İstanbul Bayrampaşa Karden O.

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Karden O.

bayrampaşa, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Şan Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Karden O., İSTANBUL BAYRAMPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 16.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6426 kurs/özel ders verenden 178 . sıradadır. Başta Şan olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Karden O., 59 gelen talepten 19 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Haliç Üniversitesi Konservatuvarı - Opera ve Konser Şarkıcılığı
İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Müzik Öğretmenliği
6 senelik şan eğitimim var ve çeşitli korolarda koristlik yaptım. 2 sene özel ders tecrübem var.

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Şan Nedir?

Şan, ses tellerini eğiterek, sesi bilinçli şekilde kullanabilmemizi sağlayan bir ses tekniğidir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Şan derslerini haftada 1 veya isteğe baglı olarak 2  saat olarak veriyorum. Dersler bireysel özel ders seklinde yapılıyor. İlk ders tanışma dersi oldugundan ücret talep etmiyorum. Derslerini genelde kendi evimde veriyorum.