İstanbul Beşiktaş Yasemin Özşah

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yasemin Özşah

beşİktaş, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Hedef Koçluğu Kursu , Öğrenci Koçluğu Kursu , Yaşam Koçluğu Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yasemin Özşah, İSTANBUL BEŞİKTAŞ ve civarında hizmet vermekte olup 27.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5989 kurs/özel ders verenden 3484 . sıradadır. Başta Öğrenci Koçluğu olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yasemin Özşah, 4 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kişilerin tıkandıkları noktalarda iş, eğitim, aile, sosyal veya özel hayatlarında kendilerini bulma ve çözüme ulaşmalarında yol arkadaşlığı ediyorum.


Hedef Koçluğu Nedir?

Bu eğitimle amaçlanan; sosyal ve iş hayatınızda önceliklerinizi belirlemek, hedeflerinizi koymak ve daha kolay ulaşabilmek üzere koçlukla desteklenen uygulanabilir teknikleri kullanarak zaman kısıdına rağmen gelecek planlamasını alışkanlıklarınızın ön sırasına yerleştirmektir.

Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu, derslerden yüksek not alma veya sınav kazanma odaklı değil, öğrenciyi kazanma odaklı yapılan bir koçluk çalışmasıdır.  Ancak hem öğrenci koçluğu kavramı hem de öğrenci koçu olduğunu iddia eden kişilerle ilgili açıklanması gereken bazı doğrular ve giderilmesi gereken bazı yanlış anlaşılmalar vardır. Öğrencilerin kendilerini tanımaları, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini, hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Çocuklarının öğrenci koçlarıyla çalışmasını isteyen anne babaların dikkatli olmasında fayda var. Her alanda olduğu gibi koçlukta da profesyonelleri “okullu” ve “alaylı” diye ayırmak mümkün. Hem yurtdışında hem de ülkemizde koçlukla ilgili eğitimler veren pek çok kurum olduğu gibi herhangi bir eğitim almadan veya kaliteli ve yetkin bir eğitim almadan bu işe girişip tecrübe eden koçlar da var. Koçluk eğitimi alan koçlarla çalışmak isteyen anne-babalara önerim, koçun sertifikasını görmek istemeleri olacak. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) gibi yüksek geçerliliğiyle bilinen akredite kurumlardan eğitim alan bir koç, çocuğunu emanet edecek anne babaların daha rahat etmesini sağlar.
Verilen Kursların Ayrıntıları