İstanbul Bayrampaşa Melodi Sanat Akademisi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Melodi Sanat Akademisi

bayrampaşa, İSTANBUL
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Resim Kursu , Body/Art Kursu , Bale Kursu , Modern Dans Kursu , Vals Kursu , Çocuk Dans Kursu , Dans Özel Ders , Gitar Özel Ders , Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Ud Kursu , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Klarnet Kursu , Nota Kursu , Solfej Kursu , Bateri Kursu , Akustik Gitar Kursu , Çocuk Müzik Kursu , Şan Kursu , Kanun Kursu , Çello Kursu , Viyola Kursu , Bağlama Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Melodi Sanat Akademisi, İSTANBUL BAYRAMPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 04.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 6426 kurs/özel ders verenden 2463 . sıradadır. Başta Body/Art olmak üzere 26 farklı kurs/özel ders vermektedir. Melodi Sanat Akademisi, 693 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Her branşta Akademisyen öğretmenlerden öğrenme garantili eğitimler vermekteyiz. PİYANO-BALE-RESİM-SATRANÇ-GİTAR-KEMAN-BAĞLAMA-ÇELLO-ŞAN-BATERİ-İŞİTME VE SOLFEJ-VİYOLA-KLARNET- UD-KANUN VE TÜM SANAT OKULLARINA HAZIRLIK EĞİTİMLERİ VERMEKTEYİZ  


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Resim Nedir?

Resim, herhangi bir yüzey üzerine çizgi ve renklerle yapılan, günümüzde kavramsal bir boyutta ele alınması açısından hemen her tür malzemenin kullanılabildiği bir anlatım tekniğidir. Resim yapma sanatıyla meşgül kişiler, ressam olarak adlandırılırlar.