İstanbul Beşiktaş Cansu Yılmaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Cansu Yılmaz

beşİktaş, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tenis Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Cansu Yılmaz, İSTANBUL BEŞİKTAŞ ve civarında hizmet vermekte olup 11.07.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 4597 kurs/özel ders verenden 34 . sıradadır. Başta Tenis olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Cansu Yılmaz, 114 gelen talepten 45 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Yaklaşık 5 yıldır TTF belgeli  olarak antrenörlük yapıyorum.  6 yaşında başladığım tenis sporunda yaklaşık 10 yıl kadar performans sporcusu olarak turnuvalarda yarıştım. Teknik altyapı kondisyon korsinasyon becerilerinin kazanılması en büyük hedef derslerin içeriğinde. Öğrencinin lokasyonuna göre kort ayarlayıp derslerin yapılmasını sağlıyorum.

Fotoğraflar

Verilen Kursların Ayrıntıları
Derslerde Temel Vuruşlarla başlıyoruz. "Forhand" ve "Backhand". Bu vuruşların tam eksiksiz öğrenilmesini sağlamak için 5 dakikalık, "kordinasyon çalışması" adını verdiğimiz çalışmalar yaptırıyorum.
Kordinasyon sporcunun hareketlerinin sekronize olmasını sağlayan bir çalışmadır.  Hareketin dinamiğinin oturmasını sağlar. İlk olarak elle besleyerek, yani topu size elle atarak vuruş yapmanızı sağlıyorum. Daha sonra rakete geçiyorum. Bu temel vuruşlardan sonra vole, semi vole drive vole smash ve servise geçiyoruz.  Yukarıda bahsettiğim diğer vuruşlara geçiş forhand ve backhandin doğru şekilde vurulabilemesinden sonra yani bir kaç ders sonra öğretiliyor keza ben de bu yöntem taraftarıyım.