İstanbul Başakşehir Bülent Kara

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bülent KARA

başakşehİr, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Cad Cam Kursu , Navisworks Kursu , Solidcam Kursu , Teknik Resim Kursu , SolidWorks Kursu , Mastercam Kursu , CNC Kursu , Mimari Proje Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bülent KARA, İSTANBUL BAŞAKŞEHİR ve civarında hizmet vermekte olup 04.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5854 kurs/özel ders verenden 4110 . sıradadır. Başta Navisworks olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bülent KARA, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
15 yıllık sektör tecrübesi ile ;
Solidworks     Kalıp tasarımı,  ürün tasarımı, makine tasarımı, render
Mastercam 2.5 eksen 3 eksen işleme
Work nc       2.5 eksen 3 eksen işleme

Cnc dersleri verilmektedir. parça bağlama - parça sıfırlama başlıca kod kullanımı - program gönderimi


Cad Cam Nedir?

CAD CAM  - Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli İmalat anlamına gelen terimlerdir. Tasarım ve Üretimde bir takım fonksiyonları yerine getirmek için dijital bilgisayarların kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir.

Bilgisayar Destekli Tasarım ( CAD ), mühendislik dizaynının ortaya çıkarılması, geliştirilmesi, analizi ve modifikasyonu desteklemek için bilgisayar sistemlerinin kullanılması olarak tanımlanabilir. CAD CAM sistemi, kullanılan bir donanım ( hardware ) yazılım ( software ) ve kullanıcı üçlüsünden oluşur.

CAD CAM donanımı, tipik olarak bir bilgisayarı, bir veya daha fazla grafik gösterimli terminali, klavyeyi, yazıcıyı, çiziciyi ve diğer çevresel donanımı içerir.

CAD CAM yazılımı, sistem üzerinde bilgisayar grafiklerini uygulamak için bilgisayar programlarını ve kullanıcı firmanın mühendislik fonksiyonlarını kolaylaştırmak için şu programların kullanılmasını içerir. Bu uygulamalar;

Bilgisayar Destekli İmalat ( CAM ), bir imalat tesisinin üretim kaynakları arasında oluşturulan bir bilgisayar etkileşim alanı vasıtasıyla tesisin faaliyetlerini ister direkt ister endirekt olarak planlaması, yönetimi ve kontrolü için bilgisayar sistemlerinin kullanımı olarak tanımlanabilir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere CAM in uygulamaları iki geniş kategoriye ayrılır:

a- Bilgisayarlı Gözetim ve Kontrol: Bilgisayarların sürecin gözlenmesi veya kontrolü amacıyla imalat sürecine doğrudan doğruya bağlandıkları doğrudan uygulamalarıdır.

b- İmalat Destek Uygulamaları: Bilgisayarla imalat sürecin arasında doğrudan bir etkileşimin olmadığı, bilgisayarın tesis içindeki üretim faaliyetleridir.

Navisworks Nedir?

Autodesk Navisworks yazılımının temel özelliklerinin kavranması, 3 boyutlu farklı formatta dosyaların birleştirilmesi, görsel projelerin incelemelerinin yapılması, yorum ve işaretlemelerin eklenmesi, inşaat planı oluşturularak simulasyonlarla plan ve modelin kontrol edilmesi, sunumlarda kullanılması için interaktif animasyonların hazırlanması,  3 boyutlu ve 2 boyutlu modellerden metrajın alınması ve ışıklandırma ekleyerek fotorealistik çıktılar elde edilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca 4B simülasyon yapmak içinde kullanılmaktadır.

Autodesk Navisworks’ün Özellikleri

Navisworks ve Plant 3D yazılımları çoğu analiz ve sunum özelliği için koordineli çalışır.
Çeşitli yazılımlardan toplanan verileri ortak bir alanda incelemenizi sağlar.
Uzaklık, alan ve açı ölçümü özelliklerini kullanarak detayları inceleyin.
Proje üzerinde işaretler ve notlar bırakarak işleyişi kolaylaştırın. Proje üzerindeki gezintileri kayıt altına alın ve ortaklarınızla paylaşın.
Yapılan tüm projelerinizi NWD ya da DWF dosyası içinde yüzde yüz güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.
“Timeliner” özelliği yardımı ile tasarımlarınızı 4. boyuta taşıyabilir, söz konusu projenin zaman planlama hakkındaki bilgilerine de hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz

Autodesk Navisworks’ü Tercih Etmek İçin 10 Neden?

Projenizi somut olarak gerçek hayata geçirmeden analizler yardımıyla tecrübe edebilirsiniz.
Yapı Bilgi Sistemi uyumlu bir yazılımdır. Eksiksiz bir şekilde proje bilgisi sunumu yapabilirsiniz.
Çoğu 3 boyutlu dosya ile entegre olabilir. Bu özelliği kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
Fotoğrafı görselleştirme özelliği ile gerçeğe çok yakın görüntüler kullanabilirsiniz.
Nesne canlandırarak gerçekçiliği arttırabilirsiniz.
Ölçüm yapan özelliklerle projenizin gerçeğe yakınlığını arttırabilirsiniz.
Çakışma ve algılama gibi kontrolleri yapabilir.
Yapı Bilgi Sistemi entegrasyonu ve Bulut yönetimi ile kolay ulaşım sağlanabilir.
Projelerinizi mobil cihazlardan takip ederek sahadaki müdahalelerinizi verimli hale getirebilirsiniz.
Animasyonlar ile gerçeğe çok yakın sunumlar yapabilirsiniz.