İstanbul Beylikdüzü Zahit Bulut

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Zahit Bulut

beylİkdüzü, İSTANBUL
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ansys Kursu , Archicad Kursu , Arduino Kursu , Cad Cam Kursu , Idecad Kursu , Navisworks Kursu , Powermill Kursu , Primavera Kursu , SketchUp Kursu , Solidcam Kursu , Sta4CAD Kursu , Swift Kursu , Teknik Resim Kursu , Tinkercad3D Kursu , Topsolid Kursu , Xsteel Kursu , Autocad Kursu , SolidWorks Kursu , Catia Kursu , Gerber Kursu , Mastercam Kursu , Corel Draw Kursu , Revit Kursu , Indesign Kursu , CNC Kursu , Maya Kursu , Rhinoceros Kursu , Mimari Proje Kursu , Makine Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Zahit Bulut, İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ ve civarında hizmet vermekte olup 25.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. İSTANBUL ilinde hizmet veren 5845 kurs/özel ders verenden 2505 . sıradadır. Başta Archicad olmak üzere 29 farklı kurs/özel ders vermektedir. Zahit Bulut, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
ıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden Mezun olan Zahit Hoca, Aynı Zamanda Elektrik alanında da eğitim almıştır. Yılların şantiye birikimi ve Proje ofislerindeki tecrübelerini harmanlayıp, yaklaşık 8 yıldır piyasada bir çok program ile ilgili gerek bireysel gerekse kurumsal bazda bir çok eğitim vermiştir. Bugüne kadar sayısını bilmediği kadar kursiyer yetiştirmiştir. Zahit Hoca, BİM konusunu çok önemsediği için piyasada bu açığın kapanması adına gerekli eğitimleri vermektedir. Eğitim verdiği kişi veya kurumlar ile İlişkileri hep devam etmiştir. Felsefe olarak eğitimi sadece para kazanmak olarak görmeyen Zahit Hoca Piyasada belli bir yer edinmiştir. Halen Piyasada Büyük projelerde çalışan zahit hoca Uygun zamanlarında BİM eğitimlerine devam etmektedir.

Eğitim Verdiğim Konular:

Autodesk Revit Mep Mekanik Eğitimi
Autodesk Revit Mep Elektrik Eğitimi
Autodesk Navisworks Eğitimi
DiaLux Eğitimi


Ansys Nedir?

ANSYS; bilgisayar destekli olarak mühendislik çalışmalarında analiz ve simülasyonların yapılabildiği bir bilgisayar destekli mühendislik programıdır. ANSYS programı mekanik, yapısal analiz, hesaplamalı akışkanlar dinamiği ve ısı transferi gibi farklı disiplinlerde etkili çalışmalara olanak verir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan CAE (bilgisayar destekli mühendislik) programlarının başında gelen ANSYS programı sonlu elemanlar yöntemini kullanmaktadır. Sonlu elemanlar yöntemi ile tek parça halinde analizi çok zor olan karmaşk geometrideki cisimlerin küçük ve çok sayıda parçalara bölünerek ayrı ayrı analizleri. Sonlu sayıdaki elemanın analizi sonucu elde edilen sonuçlar birleştirilerek tek ve tutarlı bir analiz sonucu elde edilir.

1970 yılından beri geliştirilmekte olan ANSYS programı pek çok temel mühendislik dalında etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Yaklaşık 45 yıldır geliştirilen bu program günümüzde en çok tercih edilen programların başında gelir. ANSYS programının farklı mühendislik çalışmaları için üretilmiş farklı bileşenleri bulunmaktadır.

Karmaşık yapılardaki nesnelerin analizleri ANSYS Mechanical ile yapılabilir. Sonlu elemanlar yöntemini kullanan bu program bileşen ve alt sistemlerin gerçek dünyadaki davranışlarının simülasyonu yapılarak gerçeğe uygun sonuçlar elde edilir.

ANSYS programıyla parça ve montajlar üzerinde statik analizlerin yanı sıra doğrusal ve doğrusal olmayan burkulma analizleri de yapılabilir. ANSYS programı mekanik simülasyonlarda çok düşük toleranslarda bile etkili sonuçlar verir. Nesneye uygulanan kuvvet sonucunda oluşan şekil değişimleri ve gerilme dağılımları simülasyonların sonunda anlık olarak görüntülenebilir.

Archicad Nedir?

ArchiCAD, Graphisoft tarafından mimarlar için üretilen 3B BDT (Bilgisayar Destekli Tasarım - Computer Aided Design / CAD) yazılımıdır. Graphisoft, 1984 yılında Macaristanda kurulmuştur. Firma Apple ile işbirliği yaparak, ArchiCAD yazılımını Apple kişisel bilgisayarlar için piyasaya sürmüştür.