İstanbul Merkez (Anadolu Yakası) Dilek Altunay

Bu kursu paylaş
0 Yorum

DİLEK ALTUNAY

merkez (anadolu yakasi), İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Antigravity Yoga Kursu , Hamile Pilatesi Kursu , Hamile Yogası Kursu , Yoga Kursu , Meditasyon Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
DİLEK ALTUNAY, İSTANBUL MERKEZ (ANADOLU YAKASI) ve civarında hizmet vermekte olup 21.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5591 kurs/özel ders verenden 224 . sıradadır. Başta Antigravity Yoga olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. DİLEK ALTUNAY, 5 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
DİLEK ALTUNAY ( E-RYT 500) YOGA EĞİTMENİ

Hatha Yoga ile başladığı pratiğinde 200 saatlik eğitmenlik eğitimini Özge Işın ile,
Hamilelik ve Doğum Sonrası Yoga eğitmenlik eğitimini  Dr. Neslihan İskit ile,
Çocuk Yogası eğitmenlik eğitmini Dr. Neslihan İskit ile,
Vinyasa uzmanlık eğitimini Nicole Ohme ile,
Meditasyon temel programını David Cornwell ile
Atma-Kriya yoga eğitimini Yara Ulcay
Yin Yoga uzmanlık programını Asu Somer ile tamamladı.

2015 yılında İngiltere’de; Jivamukti Yoga bünyesinde Yoga Temel Eğitim derslerine, Sue Pennington ile ‘Eight Limbs of Yoga’ eğitimine, yine Sue Pennington ile Shamanism and Dance eğitimlerine, Jane Okondo ile, Oxford Üniversitesi-Okondo Wellbeing Enstitüsü işbirliği ile yürütülen Movement Therapy (Hareket Terapisi) eğitimine katıldı.

Türkiye ‘de Iris Steinfeld ile IAM bünyesinde, Tomatis Yöntemi’nin  çocuk ve yetişkinler üzerindeki etkilerine dair uzman asistan olarak  çalıştı.
Oxford Buddha Vihara’da Vipassana Meditation and Chanting etkinliklerine katıldı ve Omchanting ile tanıştı. 2016 yılında  Türkiye’de Yara Ulcay ile Omchanting Leading Workshop’ını tamamlayarak Om Chanting Türkiye koordinatörleri arasına katıldı.

Londra’da Gabrielle Roth ile tanışarak  başladığı 5 Rhytms Dance Eğitim Programına, Emma Leech ve Jessica Hovie ile devam etmiştir.

Atatürk Üniversitesi ( İkinci Üniversite programı kapsamında ) Çocuk Gelişimi Bölümü'nden sonra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans Eğitimi'ne devam etmektedir.


2014 'ten beri düzenli olarak stüdyo ve bireysel yoga ve yaratıcı drama dersleri vermekte, 2018 yılı itibariye Yoga Eğitmeni yetiştirmektedir.

Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları
Hamilelik dönemi bir kadının metabolizmal ve ruhsal bütünlük anlamında en hassas ve en özel zamanlarıdır. Bununla birlikte kadın doğasının olağanüstü güçlü yapısı ile son derece doğal ve mucizevi bir süreçtir. Hamile yogası, hamilelik surecinde anne adaylarının bu dönemi fiziksel ve ruhsal olarak keyifli, sağlıklı ve huzurlu geçirmelerine destek olan özel olarak düzenlenmiş yoga uygulamalarını içerir.

Yoga uygulamaları anne adaylarına bu dönemde bedenlerindeki değişimleri yaşarken, hem içsel bir dinginlik sunar hem de nefes egzersizleri ve meditasyon çalışmaları ile destekleyerek kolay ve sağlıklı doğuma hazırlar.

Hamile yogasının başlıca faydaları:

Kan dolaşımını artırarak ödem, varis oluşumunu azaltır.

Parasempatik sinir sistemini aktive ederek daha sakin duygu durumda kalmayı, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını, düzenli uyumayı ve bağışıklık sistemin optimal çalışmasını sağlar.

Kas kuvveti ve dayanıklılığı artırarak beden esnekliğini sağlıklı bir seviyeye taşır. Duygusal ve fiziksel denge sağlar. Boyun, omuzlar, bel, sırt, kalçada ki gerginliği azaltır, gece kramplarını önler.

Anne bebek arasındaki sağlıklı, huzurlu, keyifli bir bağ kurulmasını sağlar. Nefes egzersizleri ile sakin ve kolay doğuma hazırlar. Sizinle aynı süreçten geçen kadınlarla güzel sosyal birliktelik sağlar.Kimler hamile yogası derslerinden faydalanabilir?

Doktoru tarafından özel olarak bir engel olmadığı bilgisini almış her anne adayı 1. haftadan doğum sürecine kadar hamile yogası derslerine katılabilir. Hamile yogası uygulamaları her 3 aylık dönem (1. 2. ve 3. Trimester) için özel olarak düzenlenmiştir. Bu dönemde anne adayı ile eğitmen birebir çalışarak trimester değişikliklerini yakından takip ederler. Bu oldukça destekleyici ve güven verici bir disiplindir.

Doğum Sonrası Sürece Etkisi:

Hamile yogasının en önemli faydalarından bir tanesi de, doğum sonrası süreçte vücudu tekrar eski formuna, cinsel organları eski sıkılığına ulaştırmak için gerekli uygulamaları da içermesidir. Özel nefes ve streching hareketleri bu dönemde anne adayına hem motivasyon desteği hem de fiziksel gücünü tekrar toparlama fırsatı sunmaktadır.Hamile yogası süresi:

Belirli bir disiplinde olduğu sürece hamile yogası haftada maksimum 3 güne kadar 30’ar dakikalık sürede uygulanabilir. Optimum süre grup dersleri için haftada bir 1 saat, birebir ve özel derslerde 45. dk, haftada 2 gündür