanızı sağlamaktır.Bu amaçla,YDS hazırlık programımız,YDS sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra,sınavda uygulayabileceğiniz taktikler,YDS sınav tekniğine yönelik eğitimler ve sınav pratiğine yönelik çalışmaları içermektedir.Dersler son YDS sınavındaki formata göre hazırlanmış kaynaklar kullanılarak yapılır. YDS Eğitmenler; YDS kurslarındaki eğitmenlerimiz YDS sınav teknikleri ve soru tipleri konusunda uzman,uzun yıllardır YDS konusunda İLM'de ve çeşitli üniversitelerin akademik kadrosunda görev alan öğretmenlerden oluşmaktadır.Dersler YDS sınavına odaklı,sınav tekniğine ve sınav pratiğine yönelik eğitimler verilerek katılımcıların YDS puanlarını arttırmaları hedeflenir. YDS kursunun içeriği; İLM YDS kursu programı Yabancı Dil Bilgisi seviye tespit sınavına (YDS) girecek adayların belirlenen İngilizce seviyelerindeki ihtiyaçlarına göre YDS kurs programında belirlenen sistem içinde giderilecek şekilde hazırlanmıştır. YDS kursunda amaç; Adayların YDS'de hedefledikleri puana ulaşmalarını sağlamaktır.Bu amaçla her seviye için YDS grupları oluşturulur.YDS eğitimlerinde programın başladığı ilk haftalar İngilizce Gramer tekrarı yapılır.Daha sonraki haftalarda YDS soru çözme tekniği üzerinde çalışılır.YDS gramer YDS kelime çalışmaları yapılır.Sınırsız sayıda yapılan YDS deneme sınavlarında katılımcıların eksik bilgileri geçirilir.Online YDS deneme sınavları ve Online kelime çalışmaları yapılır. YDS kursunda görev alan eğitmenler; YDS konusunda uzmanlaşmış,uzun yıllardır bu konuda eğitim veren İLM'de YDS eğitimleri konusunda kariyer yapmış kişilerden oluşur.İLM'nin 35 Yıllık tecrübesi,Uluslararası geçerliliği olan TOEFL,TELC, yetkili sınav merkezi olması,YDS sınav tekniği üzerinde uzun yıllardaır yapmış olduğu çalışmalar.YDS yönelik ders materyalleri ve deneme sınavları kursiyerleri başarıya götüren en önemli etmenlerdir.İLM güvenirliği ve eğitim kalitesi dünyada en çok kabul gören ETS sınav merkezi tarafından onaylanmış bir eğitim kurumudur. YDS kurs programının amacı; Adayaların istedikleri skora ulaşmalarını sağlaman için,eksik İngilizce bilgilerini tamamlamak ve YDS sınav tekniğini öğrenerek soruları daha hızlı ve doğru çözebilmelerini sağlamaktır.

Yorumlar
Damla YALMUN
TOEFL kursu için İstanbul Lisan Merkezine gittim ve kısa sürede puanımda ciddi artış oldu. Hedeflediğim puanı 2 aylık bir kursta elde ettim.
08.01.2018