İstanbul Bakırköy Jale İzzetoğlu Erözkan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Jale  İzzetoğlu Erözkan

bakirköy, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tiyatro Kursu , Drama Kursu , Yaratıcı Drama Kursu , Diksiyon Kursu , Sahne Sanatları Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Jale İzzetoğlu Erözkan, İSTANBUL BAKIRKÖY ve civarında hizmet vermekte olup 24.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6415 kurs/özel ders verenden 2664 . sıradadır. Başta Sahne Sanatları olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Jale İzzetoğlu Erözkan, 78 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Konservatuvar tiyatro bölümü mezunu ve profesyonel oyuncuyum. Uzun yıllardır oyunculuk ve eğitmenlik yapmaktayım. Aynı zamanda radyo spikerliği, programcılığı ve editörlüğü de yaptım. Belediye ve özel kuruluşlarda diksiyon eğitmeni olarak yıllarca çalıştım.İstanbul içinde çocuklara ve yetişkinlere yönelik tiyatro, drama ve diksiyon ve nefes dersleri vermekteyim.Bireysel derslerin yanında, kurumsal şirketlere ve gruplara da ders veriyorum.


Tiyatro Nedir?

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir. Farklı bir şekilde duyguların ve olayların hareket (jest)ve konuşmalarla anlatılmasıdır. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır. Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş yoluyla gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir.

Tiyatro dersleri kurstan kursa küçük farklılıklar gösterse de genellikle aynı program üzerine şekillendirilir. Çoğu sahne tutkunu için tutkuya dönüşen bu sanat kişilere kendilerini keşfetmelerini sağlayacak unutulmaz deneyimler kazandıracaktır.

Sahne tozunu bir kez yuttuğunuzda, bir kez dahi alkışlandıktan sonra bu heyecandan vaz geçmek istemeyeceksiniz. Eğitimlerin ders programını ve içeriğini merak ediyorsanız eğer;

Program İçeriği

Ses
Beden Dili
Şan
Doğaçlama
Nefes
Diksiyon
Tiyatro Dili
Oyunculuk Teknikleri
Toplu Oyunculuk
Tiyatro Tarihi ve Kuramları
Dans
Yaratıcı Drama
Fonetik
Artikülasyon
Sahne Arkası

Kurslara Kimler Katılabilir?

Sanata saygısı ve tiyatroya merakı olan herkes katılabilir. Perde bir kez de sizin için açılsın istiyorsanız, sahne sizi bekliyor.

7-13 yaş arası Çocuk Grubu
14-18 yaş arası Genç Grubu
18 ve üstü için Yetişkin Gruplarına katılabilirsiniz

Drama Nedir?

Drama; genellikle kurgusal bir esere dayalı, oyuncular tarafından canlandırılan bir anlatı türü. Bir sözcüğü, bir kavramı, bir davranışı, bir tümceyi, bir fikri ya da yaşantıyı veya bir olayı, tiyatro tekniklerinden yararlanarak oyun ya da oyunlar geliştirerek öyküleştirmektir. Yunancada hareket anlamına gelen “dran” eyleminden çekimlenmiştir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Uzun yıllardır diksiyon ve etkili konuşma dersi veriyorum. Belediyelerde ve özel kurslarda grup ders geçmişim vardır. Bunun yanısıra özel ders de vermekteyim. Gruplara, şirketlere ve bireysel olarak hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik çalışmalarım vardır.