İstanbul Bayrampaşa Tevfik Osman Uluocak

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Tevfik Osman  Uluocak

bayrampaşa, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Elektronik Kursu , Haberleşme Sistemleri Kursu , Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Kursu , Matematik Özel Ders , Robot Kursu , Arduino Kursu , Robotik Kodlama Kursu , C Kursu , Elektronik Kursu , TS EN ISO 9001:2015 Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Tevfik Osman Uluocak , İSTANBUL BAYRAMPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 27.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5994 kurs/özel ders verenden 3469 . sıradadır. Başta Elektronik olmak üzere 10 farklı kurs/özel ders vermektedir. Tevfik Osman Uluocak , 20 gelen talepten 9 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Tevfik Osman Uluocak - İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi  Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. ve 4. sınıf öğrencisi.
Gömülü sistemler mantığını tamamen anlamış herhangi bir mikrodenetleyici programlama yeteneğine sahip,arm işlemcili mikrodenetleyicilerde temel düzeyde istediği projeyi yapabilen birey konumunda olabilirsiniz.
Bulunduğum Projeler:
-Telemedicine KOAH hastalığı uzaktan takibi ve kontrol  otomasyonel sistemi
-Bluetooth ile telefon kontrollü çalışan araba
-I2C,SPI,USART gibi seri haberleşme protokolleri ile çeşitli entegre kullanımları
-Bildiği Programlama Dilleri
-C, C# programlama dili
-Temel seviyede Phyton ,Matlab,Quincy programlama
- İleri seviyede 32 bitlik STM programlama
-İleri seviyede  8 bitlik Arduino kullanımı

Fotoğraflar

Elektronik Nedir?

Elektronik dersi şu konuları kapsamaktadır.
Yarı-iletken teknolojisi. Yarı-iletken devre elemanları: diyotlar ve transistörler. BJT ve FET transistör parametreleri, çalışma bölgeleri, küçük işaret modelleri, gerilim ve akım kazançları. Yarı-iletken devrelere sistem yaklaşımı, kaynak ve yük empedanslarının etkileri. İşlemsel yükselteçler. Çok katlı yükselteçler, bağlantı teknikleri ve frekans yanıtı, fark yükselteçleri. Transistörun yüksek frekans modellemesi, geribesleme ve geniş band teknikleri. Analog tümleşik devreler, OPAMPlar, güç yükselteçleri, süzgeçler ve salıngaçlar, düzenli çıktılı güç kaynakları. Yarı-iletken diyot karakteristikleri ve uygulamaları. BJT ve FET transistörler ve kutuplamaları, transistör parametrelerinin ölçümü. Transistörlü yükselteçler, yükselteçlerin frekans yanıtları. İşlemsel yükselteçler ve uygulamaları. FET´li ve MOS´lu kuvvetlendiriciler, Çok katlı kuvvetlendiriciler, İşlemsel kuvvetlendiricilerin lineer ve lineer olmayan uygulamaları, Besleme devreleri, Güç kuvvetlendiricileri.

Haberleşme Sistemleri Nedir?

Haberleşme Sistemleri dersi şu konuları kapsar: Mesaj sinyallerinin matematiksel gösterimi. Genlik ve açı modülasyonu teknikleri: Genlik modülasyonu, çift yan bant, tek yan bant, artık yan bant modülasyonu, frekans modülasyonu. Süperheterodin alıcılar. Evre kilitlemeli döngüler. Frekans bölmeli çoklama. Genlik ve açı modülasyonu sistemlerinde gürültü. Vurum modülasyonu: Örnekleme teoremi, vurum genlik modülasyonu, vurum kod modülasyonu, delta modülasyonu. Faz modülasyonu teorisi ve genel analizi. Anahtarlama (Binary) modülasyonu ve kullanım alanları. Zaman bölmeli çoklama. Hat kodları. Sayısal haberleşme sistemleri: Genlik kaydırmalı anahtarlama, frekans kaydırmalı anahtarlama, faz kaydırmalı anahtarlama. Olasılık teorisine giriş. Rasgele değişkenler. İstatistiksel ortalamalar. Merkezi limit teoremi. Korelasyon. Bu dersin temel amacı analog haberleşmeyi  öğrenmek, analog haberleşmede kullanılan AM, FM, PM ve kaydırmalı anahtarlama modülasyonlarını öğrenmektir. Aynı zamanda Haberleşme Tekniği dersi olarak da bilinir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Gömülü sistemler mantığını tamamen anlamış herhangi bir mikrodenetleyici programlama yeteneğine sahip,arm işlemcili mikrodenetleyicilerde temel düzeyde istediği projeyi  yapabilen birey konumunda olabilirsiniz.
Ben İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik mühendisliği  son sınıf öğrencisiyim.Ortaokul ve lise öğrencilerine özel ders verilir.
-