İstanbul Şişli Torus Akademi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Torus Akademi

şİşlİ, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Dikkat Eksikliği Kursu , Okuma Güçlüğü Kursu , doğaçlama Kursu , Yazarlık Kursu , LGS TEOG Matematik Kursu , Ortaokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Kriz Yönetimi Kursu , Kurum İçi İletişim Teknikleri Eğitimi Kursu , Hızlı Okuma Kursu , Beden Dili Kursu , eleştirel düşünme Kursu , hitabet Kursu , Değişim Yönetimi Kursu , Farkındalık Kursu , Hafıza Teknikleri Kursu , Hedef Koçluğu Kursu , İnovasyon Kursu , Kariyer Koçluğu Kursu , Mentörlük Kursu , NLP Kursu , Öğrenci Koçluğu Kursu , Özgüven Kursu , Proje Yönetimi Kursu , Psikolojik Testler Kursu , Satış Koçluğu Kursu , Siyaset Koçluğu Kursu , Stres Yönetimi Kursu , Süreç Yönetimi Kursu , Theta Healing Kursu , Wellness Kursu , Yaratıcı Okuma Kursu , Yönetici Koçluğu Kursu , Zaman Yönetimi Kursu , Zeka Oyunları Kursu , Zihin Haritaları Kursu , Yaşam Koçluğu Kursu , Konsantrasyon Kursu , Motivasyon Kursu , Sosyal Gelişim Kursu , Yaz Okulları Kursu , bitcoin Kursu , blockchain Kursu , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Dış Ticaret Kursu , E-Ticaret Kursu , Eğitim Danışmanlığı Kursu , Kalite Yönet. Sistemi Kursu , Müşteri Memnuniyeti Kursu , Reklamcılık Kursu , İnsan Kaynakları Kursu , Halkla İlişkiler Kursu , Yöneticilik Kursu , Broker Kursu , Liderlik Kursu , Girişimcilik Kursu , Satış Kursu , Pazarlama Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu , İş Geliştirme Kursu , Açık Lise Kursu , Etüt Kursu , Liseler İçin Arasınıf Etüt Kursu , Temel Lise Kursu , Türkçe Kursu , TYT Matematik Kursu , TYT Türkçe Kursu , KPSS Matematik Kursu , KPSS Türkçe Kursu , KPSS-A Kursu , KPSS-B Kursu , TYT Kursu , Açıköğretim Kursu , KPSS Kursu , ALES Kursu , DGS Kursu , LGS (TEOG) Kursu , YKS Kursu , AYT Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Torus Akademi, İSTANBUL ŞİŞLİ ve civarında hizmet vermekte olup 04.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6427 kurs/özel ders verenden 1569 . sıradadır. Başta Hızlı Okuma olmak üzere 80 farklı kurs/özel ders vermektedir. Torus Akademi, 178 gelen talepten 36 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba Sevgili Dostlar;
BİLİYORUZ HAYALLERİNİZ VAR !!!
Belki;
BİR ÖĞRENCİSİNİZ;İyi bir lise ya da iyi bir üniversite kazanmak ve hayalinizde hakettiğiniz hayata ulaşmak istiyor,ailenize,insanlığa ve dünyaya güzel işler sunmak istiyorsunuz ve bunun için de sürdürülebilir olarak mutlu ve başarılı bir bireye dönüşmeye ihtiyacınız var.
Belki;
ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNİ ÖNEMSEYEN BİR ANNE/BABASINIZ;
Okuldan ve derslerden sıkılan,ödevlerini siz söylemeden yapmayan,sınavlara sürekli sizinle beraber çalışan,öz disiplini,özgüveni ya da sosyal becerilerinin en iyisi olmasını istediğiniz ama bir türlü TV ve Tablet başından kalkmayan;kendi sorumluluklarını gönüllü olarak  yerine getirmesini istediğiniz tatlı-sevimli ve canınız ciğeriniz olan bir yavrunuz var 🙂
Belki;
BİR ÇALIŞAN/GİRİŞİMCİ ya da YÖNETİCİSİNİZ:
