İstanbul Beşiktaş Onur Bayram

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Onur  Bayram

beşİktaş, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: SPSS Kursu , İstatistik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Onur Bayram, İSTANBUL BEŞİKTAŞ ve civarında hizmet vermekte olup 03.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5591 kurs/özel ders verenden 924 . sıradadır. Başta İstatistik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Onur Bayram, 4 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
• Doktora, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, İstatistik (2015-…)
• Yüksek Lisans, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, İstatistik (2011-2014) (76/100)
• Üniversite, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İstatistik (2007-2011) (2.6/4.0)
• Lise, Yalova Fen Lisesi (2002-2006) (4.12/5)


SPSS Nedir?

SPSS, İngilizce açılımı Statistical Package for the Social Sciences (Sosyal Bilimler İçin İstatistik Programı) olan ve Sosyal Bilimler başta olmak üzere Eğitim Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri alanlarında, ayrıca kurum ve kuruluşlar tarafından Pazar araştırması yapmak amacıyla da sıklıkla kullanılan bir bilgisayar programıdır. Program Windows ve Mac bilgisayarlarda çalışmaktadır ve Microsoft Excell programına benzer bir görünüme sahiptir.

İstatistik Nedir?

Anket hazırlama, anketin test edilmesi ve uygulanması, bilimsel araştırma ve istatistik, istatistik analiz basamakları, verilerin sınıflandırılması, parametrik testler, parametrik olmayan testler, korelasyon analizi, regresyon analizi vb. konular istatistik kursunun içeriğini oluşturur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
genel konular, testler, analizler, projeler