Dünya hızla değişiyor; Bilgiye ulaşma hızımız ise logaritmik olarak artıyor.Her gün incelenmesi gereken dosyalar artıyor.Sosyal medya,dijital çağ;ödeme sistemlerinden satışa,Liderlikten robotik makinelere kadar inanılmaz bir hızla değişerek evriliyorFakat sizin hem çalışıp hem işinizi büyütürken aynı zamanda kendinizi yenileyerek bu yeni dünyaya ayak uyduramadığınızı görüyorum.Hızlı okumak,doğru bilgiyi diğerlerinden ayırt etmek,hızlı çözüm üretip uygulamak ve ekibinize de bu güncellemeleri öğreterek devam etmeniz gerek…
ÇOK ŞEYE İHTİYACINIZ VAR DEĞİL Mİ ?
KORKMAYIN !
DENEYİMLİ EKİBİMİZ SİZLERİN PROBLEMLERİNE ÇÖZÜM OLMAK İÇİN 4 YILDIR SAHADA ve KURUMLARDA ÇALIŞMALAR YAPIYOR.
OKUL HAYATINDA;
HIZLI OKUMA’dan İNGİLİZCE’ye;Hafıza Teknikleri,Dikkat Konsantrasyon,Öğrenmeyi Öğrenme,Sınav Motivasyonu,Öğrenci Koçluğu konularında problemlerinizi çözüyoruz.
HAYAT OKULUNDA İSE;
SATIŞ PAZARLAMA’dan PROJE GELİŞTİRME’ye;Tasarım,Kodlama,Zaman Yönetimi,Stres Yönetimi,Liderlik,Planlama ve Reklam konularında çözüm ortaklığı yapıyoruz.
VE PARA İADE GARANTİSİ SUNUYORUZ !!!
Biz burdayız Sevgili okur ;Peki ya SEN?
BAŞARMAK İÇİN EYLEME GEÇMEYE HAZIR MISIN?
HİKAYEMİZ
Lise son sınıfta deneme sınavlarından çok iyi sonuçlar alıyorken ana sınavda türkçede 40 sorudan 15 net yaptığım için 100.000. oldum.İLK 10.000 hedefleyen bir öğrenciyken;hayat kafama bir tuğlayla vurmuştu.Çok istemesem de o yıl tercih yaptım ve Denizli Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliğine gittim.Fakat orda okurken içimde bir huzursuzluk vardı.Acaba hızlı okuma bilseydim İstanbul’u kazanır mıydım? sorusu bana uykusuz geceler geçirtmeye başlamıştı.Bir süre sonra karar verdim Hızlı Okuma Eğitimi alacaktım ve tekrar sınava girip sadece Türkçeyi fulleyecek ve sınavdan intikam alacaktım.Böylece kendime başarısız olmadığımı ispatlayacaktım.Neyse hızlı okuma öğrendim ve YGS’ye girdim;bir sürpriz yapmış ve tüm soruları çözmüştüm ve sonuçlar gelince ilk 40.000 e girmiştim.
Ve benim için yeniden huzursuz uykular başlamıştı.
Çünkü 65 gün vardı eğer 2. aşamaya girersem yeniden tercih yapabilirdim.Fakat okul puanım 25 puan kesilecekti.Hedefim İTÜ,YTU idi. Fizik,kimya,biyoloji,matematik ve geometri’62 günde halledecektim.
Dersane yok!
Öğretmen yok!
Üniversiteye devam ediyorum!
Vakit dar;Menzil uzundu..
Ve her ne olursa olsun başarmaya ant içtim iki ay boyunca günde ortalama 21-22 saat çalışarak sınava hazırlandım.
SONUÇ MU?
Bütün imkansız görünenlere rağmen,olumsuz tüm yorumlara rağmen YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-Biyomühendisliği kazandım.
Kendimi keşfettiğim bu eğitim ve mücadelenin sonrasında karar verdim eğitmenlik için hocamdan dersler aldım ve bu eğitimleri almaya hep devam ettim.Şimdi ise ben hedefi olan herkese hizmet veriyorum.
Kurumsal olarak da sahadaki çalışmalarımızla sıfırdan başlayan bir teknoloji firmasının 3 yılda 48 ülkeye büyümesine ve 90 ülkeden takip edilmesine katkı sağladık.Ve şu an bu başarının sonucunda dünyada yaşayan evsiz vatandaşların bir bileklikle ödeme yapabildikleri;günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yeni bir projeyi de dünyaya sunmaya hazırlanıyoruz.
Özetlemek gerekirse;anlattığımız her şeyi;verdiğimiz her eğitimi kullanıp.içselleştirip,başarılı olduktan sonra hizmetinize sunmaktayız.
Ekibimizdeki arkadaşlar da her biri kendi hayat hikayelerini yazan;işlerinde oldukça başarılı kişilerden oluşmaktadır.
Sizleri de aramıza bekler hep birlikte dünyayı daha mutlu ve başarılı bir yer haline getirmeyi dileriz.
BİRCAN KÖYCÜ

Fotoğraflar
Torus Akademi Torus Akademi Torus Akademi Torus Akademi Torus Akademi Torus Akademi Torus Akademi Torus Akademi Torus Akademi Torus Akademi


Verilen Kursların Ayrıntıları
Anlayarak Hızlı Okuma
(online-birebir ve grup eğitimleri ile zaman ve mekan sınırlarını ortadan kaldırdık)
Nasıl?” diye soranlar olabilir.

Geçen gün bir eğitimci ile tanıştım, sohbet biraz ilerlediğinde bu konudaki düşüncesini paylaştı. ‘‘ Bence hızlı okunduğunda romandan alınan lezzeti, şiirin vermek istediği duyguyu yakalamak mümkün olmaz’’ dedi. Bende yüzde yüz haklısınız dedim. Gerçekten okuma sevdalıları, tarih düşkünleri, şiir meraklıları, edebiyatımızın engin denizlerine dalanlar ve ifade edemediğim birçoğunu ayrı tutuyorum.

Büyük bir tutku ile okurken yaşananlar tabi ki çok özel.

Hızlı okumayı kullanması gereken kısım ise yetiştirilmesi gereken evraklarla boğuşan bir çalışan. Onaylanmayı bekleyen dosyaları inceleyip imzalarken hata yapmak istemeyen bir yönetici. Büyük bir heves ile aldığı kitabı günlerce bitiremeyenler. Birde zorunlu okuyucular var ki ödevlerini çok uzun sürede tamamlayanlar, sınavlarda süre sıkıntısı çekip strese giren ve daha da önemlisi çok başarılı olmak isteyen öğrenciler.

Değerli arkadaşlar 21. yüzyıl beceri ve yeteneklerini ortaya koymak isteyen bireyleri her zamankinden daha çok bilgi öğrenmeye yöneltmektedir. Edindiğimiz bilgilerin yüzde seksenini okuyarak öğrendiğimizi varsayarsak, okuma hızımızı 2 ila 3 kat artması sizce de iyi olmaz mı?

Genellikle bir okurun dakikada 150 ile 250 kelime arasında okuduğunu varsayarak, bir kaç ayda dakikada 400 ile 600 kelime arasına ulaşmak harika olurdu.

Beynimizin çok iyi bir bilgi işleme hızı vardır. Tabi gözlerimizin yeterince kelimeyi yalın ve düzenli beyne ulaştıramaması bir kısım zihinsel işlem boşlukları oluşturabilir. Bu hayal baloncukları akşam yenebilecek yemeği, en son bilgisayarda ki oyun karelerini, telefona gelebilecek mesajları, izlediği televizyon dizisinin karelerini yerleştirir. Bu durumda doğal olarak bilginin hafızaya kötü yerleşmesine, hatta bilginin kullanılması esnasında bir kısım basit hata ve dikkatsizliklere sebep olur.

İyi bir şoför nasıl yolun durumuna göre hızını ayarlıyor ise iyi bir okuyucuda okuduğu metne göre hızını ayarlayabilir.

Hepimizin duyduğu ‘‘ Bak evladım anlayarak ve yavaş yavaş oku ’’ ifadesini duyanlara sesleniyorum. Çok hızlı okuyarak daha iyi anlayabiliriz.

Çok okuyan insanların yorum ve ifade güçleri, kelime hazineleri bununla beraber özgüvenleri yüksek bireyler okulda olduğu gibi, iş kariyerlerinde de başarı basamaklarını emin adımlar ile aşıyor.

Zaman duyanlara, bilenlere değil yaşayanlara imkanlar sunuyor. Mükemmel yaratılmışız artık eyleme geçip kendimizi yenileme zamanı.